TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

K.Smorigino misija – kurti

Kostas Smoriginas
Eriko Ovčarenko/dienraščio„15 minučių“ nuotr. / Kostas Smoriginas
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ši savaitė Kostui Smoriginui neeilinė - Vilniaus „Domino“ teatre įvyko jo režisuoto spektaklio „DNR kodas“ premjera. Komedija narplioja labai opias, tačiau kartu ir komiškas tėvų bei vaikų problemas, O kas aktualu pačiam aktoriui ir režisieriui – šiame interviu.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vaidinate, kuriate, dainuojate. Ar laikote save tikru menininku? Ką jums šis žodis reiškia?

Visą gyvenimą praleidau profesionalioje scenoje, teatre ir televizijoje. Mano misija yra kurti. O ar esu menininkas – ne man spręsti. Kai kas laiko mane menininku, tačiau aš pats apie tai tiesiog negalvoju. Juk sakoma, kad kiekvienas yra menininkas, tik ne kiekvienas tai žino. Ar tai tiesa – sunku pasakyti.

Kaip gimsta idėjos kūrybai?

Skaitant. Visą gyvenimą skaitau ir mokausi. Tai filosofijos, tai grožinės literatūros. Galų gale net ir prie kompiuterio mokausi. Svarbiausia – žingeidumas. Juk kiekvienam gimsta kokios nors idėjos: vieniems destruktiškos, man – kūrybiškos. Nors tiesą sakant iki šiol negaliu detaliai paaiškinti kaip tos kūrybinės idėjos atsiranda.

Kam skiriate prioritetą: teatrui ar kinui?

Pastaruoju metu iš viso rečiau vaidinu, tiek teatre, tiek kine – daugiau dainuoju. Tačiau negaliu pasakyti, kad kiną ar teatrą myliu labiau. Abu šie dalykai vienodai surišti su mano specialybe. Manau, kad niekada neklydau kažką pasirinkdamas, visada buvau reikalingas ir man tiesiog sekėsi. Kartais kai po koncerto sulauki geros žiūrovų reakcijos tai labai sušildo širdį. Tačiau negalėčiau pasakyti, kad esu patenkintas tuo, ką padarau. Atvirkščiai, visada atrodo, kad kažką galėjau padaryti kitaip, geriau.

Esate nuolat užsiėmęs ir visada kažką veikiate. Tačiau po praėjusiais metais ištikusio insulto žadėjote šiek tiek sulėtinti tempą, daugiau laiko skirti poilsiui. Kaip sekasi šį pažadą įgyvendinti?

Man atrodo, kad sulėtinau tempą, kiek tai galėjau padaryti. Daugiau ilsiuosi, pasisaugau. Tačiau juk gyventi reikia. Nesu tiek užsidirbęs per gyvenimą, kad galėčiau nieko neveikti ir niekada pinigais nesišvaisčiau. Reikia dirbti, kad turėčiau iš ko išlaikyti šeimą.

Kaip per darbus randate laiko šeimai? Ar ši nesiskundžia dėmesio stoka?

Kol kas nesiskundžia. Gyvenu su žmona Dalia jau 33 metus. Manau, tai daug ką pasako. Vasarą su šeima stengiuosi pabūti ilgiau.

Pasiūlykite mūsų skaitytojams antikrizinį receptą.

Susitelkimo ir kantrybės. Manau, kad reikia vieniems kitus mažiau įžeidinėti, labai uvienam kitą išgirsti. Ir tiesiog pralaukti tą laiką, kol sunkmetis praeis. Juk krizė – tai besikartojantis ir pareinantis dalykas, kaip vasara, pavasaris, ruduo ar žiema. Tikiuosi, kad pasirodžius saulei žmonės taps linksmesni.

Ką veiksite šį savaitgalį?

Pristatinėsiu naująjį spektaklį. Ateities planuose atnaujintas spektaklis Jaunimo teatre, taip pat pradėsiu repetuoti naują medžiagą. Noriu dainose įgyvendinti ciklą mėgstamų eilėraščių, įrašyti CD.

Trumpa dosjė

Kostas Smoriginas gimė 1953 balandžio 22 d. Kaune. 1975 baigė Lietuvos konservatorijos (dabar Teatro ir muzikos Akademija) aktorių laidą. K.Smoriginas - universalus menininkas. Jis dalyvavo abiejuose pirmojo lietuviško miuziklo „Meilė ir mirtis Veronoje“ pastatymuose, kelerius metus vadovavo Jaunimo teatrui, kuriame pastatė spektaklius „Normanų pergalės“ ir „Gyvenimas drauge“. Dar studijuodamas K.Smoriginas pradėjo kurti dainas pagal Lietuvių poetų žodžius ir tapo vienu iš naujo aktorinės dainos žanro kūrėjų. 1997 m. jis kartu su kolegomis aktoriais Sauliumi Bareikiu ir Olegu Ditkovskiu subūrė „Aktorių trio“. Nuo 2000 m. K.Smoriginas ėmė rengti solinius koncertus, išleido dvi savo kompaktines plokšteles.

Už aktorinę kūrybą K.Smoriginas yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. 2000 m. jo sukurtas Makbeto vaidmuo to paties pavadinimo spektaklyje (rež. E.Nekrošius) buvo apdovanotas „Kristoforu“ - prestižiškiausiu teatralams skiriamu apdovanojimu Lietuvoje. 2004 m. K.Smoriginui buvo skirta Lietuvos nacionalinė kultūros premija.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką