Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Justė Starinskaitė – apie koncertus svetainėje, sesers įtaką ir muzikinius linkėjimus ateiviams

Justė Starinskaitė
Asmeninio albumo nuotr. / Justė Starinskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Neseniai antrąjį gimtadienį minėjęs „We Love Pop“ projektas penktadienį sostinės bare „Peronas“ pradės naują šokių sezoną. Pirma jo viešnia taps grupės „Saulės kliošas“ vokalistė Justė Starinskaitė. Prieš stodama prie didžėjaus pulto, kur atskleis asmeninius popmuzikos favoritus, Justė pasidalijo savo prisiminimais ir mintimis apie popmuziką ir tai, kas aplink.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Juste, esi viena nedaugelio „We Love Pop“ vakarėlio svečių, kurių muzikinį skonį ryškiai formuoti galėjo laisvai žiūrimi „MTV“ ir kiti muzikiniai užsienio kanalai. Kiek jie tau svarbūs buvo vaikystėje?

Tai buvo bene vienintelė galimybė pamatyti mėgstamus atlikėjus, jų muzikos klipus ar muzikos renginius. Pamenu, kad ir namų darbus grįžusi iš mokyklos ruošdavau su „MTV“. Kartu su klasės draugėmis klausydavome, aptarinėdavome, mėgdžiodavome atlikėjus ir dainuodavome jų dainas. Taip gimė daug gražių akimirkų, kurias dabar mielai atsimenu.

Ar dažnai vaikystėje rengdavai koncertus namų svetainėje giminaičiams ir artimiesiems? Jei taip, tai ką dainuodavai?

Aš labiau būdavau pritariamasis balsas savo sesei (šypsosi). Ji buvo mūsų šeimos žiburėlis, o aš – mažasis Justelis. Kai paaugau, tiek mano, tiek Daivos (Justės sesuo Daiva – taip pat žinoma dainininkė Daiva Starinskaitė) koncertai namuose nesibaigdavo. Dar ir dabar tęsiasi. Kartais pagalvoju, iš kur tėvai turi tiek kantrybės. Ar dainuoju dieną, ar naktį, tėveliai nėra nė karto pasakę, kad gal jau gana.

Eglės Juozaitytės nuotr./Justė Starinskaitė
Eglės Juozaitytės nuotr./Justė Starinskaitė

Ar dažnai skolindavaisi gėrybes iš sesės fonotekos? Už kurias pažintis jai esi dėkinga?

Iki paauglystes Daiva ir jos muzikinis skonis buvo man kelrodė žvaigždė. Klausydavome „Spice Girls“,„Limp Bizkit“, Whitney Houston ir Mariah Carey. Vėliau Daiva nugrimzdo į paauglystės labirintus ir pradėjo klausytis kiek sunkesnės muzikos, aš jos nesupratau. Likau ištikima popmuzikai, ritmenbliuzo skambesiui.

Esu dėkinga Daivai už viską. Labiausiai už tai, kad supažindino mane su pačia muzika ir geriausiomis pasaulio dainininkėmis, į kurias dar ir dabar noriu būti panaši, iš kurių iki šiol mokausi.

Kokie tavo artimiausi kūrybiniai ir koncertiniai planai?

Šiuo metu intensyviai dirbu studijoje, užsiimu solinio albumo kūryba. Taip pat koncertuoju kartu su grupe „Saulės kliošas“. Baigiame naują dainą. Visą vasarą dirbau įgarsindama animacinį filmą „Troliai“. Filme įgarsinau pagrindinį personažą, trolę Popytę. Šią savaitę filmas pasieks didžiuosius ekranus. Labai laukiu premjeros!

TAIP PAT SKAITYKITE: Justė Starinskaitė ir Vaidas Baumila pirmą kartą įgarsino animacinį filmą

Kurie Lietuvos muzikos scenos veidai tau pačiai atrodo įdomiausi? Ką rekomenduoji draugams iš užsienio?

Tikrai yra dėmesio vertų atlikėjų. Tai Monika Liu, „Keymono“, Leonas ir Jazzu, Ba. Neseniai buvau „Baltojo kiro“ koncerte, puikiai praleidau laiką. Iš jaunų grupių išskirčiau „Abudu“. Tai mano lietuviškos scenos atradimas.

VIDEO: Abudu - Pavasaris

Artėja Kalėdos. Ką šiais metais tikiesi rasti po egle?

Tikiuosi kelionės. Kur nors svetur.

Jei reiktų pristatyti ateiviams, kas yra Žemės muzika, ir išsiųsti tik vieną įrašą, kas tai būtų?

Manau, tai būtų bundančios gamtos įrašas, paukščių čiulbėjimas ir jūros ošimas. Dar žmonių juokas. Žodžiu, kažkas mielo ir nemirtingo (šypsosi). Kalbant apie muzikos kūrinius, ko gero, koks nors klasikos kūrinys.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Justė Starinskaitė
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Justė Starinskaitė

Ar dažnai tau tenka stoti prie DJ grotuvų? Kaip manai, kuo skiriasi geras didžėjus ir geras dainininkas?

Tai bus pirmasis mano kartas, todėl labai jo laukiu. Kuo skiriasi didžėjus ir dainininkas? Sunku taip trumpai ir paprastai atsakyti. Man atrodo, kad didžėjui nebūtinas didelis talentas ar gilios žinios. Užtenka didelės meilės muzikai ir noro.

Su atlikėjais yra kiek kitaip. Neužtenka vien tik meilės. Reikia žymiai daugiau talento, įdėti žymiai daugiau darbo, norinti jį atskleisti bei pateikti ir už visa tai susilaukti dėmesio.

Kokio seto iš tavęs gali tikėtis „We Love Pop“ vakarėlio dalyviai?

Mano vakarėlio tikslas yra kad visi svečiai kuo garsiai dainuotų ir kuo stipriau judintų savo kūnus. Bus džiaugsmo, nostalgijos, meilės, gal kažkiek seksualių ritmų. Tikiuosi daug garso ir šviesų!

Trys pop rekomendacijos skaitytojams iš 9-ojo, 10-ojo ir praėjusio dešimtmečio.

9-asis dešimtmetis

Whitney Houston – Saving All My Life For You

VIDEO: Whitney Houston - Saving All My Love For You

10-asis dešimtmetis

Blackstreet – No Diggity

VIDEO: Blackstreet - No Diggity ft. Dr. Dre, Queen Pen

Šio amžiaus pirmasis dešimtmetis

OutKast – Roses

VIDEO: OutKast - Roses
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką