Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 5d. 10:29 , Atnaujinta: 2018 sausio 5d. 13:58

Juozui Butnoriui teismo dėl „Ventukų pramogų“ bankroto pavyko išvengti už pinigus

Juozas Butnorius
15min.lt nuotr. / Juozas Butnorius

Penktadienio rytą po šiokio tokio chaoso teisme Juozo Butnoriaus bylą dėl „Ventukų pramogų“ bankroto nagrinėjanti teisėja paskelbė esminę naujieną: procesas gali būti užbaigtas taikos sutartimis. Bankrutavusios bendrovės atstovai, dėl tokios baigties kaltinantys asmeniškai „Ventukų“ lyderį J.Butnorių, teigia sutarę su juo dėl piniginės kompensacijos. Popietę teismas taikos sutartį patvirtino ir bylą preliminariai nutraukė.

Teismas Vilniuje baigė nagrinėti civilinę bylą, kurioje renginių organizavimo įmonės „Ventukų pramogos“ atstovai iš „Ventukų“ lyderio ir tuomečio bendrovės direktoriaus Juozo Butnoriaus reikalauja milžiniškos finansinės žalos atlyginimo.

„Ventukui“ pareikštos turtinės pretenzijos buvo nuskambėjusios su kriminaline gaida. Vien ko verta 20 tūkst. eurų suma, ieškovų teigimu, J.Butnoriaus rankomis išimta iš bankomatų. Šie renginių organizavimo įmonės „Ventukų pramogos“ pinigai formaliai neatsispindi jokiuose buhalteriniuose dokumentuose, o realiai – nežinia kur pradingo. Aišku tik tiek, kad „Ventukų pramogos“ bankrutavo ir aiškinimasis dėl pinigų persikėlė į teismą.

Teisme J.Butnorius savo atsakomybės dėl „Ventukų pramogų“ bankroto nesikratė, pasiryžo bent iš dalies, pagal savo finansines galimybes, atlyginti nuostolius bendrovei, todėl pakvipo taikos sutartimi.

Visgi šį penktadienio rytą Vilniaus miesto apylinkės teisme šioje byloje buvo paskirtas posėdis, į jį kviesti liudytojai, ir buvo neišvengta tam tikro organizacinio chaoso. Mat tą minutę, kai posėdis turėjo prasidėti, salėje nebuvo nė vieno proceso dalyvio, o dokumentas dėl taikaus susitarimo teismo jokia forma nebuvo pasiekęs.

Teismo personalui teko skambinti advokatams ir aiškintis, ką jie galvoja ir planuoja.

„Proceso dalyviai telefonu informavo teismą, kad yra sudaryta taikos sutartis“, – netrukus pranešė teisėja Renata Beinoravičienė.

Ji patvirtino, kad per elektroninę sistemą pagaliau gautas esminis dokumentas – šalių taikos sutartis. Panašu, kad proceso dalyviai taikos tekstą lyg studentai rengė paskutinę naktį ar rytą, nors turėjo laiko nuo gruodžio pradžios. Jei ypatingai didelį krūvį ir salių užimtumą turinčiame teisme bent prieš keletą dienų būtų žinoma, kad „Ventukų pramogoms“ posėdžio nereikės, teisėja būtų galėjusi planuotis kitus darbus.

Kad gautąją taikos sutartį patvirtintų arba atmestų, teisėjai reikėjo laiko. Tad teismas paskelbė nuo šiol šį procesą tęsiantis rašytiniu būdu, bylos šalims neposėdžiaujant.

Taikos sutarties sąlygos teisėjai pasirodė suderintos korektiškai, jai beliko šį susitarimą patvirtinti. Tai buvo padaryta tą patį penktadienį, po pietų: teismas paskelbė nutartį, kad ši civilinė byla nutraukiama, nes ieškinio padavimą pakeitė taikos sutartis.

Sutarties sąlygos nėra ir nebus skelbiamos.Tačiau aišku, kad į teismą paduotas J.Butnorius įsipareigojo sumokėti tam tikrą sumą, kuri tenkino bankrutavusios bendrovės „Ventukų pramogų“ teisininkus.

Beje, J.Butnorių teismas įpareigojo sumokėti 62 eurus už bylinėjimąsi ir dar padengti 12 eurų procesinių išlaidų. Formaliai šiandienė teisėjos R.Beinoravičienės nutartis gali būti skundžiama per 7 dienas, tačiau vargu, ar kažkuri šalis bent svarstys tokią galimybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:09
04:46
07:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką