Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 31d. 17:37

Jurgis Didžiulis pradeda naujo dokumentinio filmo kūrimą

„To Be LT“ projekto akimirkos
Asmeninio albumo nuotr. / „To Be LT“ projekto akimirkos

Kartą Amerikoje gimusi Jurgio Didžiulio iniciatyva „To Be LT“ pavirto į didelį visuomeninį judėjimą, kurio suvienytos bendruomenės dėka sėkmingai užbaigta pirmoji projekto organizuota sutelktinio finansavimo (crowdfunding) „Indiegogo“ kampanija. Šios kampanijos metu buvo siekiama surinkti pakankamai lėšų dokumentinio filmo apie JAV Vakarų pakrantėje gyvenančias lietuvių bendruomenes gamybai.

Visa filmui reikalinga medžiaga buvo surinkta praėjusių metų rudenį vykusios To Be LT komandos kelionės pas JAV Kalifornijos ir Nevados lietuvių bendruomenes metu.

„To Be LT“ projektas sėkmingai užbaigė pirmąją sutelktinio finansavimo (crowdfunding) „Indiegogo“ kampaniją. Surinkta didelė dalis dokumentinio filmo apie JAV Vakarų pakrantėje gyvenančias lietuvių bendruomenes kūrimui reikalingų lėšų.

„Džiaugiamės, kad pridėjus Lietuvių Fondo skirtą dviejų tūkstančių JAV dolerių paramą beveik pasiektas užsibrėžtas 10 tūkst. dolerių tikslas. Tai įrodo, kad susitelkę mes, viso pasaulio lietuviai, galime pasiekti bet kokį tikslą“, – teigė projekto vadovė Agnė Vertelkaitė.

Asmeninio albumo nuotr. /„To Be LT“ projekto akimirkos
Asmeninio albumo nuotr. /„To Be LT“ projekto akimirkos

Anot jos, kampanijos sėkmė dar kartą paliudijo, kokia galinga gali būti bendruomenė, kai veikia išvien ir prisideda visais galimais resursais bei skatina tai darytis kitus.

Dokumentinio filmo gamybą finansavo ne tik individualūs asmenys, tačiau ir verslo įmonės bei organizacijos: Kalifornijos lietuvių kredito unija, Pasaulio lietuvių meno taryba, Čikagos lietuvių įmonė „SolidBuild“, Kalifornijos lietuvių tautiniai namai ir kt.

„Be galo didžiuojuosi savo komanda!“, – sako J.Didžiulis.

„Lietuvoje žmonės mėgsta „palaikyti“ tokias iniciatyvas ir ploti per petį, bet labai vangiai atidaro pinigines. Ir tai, ką daro mūsų komanda, keičia žmonių požiūrius ir įtikina, kad neužtenka vien „palaikinti“ ir pasidalinti socialiniuose tinkluose – jeigu jums patinka tam tikras visuomeninis projektas, tuomet reikia ir prisidėti finansais.

Jaučiuosi lyg Kalėdų senelis pavėluotai aplankė, nes rimtai manėm, kad gal ir nesurinksim. Bet kas tas Kalėdų senelis, kai Lietuvių bendruomenė tokius stebuklus daro?!“, – džiaugėsi projekto sumanytojas.

Anot kūrėjų, šis filmą dienos šviesą išvys vasaros pradžioje, atsižvelgiant į tai, jog projekto komanda su Jurgiu Didžiuliu priešakyje jau šios savaitės pabaigoje iškeliauja į dar vieną misiją.

Asmeninio albumo nuotr. /„To Be LT“ projekto akimirkos
Asmeninio albumo nuotr. /„To Be LT“ projekto akimirkos

Šį kartą – į Pietų Ameriką, kur kartu su Kolumbijos ir Brazilijos lietuviais švęs Lietuvos šimtmetį. Projekto autoriai prasitaria, jog ir toliau rinks medžiagą apie Bogotoje ir San Paule gyvuojančią lietuvybę bei kalbins iš Lietuvos kilusius asmenis apie jų ryšį su tėvų žeme, kultūra, paveldu, todėl šis filmas turėtų tapti tęstinio projekto dalimi – formatu, kuris supažindina lietuvius su Lietuva už jos pačios ribų.

„To Be LT“ projektu siekiama sutelkti viso pasaulio (tarp jų ir Lietuvoje gyvenančių) lietuvių bei iš Lietuvos kilusių žmonių bendruomenes, atrasti ir atskleisti mūsų daugialypę tapatybę, kuria galime didžiuotis, ją vertinti ir dalintis su aplinkiniais.

„To Be LT“ Lietuvą mato kaip globalią bendruomenę, todėl siekia jos viziją paversti realybe: istorijomis ir gyvais pasakojimais iš viso pasaulio parodydami, jog mūsų Lietuva yra gyva, kurianti, sienomis neapribota visuomenė.

Tad projektas toliau ieško finansinės paramos, kad galėtų tęsti savo misiją – telkti ir vienyti globalią lietuvių bendruomenę, kuriant šiltą, žmogišką ryšį tarp viso pasaulio lietuvių ir padedant vieniems kitus pažinti ir geriau suprasti. Tam tikslui organizuojami renginiai, kurių metų surinktos lėšos bus skirtos „To Be LT“ projekto plėtrai ir vystymui.

Vienas šių renginių vyks Vilniuje jau šį penktadienį, vasario 2 d., nuo 20 val., tad visi norintys prisidėti prie „To Be LT“ projekto iniciatyvų ar artimiau su juo susipažinti yra kviečiami į J.Didžiulio interaktyvų muzikinį nuotykį „From Spectate to Participate“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:19
01:04
01:07

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką