Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 30d. 09:53

Jurgita Jurkutė pristato videoprojektą apie savižudybių prevenciją: „Reikia kalbėti suprantamai kiekvienam“

Jurgita Jurkutė
Stop kadras / Jurgita Jurkutė

Jurgita Jurkutė įgyvendino naują savo idėją. Savižudybių prevencijos problemas dažnai į viešumą kelianti aktorė sukūrė trijų dalių videopokalbių ciklą, kurių kiekviename kalbina psichologus. Trečiadienio rytą ji pasidalijo pirmu įrašu su psichologu Pauliumi Skruibiu.

Pasak J.Jurkutės, idėja sukurti tokį projektą kilo po to, kai ji progresyvių idėjų ir įkvepiančių istorijų konferencijoje „TEDxVilnius“ sakė kalbą apie „Apkabinimo galią“. Esą tuomet ji gavo daugybę laiškų, kvietimų susitikti, sulaukė didžiulio žmonių noro bendrauti.

„Visa tai man buvo lyg ženklas, kad reikia apie tai kalbėti, kad galima dar daugiau ir plačiau apie tai kalbėti. Šiltai, nuoširdžiai ir suprantamai kiekvienam žmogui“, – 15min sakė ji.

Tuo pačiu aktorė sako supratusi, kad ne vienam žodis „psichologas“ vis dar yra ne iki galo suprantamas, o į specialistą dėl tam tikrų priežasčių bijoma kreiptis. O be reikalo. Dar vienas jos vaizdo įrašų ciklo tikslas – noras tinkamai pristatyti tuos, kurie gali suteikti pagalbą, kai jos labiausiai reikia. šiuo atveju – psichologus.

Stop kadras/Jurgita Jurkutė
Stop kadras/Jurgita Jurkutė

Trečiadienį pasirodęs pokalbis su P.Skruibiu – pirmasis iš trijų. Čia J.Jurkutė kalbina jį apie visuomenės požiūrį į savižudybę ir tuos, kurie svyruodami atsiduria ant aštraus gyvenimo slenksčio.

15min aktorė pasakojo, kad 2015 metais buvo atliktas tyrimas, kuriame buvo kalbinti nusižudžiusiųjų artimieji ir bandę nusižudyti asmenys, jie įvardijo tris pagrindines priežastis, kodėl sunku kalbėti apie savižudybę šeimoje. „Viena iš priežasčių buvo ta, kad visuomenės požiūris vis dar yra stigmatizuojantis, antra – savikliova, trečia – nepasitikėjimas aplinkiniais. Būtent šias potemes ir bandome analizuoti“, – sakė J.Jurkutė.

Kiekvienoje iš dalių bus kalbinami kiti pašnekovai, tačiau visi jie – psichologai. Dar vasarą ir rudens pradžioje nufilmuotų pokalbių antra ir trečia dalis turėtų pasirodyti jau netrukus.

„Iki Kalėdų, prieš Naujus metus yra toks laikas, kai žmonės pildo įvairius savo norų lapelius, užrašo savo mintis, pažymi, kaip norėtų keisti savo gyvenimą. Manau, kad šis laikas yra labai geras susimąstyti, kaip mes gyvename ir kaip norime gyventi“, – pasakojo pašnekovė.

Stop kadras/Jurgita Jurkutė
Stop kadras/Jurgita Jurkutė

J.Jurkutė – pagrindinė idėjos autorė, tačiau prie projekto prisidėjo ir daugiau žmonių.

„Vasarą beveik atsitiktinai viename vakarėlyje buvau supažindinta su režisiere, prodiusere Giedre Ginevičiūte. Papasakojau jai, kad turiu svajonę padaryti pokalbių ciklą su skirtingais psichologais apie tai, kas yra svarbu ir prasminga. O ji man sako – aš viską turiu, turiu operatorių, techniką. Sako, darom. Taip viskas ir gimė, iš idėjos, dėl to Giedrei esu labai dėkinga“, – pasakojo aktorė.

Pasak jos, svarbu ne tik atsidurti laiku ir vietoje, bet ir nebijoti garsiai pasakyti, apie ką svajoji, apie tai, kas tau svarbu ir prasminga. „Kai laikai idėjas savyje, žmonės negirdi. Tačiau kai kam nors prasitari, supranti, kad šalia yra bendraminčių ir jie yra pasiruošę eiti kartu“, – 15min kalbėjo J.Jurkutė.

Kviečiame žiūrėti pirmąjį pokalbį:

VIDEO: Pokalbis su psichologu Pauliumi Skruibiu - Visuomenės požiūris

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką