Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 24d. 06:32

Jonas Čepulis Londone sulaukė karčių linkėjimų iš Vilniaus teismo: vairuotojo pažymėjimas atimtas, skirta tūkstantinė bauda

Jonas Čepulis
Dainiaus Labučio/„Scanpix“ nuotr. / Jonas Čepulis

Į Didžiąją Britaniją išskriejusi buvusio TV projekto „Dangus“ žvaigždė Jonas Čepulis nesuvaldė teismo proceso Lietuvoje ir buvo skaudžiai nubaustas: jo vairuotojo pažymėjimas atimtas ketveriems metams, skirta bemaž 4 000 litų bauda.

Pernai sausį didelio ir galingo džipo viename Užupio gatvės kiemų nesuvaldęs pramogų pasaulio atstovas Jonas Čepulis už avariją ir pabėgimą iš įvykio vietos nubaustas solidžia bauda, be to, jo vairuotojo pažymėjimas atimtas ketveriems metams ir dviem mėnesiams.

Kaip jau rašė 15min.lt, teismas dėjo pastangas išsiaiškinti su pačiu J.Čepuliu, tačiau realybės šou „Dangus“ išgarsėjusio vyro nesurado net Lietuvos policija, todėl teisėja ryžosi išnagrinėti bylą vairuotojui už akių.

Naujienų portalas primena, kad sykį J.Čepulis bylą dėl to paties įvykio jau buvo laimėjęs: teismas įsiklausė į jo paaiškinimus, kad jis elgėsi nepiktybiškai, todėl teisėjas buvo išteisinęs žvaigždę dėl pabėgimo iš įvykio vietos ir tik simboliškai nubaudęs už smulkią techninę avariją. Tačiau vėliau Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), sulaukęs policijos atstovų pretenzijų ir jas patvirtinęs kaip pagrįstas, šią bylą grąžino nagrinėti iš naujo.

Naująjį procesą pastaruoju metu į Londoną ilgam išvykęs J.Čepulis ignoravo, savotišką meškos paslaugą jam padarė ir jo artimieji – policininkų rasta sesuo kategoriškai atsisakė nurodyti brolio buvimo vietą. Maža to, niekas nepasirūpino išnaudoti galimybės pateikti apeliacinį skundą aukštesnės instancijos teismui, kaip tai sėkmingai pernai buvo padarę bylą iš pradžių pralošę policininkai. Terminas pateikti apeliaciją LVAT jau pasibaigė.

Smulkmeniška avarija Užupyje

Bylos duomenimis, smulki avarija sostinės senamiestyje įvyko 2010-ųjų sausio 23-iosios naktį, kai visureigį „Jeep Grand Cherokee“ vairavęs J.Čepulis daugiabučio kieme važiavo atbulomis ir stuktelėjo į limuziną „Audi A8“.

Nuo smūgio suskilo „Audi“ galinis žibintas, apibrozdintas bamperis, buvo apgadintas ir J.Čepulio „Jeep“ visureigio bamperis.

Naktį visureigį „Jeep Grand Cherokee“ vairavęs J.Čepulis daugiabučio kieme važiavo atbulomis ir stuktelėjo į limuziną „Audi A8“.

Su bičiuliu iš džipo išlipęs vairuotojas apžiūrėjo mašinas, tačiau nutarė nežadinti kaimynų, kuriuos pažinojo – eismo įvykio deklaraciją planavo užpildyti ryte.

Tačiau tą naktį, pasirodo, nemiegojo limuzino savininko žmona. Jos parodymuose užfiksuota, kad išgirdusi „Audi“ signalizaciją ji priėjo prie lango ir pamatė du nuo džipo lyg niekur nieko nueinančius vaikinus.

Išėję į kiemą ir pamatę apgadintą automobilį, jo šeimininkai iškvietė policiją.

Pareigūnai surašė J.Čepuliui administracinio teisės pažeidimo (ATP) protokolą už avariją ir pasišalinimą iš įvykio vietos.

Kaip minėta, Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas šią bylą jau nagrinėjo 2010 metais. Tąsyk teisėjas įsiklausė į J.Čepulio paaiškinimus ir patikėjo, kad vairuotojas neketino tyčia pabėgti iš avarijos vietos, todėl skyrė jam tik 100 litų baudą už techninį eismo įvykį.

„Jis šią baudą susimokėjo. Nors teismo nutarime įpareigojimo atlyginti padarytą materialinę žalą nebuvo, Jonas savo iniciatyva nuėjo pas nukentėjusius kaimynus ir padengė nuostolius. Ir po įvykio, ir po teismo sprendimo buvo bendrauta su nukentėjusiaisiais, ir jie jokių pretenzijų neturi“,  – 15min.lt pasakojo vilnietis, portalui prisistatęs tos nakties J.Čepulio keleiviu (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. past.).

Tačiau skundą LVAT pateikę kelių policijos atstovai buvo įsitikinę, kad nebuvo tinkamai išnagrinėtos visos bylos aplinkybės, atsižvelgta tik į paties J.Čepulio, bet ne į nukentėjusių kaimynų parodymus.

Policininkas neįkalbėjo sesers

Kai byla vėl grįžo į 3-iąjį teismą, ją gavusi teisėja Aldona Tumelionytė buvo pasiryžusi įsigilinti į visas bylos aplinkybes. J.Čepulio dalyvavimas bylos nagrinėjime nebuvo privalomas – tai vairuotojo teisė, o ne pareiga, tačiau A.Tumelionytė atidėjo procesą ir pasitelkė į pagalbą net policininkus, kad surastų džipo vairuotoją ir pakviestų į teismą. Deja, pareigūnams nepavyko užmegzti su administracinėn atsakomybėn traukiamu asmeniu jokio kontakto, nors patikrino ir J.Čepulio buvusią darbovietę, ir deklaruotą gyvenamąją vietą, ir tą, kur vaikinas buvo anksčiau registruotas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Jonas Čepulis
Jonas Čepulis

Kodėl policijai netarpininkavo J.Čepulio sesuo? Juk jeigu mergina pasakytų, kur nusiųsti broliui šaukimą, J.Čepulio nuoširdūs paaiškinimai teisme apie bylos aplinkybes, mažų mažiausiai, galėjo būti įvertinti kaip jo atsakomybę lengvinanti sąlyga.

Bičiuliui Jonui neformaliai advokataujantis lemtingą naktį kartu su juo džipu atvažiavęs vaikinas 15min.lt pareiškė nuomonę, kad ir policininkai nepasirodė esantys geri derybininkai, kai ieškojo J.Čepulio per jo seserį.

„Su Jono seserimi buvo susisiekta jos asmeniniu niekur neviešintu mobiliojo telefono numeriu. Mergina nustebusi klausė skambinančio pareigūno, iš kur gautas jos numeris, bet jai atsakyta nebuvo. Ji taip pat klausė, dėl ko ieškomas jos brolis, tačiau pareigūnas ir į tai atsakyti negalėjo. Paklausus, kokiu teisiniu pagrindu ar pagal kokius teisės aktus ji turėtų nurodyti brolio buvimo vietą, buvo atsakyta, kad „iš draugiškumo“, – 15min.lt pasakojo istorijos tęsiniu ir toliau besidomintis įvykio liudininkas, įsitikinęs, kad J.Čepulis nenusipelnė griežtų sankcijų.

Suvokė padaręs avariją, todėl yra kaltas

Kad ir kaip būtų, paskutiniame teismo posėdyje J.Čepulio ir vėl nesulaukusi teisėja buvo priversta išnagrinėti bylą už akių. Jau įsiteisėjusiame A.Tumelionytės nutarime konstatuojama, kad byloje įrodyta, jog vairuodamas džipą J.Čepulis buvo neatsargus, kliudė stovintį „Audi“ automobilį ir apgadino abi transporto priemones. Šiais savo veiksmais jis padarė administracinį teisės pažeidimą – smulkią avariją.

Prie šios bylos buvo prisegta įspūdinga J.Čepulio, kaip kelių erelio, biografija – nuo 2007 metų užfiksuotiems KET pažeidimams išvardinti prireikė net 7 puslapių.

Maža to, remdamasi paties J.Čepulio ankstesniu prisipažinimu, kad jis pajuto kontaktą su „Audi“, bet sąmoningai nutarė nekviesti nei kaimynų, nei policininkų, teisėja įvertino tai kaip tyčinį pasišalinimą iš įvykio vietos. Teisėja A.Tumelionytė rėmėsi tokia LVAT suformuota praktika: nėra būtina nustatyti, kad vairuotojo tikslas buvo išvengti administracinės atsakomybės – užtenka nustatyti, kad jis suvokė sukėlęs įvykį, tačiau, pažeisdamas KET reikalavimus, iš karto nepranešė apie įvykį policijai.

Biografija – kaip kelių erelio

Skirdamas nuobaudą teismas atsižvelgė į padarytų pažeidimų pobūdį, taip pat pažeidėjo asmenybę – vaikinas ne sykį baustas administracine tvarka už KET pažeidimus. Prie šios bylos buvo prisegta įspūdinga J.Čepulio, kaip kelių erelio, biografija – nuo 2007 metų užfiksuotiems KET pažeidimams išvardinti prireikė net septynių puslapių. Dažniausiai J.Čepulis baustas už greičio viršijimą, ne vietoje paliktą automobilį.

J.Čepulio atsakomybę lengvinančių aplinkybių teismas nenustatė, o apsunkino atsakomybę tai, kad vairuotojas per vienus metus pakartotinai padarė tos pačios rūšies pažeidimą.

Todėl teisėja nutarė, kad pažeidėjui už avariją turi būti skirtos didesnės nei sankcijose numatytas vidurkis baudos, taip pat vidurkį viršijančiam laikotarpiui turi būti atimta teisė vairuoti transporto priemones.

Už avariją vairuotojui skirta 160 litų bauda, už pabėgimą iš įvykio vietos – 3 600 litų.

Paskirtas nuobaudas subendrinus, J.Čepuliui paskirta galutinė 3 600 litų bauda ir vairuotojo pažymėjimo atėmimas ketveriems metams ir dviem mėnesiams.

Nutarimo neapskundė

Po spalio 25-osios dienos nutarimo J.Čepulis turėjo teisę per 10 dienų pateikti skundą Vyriausiajam administraciniam teismui, tačiau šia galimybe nepasinaudojo. Dabar J.Čepuliui toliau tiksi 40 dienų terminas, skirtas sumokėti baudą ir pristatyti tai patvirtinantį kvitą teismui.

Teoriškai yra galimybė, kad gavęs motyvuotą asmens prašymą teismas atnaujins terminą apeliaciniam skundui paduoti.

Kita galimybė šiek tiek palengvinti sau gyvenimą – praėjus pusei nuobaudos termino J.Čepulis, jei bus sumokėjęs baudą, kaip ir bet kuris kitas vairuotojas, turės teisę argumentuotai kreiptis į teismą prašydamas, kad vairuotojo pažymėjimas jam būtų grąžintas pirma laiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Antanas Guoga galvoja Vilniaus mero posto siekti su „valstiečių“ vėliava

Verslas

Dėl krizės pasiaiškinti iškviestas G.Kirkilas: tada didinti pensijas ir algas buvo geras sprendimas

Aktualu

Alisa Miniotaitė: Pasiduodu, apėmė „negatyvas“

Gazas

Pokalbis 15min studijoje apie projektą „Kito kailyje“: kaip gatvėje sutaria pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai

Mokslas.IT

Lietuvos bankas, policija ir kitos institucijos toliau merkia pinigus į rusiškas IT sistemas

Verslas

Istorijos apsupti projektai – ramybė per žingsnį nuo miesto centro ir per upę nuo pilies

Pasaulis kišenėje

Valdovų rūmuose – įspūdinga Vengrijos dovana šimtmetį švenčiančiai Lietuvai

Verslas

Vilniuje planuojamas biurų pastatas, iškilsiantis ant degalinės

Aktualu

Molėtuose neaiškiomis aplinkybėmis mirė 10 metų mergaitė

Verslas

Vadovo uošvio įmonei už šilumą Pravieniškių kolonija permokėjo 126 tūkst. eurų

Aktualu

JAV areštuotas šnipinėjimu kaltinamas Kinijos pilietis

Kultūra

Artūras Tereškinas: Pirmyn į chronišką ateitį

Aktualu

V.Pranckietis: Seimo vicepirmininko postas opozicijai atneštų daugiau taikos

Aktualu

Lietuvos keliuose sužaloti 8 žmonės, tarp jų – autobuso keleivė ir paspirtukininkas

Aktualu

Teisingumo ministrui viešųjų pirkimų klausimais patarinės Ž.Plytnikas

Verslas

ES apskundė pralaimėto Rusijai ginčo dėl Trečiojo energetikos paketo dalį

Aktualu

Vilniuje pavogtas BMW tą pačią dieną atsirado Kaune

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius, grįždamas į Romą, pareiškė: Baltijos šalys visada yra pavojuje

Aktualu

Į Europos Parlamentą kandidatuosiantis prof. L.Mažylis: ten – ne politikos dramblių kapinės

Aktualu

Peru į upę nukritus autobusui žuvo mažiausiai 21 žmogus

Naujienos

Aktualu

Antanas Guoga galvoja Vilniaus mero posto siekti su „valstiečių“ vėliava

Verslas

Dėl krizės pasiaiškinti iškviestas G.Kirkilas: tada didinti pensijas ir algas buvo geras sprendimas

Aktualu

Alisa Miniotaitė: Pasiduodu, apėmė „negatyvas“

Gazas

15min studijoje pristatytas projektas „Kito kailyje“: kaip gatvėje sutaria pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai

Mokslas.IT

Lietuvos bankas, policija ir kitos institucijos toliau merkia pinigus į rusiškas IT sistemas

Prie Jono Žemaičio-Vytauto buvo...

Donatas Motiejūnas apie uždirbamus milijonus, sūnų ir Lietuvos rinktinę

Gazas

Darnus judumas – išsigelbėjimas nuo kamščių, taršos ir ydingo nejudrumo

Gyvenimas

Ginekologė apie mitybą nėštumo metu: kodėl reikėtų vengti pelėsinio sūrio ir mėtų arbatos?

Aktualu

Viktoras Pranckietis: jei Mindaugas Bastys grįžtų į Seimą, man būtų gėda

Vardai

„Mis Ukraina“ nugalėtoja neteko karūnos: paaiškėjo, kad ji buvo ištekėjusi ir turi vaiką

Verslas

Vilniaus kolegijos direktorė: į LEU rūmus galėtume perkelti tris fakultetus

Vardai

Shia LaBeoufas dėl buvusios Roberto Pattinsono sužadėtinės išsiskyrė su žmona

Pasaulis kišenėje

9 dažnos turistų klaidos Islandijoje, kurių geriau nedaryti

Aktualu

Orai.lt: pasiruoškite audrai, vėtroms, lietui

Maistas

Saldžiųjų paprikų ir mėsos derinys: 10 puikių rudeniškų patiekalų

Vardai

Lietuvoje kaip modelis išgarsėjusi Erika Stasiulevičiūtė – JAV geidžiama aktorė ateivės vaidmenims

Vardai

Rapolas Gražys roko genijui Jackui White'ui sukūrė gitarą: „Tai dovana nuo visos Lietuvos“

Verslas

Istorijos apsupti projektai – ramybė per žingsnį nuo miesto centro ir per upę nuo pilies

Pasaulis kišenėje

Valdovų rūmuose – įspūdinga Vengrijos dovana šimtmetį švenčiančiai Lietuvai

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

01:22
01:12
09:06

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką