Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

K11 komisaras Jonas Kalėda: nuo smuikininko iki kriminalisto

Jonas Kalėda (centre) su serialo „K11: komisarai tiria“ kolegomis
LNK nuotr. / Jonas Kalėda (centre) su serialo „K11: komisarai tiria“ kolegomis
Šaltinis: „Žmonės“
0
A A

Kriminalinių istorijų „K11: komisarai tiria“ žvaigždei policijos komisarui Jonui Kalėdai (33) radikalūs gyvenimo pokyčiai nėra nauja. Prieš gerą dešimtmetį jis, tada dar liesutis smuikininkas, ryžosi profesionalaus muzikanto karjerą keisti į darbą policijoje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Muzika buvo pirmoji mano gyvenimo svajonė. Jeigu kas vaikystėje man būtų pasakęs, kad vieną dieną nebegrosiu smuiku, būčiau smičiumi uždaužęs tą prognozuotoją“, – šiandien juokiasi Jonas. Tėvai, mama ir šviesaus atminimo tėvukas, buvo muzikantai, nors ir neprofesionalūs. Todėl savęs kitokio, kaip tik muzikanto, ir pats neįsivaizdavo.

Baigė Juozo Naujalio muzikos mokyklą, įstojo į Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją, vėliau atėjo eilė Muzikos akademijai. Grojo ir Valstybiniame ir Nacionaliniame simfoniniuose orkestruose, turėjo net nuosavą styginių kvartetą. O vieną dieną nubudo ir nusprendė būti policininku.

„Atsirado tam tikrų nesutarimų, atsibodo, kad net muzikos pasaulyje svarbu „savi“ žmonės. Nusprendžiau, kad laikas keisti gyvenimą ir jeigu jau kaip muzikantas negaliu pakovoti, tada tvarką darysiu per kitur“, – prisimena.

Vėliau policijos šefas, įvertinęs Jono gabaritus, pasiūlė dirbti „kriminalkoj“. „Kol grojau smuiku, jokių raumenų po smokingu nebuvo... Vienintelė sporto šaka, kurią galėjau sau leisti, – plaukimas, nes smuikininkui visada baisu rankas pasitempti. Tik paskui ėmiau daugiau sportuoti, štangą kilnoti. O dabar rankoms niekas nebaisu – ginklai, antrankiai...“ – sako Vilniaus kriminalinės policijos tyrėjas.

Ką šitie kertiniai gyvenimo etapai atnešė? „Muzika man davė kūrybiškumo dovaną, o darbas policijoje dovanojo stabilumą ir nerealiai gerus kolegas...“

Interviu – žurnale „Žmonės“

„Žmonės“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką