Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 9d. 17:27

Jolitos Vaitkutės namuose sutvisko eglutė... iš 24 kg silkių: vėliau jų neišmetė – skyrė kilniam tikslui

Jolita Vaikutė
Joanos Suslavičiūtės nuotr. / Jolita Vaikutė

Kai pas vienus namuose dvelkia mandarinais, mišku, kai kampe žibsi blizgančios eglutės, Jolitos Vaitkutės bute pakvipo... silkėmis. Menininkė kartu su vyru Silvestru Dikčiumi savo namuose pastatė eglutę iš 24 kilogramų silkių. Kaip pati juokauja, ekologišką, nes žuvis galiausiai panaudota pagal paskirtį.

Be ko lietuviai neįsivaizduoja Kalėdų? Žinoma, be silkės. Tad menininkė Jolita Vaitkutė sumanė sukurti visiems itin aktualią eglutę.

„Juk vis tiek silkė yra visų mėgstamas kalėdinis kvapas ir skonis. Nors aš, tiesą sakant, jų nemėgstu“, – juokėsi ji.

Tiesa, kažką panašaus ji jau kūrė ir anksčiau. Prieš trejus metus jos eglutę papuošė kelios silkės ir baltos mišrainės komponentai.

„Facebook“ nuotr./Jolitos Vaitkutės kalėdinė eglė
„Facebook“ nuotr./Jolitos Vaitkutės kalėdinė eglė

Tačiau šįkart ji kartu su vyru Silvestru nusprendė, kad jųdviejų namus turi papuošti eglutė tik iš silkių.

Joanos Suslavičiūtės nuotr./Jolitos Vaitkutės kalėdinė eglutė iš silkių
Joanos Suslavičiūtės nuotr./Jolitos Vaitkutės kalėdinė eglutė iš silkių

Iš pradžių jiedu ilgai svarstė, kaip padaryti silkių eglę, bet pačių žuvų nesugadinti, o, įgyvendinus idėją, jas dar ir panaudoti pagal paskirtį.

„Galvojau apie zoologijos sodą, bet ten yra tik vienas ruonis, kuris valgo kitokias silkes. Tuomet paskambinau prieglaudoms, ir Tautmilės prieglaudėlė pasakė, kad jie kaip tik turi labai daug valgytojų, kurie mielai suvalgytų tas silkes“, – 15min pasakojo Jolita.

Galiausiai ir kalėdinis stebuklas įvyko, Jolitai parduotuvė padovanojo 24 kg ir ji su vyru ėmėsi darbo. Pora šią netradicinę eglutę iš 60 milžinių kūrė pusdienį.

„Nenorėjome pažeisti silkės, norėjome, kad ji išliktų šviežia. Tad ryte atsivežę silkę, ją vonioje palikome šaltame vandenyje ir ledukuose, namuose išjungėme šildymą. Pasidarėme karkasą ir greitai su pirštinėmis jas sukabinome. Pafotografę, visas jas sudėjome į kibirus ir išvežėme į prieglaudą“, – apie darbų eigą pasakojo menininkė.

Joanos Suslavičiūtės nuotr./Jolita Vaitkutė
Joanos Suslavičiūtės nuotr./Jolita Vaitkutė

Tiesa, žymės, kad pusdienį jųdviejų namų vonioje maudėsi silkės, liko labai ryškios.

„Kai kabinome silkes, stebėjomės, kad kvapas nėra toks blogas, kaip tikėjomės. Bet šiandien nuėjus į vonią pajaučiau labai stiprų kvapą, turbūt bus sunku ji išvaryti“, – 15min juokavo J.Vaitkutė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką