Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kada juokauja TV žvaigždės

Aistė Paškevičiūtė
Ruslanas Kondratjevas/„Scanpix“ nuotr. / Aistė Paškevičiūtė
Šaltinis: „Savaitė“
0
A A

Lietuvos įžymybės su humoru susiduria kiekvieną dieną.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Neleidžia šaipytis iš savęs

Aktorius Marius Mačiulis juokauja kiekvieną dieną ir nevengia pasijuokti iš savęs, nes tai, jo manymu, yra labai sveika. „Jeigu esate aplinkoje, kurioje galite pajuokauti, sakykite: „Sveiki, ar žinote naują anekdotą?“ Jei žmonės suklus ir atsakys „ne“, vadinasi, jie nori išgirsti iš jūsų kažką smagaus“, — pasiūlė Marius.

Į per televiziją rodomas humoristines situacijas, kai parodijuojami kai kurie visuomenei žinomi asmenys, M. Mačiulis žiūri truputį skeptiškai. „Tas televizijos humoras yra šiek tiek žeidžiantis kitus, tačiau nesistebiu — juk lietuviai nemoka juoktis iš savęs, juokiasi tik iš kitų“, — teigė sostinės „Elfų“ teatro aktorius. Pats Marius neleidžia šaipytis iš savęs ir mano, kad jei žmonės leidžia lipti sau ant galvų, kiti būtent taip ir darys, todėl reikia turėti tvirtą poziciją.

Artėjančią melagių dieną, Mariaus manymu, privaloma kažką apgauti. „Metuose yra tik viena diena, kai galime teisėtai meluoti, tad kaip ja nepasinaudoti?“ — juokdamasis pokalbį baigė šiuo metu seriale „Nemylimi“ besifilmuojantis aktorius.

Pirma pamąsto, tada pasako

Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Donatas Montvydas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr./Donatas Montvydas

Dainininkas Donatas Montvydas stengiasi juokauti kiekvieną dieną ir taip praskaidrinti nuotaiką ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Kartais pasakyti ne itin teigiamą juokelį Donatui išeina savaime, tačiau jis mano, kad už tai kiekvienam turėtų būti atleista. „Šiaip gyvenime esu toks, kad pirma pamąstau, o tik tada pasakau, todėl retai pasitaiko, kad tenka raudonuoti dėl išsprūdusio žodžio ar sakinio“, — atviravo projekte „Dainų dešimtukas“ išgarsėjęs vaikinas.

Televizinį humorą D. Montvydas įvardija kaip problemišką, nes, jo nuomone, televizijoje dirbantys žmonės kartais per daug sau leidžia, bandydami juokauti apie kitus asmenis. Paklaustas, ar yra pats nukentėjęs nuo įžeidžiančio humoro, atlikėjas prisiminė, kad vieną kartą buvo nemaloniai nustebintas. „Paprastai niekada neįsižeidžiu, tačiau tąkart pasijutau nemaloniai. Manau, kad kiekvienam žmogui tiesiog būtina mokėti pasijuokti iš paties savęs, o tik tada bandyti juokauti apie kitus žmones“, — įsitikinęs Donatas.

Geranoriškai pameluoti ir pajuokauti Donatas mėgsta nebūtinai balandžio 1-ąją. „Neišskiriu tos dienos, kai galima kažką draugiškai apgauti. Tai galiu daryti kiekvieną dieną — ir tikrai nepiktybiškai“, — juokdamasis kalbėjo D. Montvydas.

Pasijuokti iš savęs – sveika

Televizijos laidų vedėja ir asistentė Aistė Paškevičiūtė juokauja tik tada, kai turi ką pasakyti. Netinkama vieta laidyti juokelius, Aistės nuomone, — oficiali aplinka, kurioje diskutuojama ar sprendžiami įvairūs svarbūs klausimai.

„Televizijoje yra buvę keletas įsimintinų atvejų, kai tam tikri asmenys buvo įžeisti, nors visa tai turėjo būti anaiptol neįžeidus juokelis. Dirbant televizijoje būtina atrinkti, kas, ką ir kada sakys į eterį, o ypač — juokus“, — kalbėjo Aistė.

Pati A. Paškevičiūtė nežino, ar kada nors kas nors buvo ją įžeidęs netaktišku juokeliu, tačiau mergina yra įsitikinusi, kad kiekvienam žmogui taip gali nutikti. „Sveikiausia gyvenime yra mokėti pasijuokti pačiam iš savęs, tada ir kitų žmonių juokai nebus tokie skaudūs“, — mintimis dalijosi mergina.

Melagių dieną Aistė nieko neapgaudinėja, tačiau ji pati būna taikinys tiems, kurie mėgsta papokštauti. „Aš viską priimu kaip už gryną pinigą, matyt, todėl ir mėgsta kiti mane apgaudinėti“, — juokdamasi sakė laidų ir renginių vedėja.

Humoras – rimtas dalykas

„Scanpix“ nuotr./R.Lukoševičiūtė rekomenduoja žuvies kotletus įdarytus grybais.
„Scanpix“ nuotr./R.Lukoševičiūtė rekomenduoja žuvies kotletus įdarytus grybais.

Žurnalistė Rūta Lukoševičiūtė mėgsta pajuokauti, tačiau žino, kad skirtingoje aplinkoje vyrauja skirtingas humoras. „Juokauju pagal situaciją. Ar esu televizijoje, ar draugų kompanijoje, ar dar kažkur, stengiuosi prie to prisitaikyti. Humoras — subtilus ir vis dėlto rimtas dalykas“, — įsitikinusi Rūta.

Dainų tekstų autorė ir atlikėja mėgsta žiūrėti rusų juokelius, kuriuose humoras, Rūtos manymu, aukšto lygio. „Gaila, kad Lietuvoje dar neturim tokios humoro kultūros, kokią turi rusai. Mes, palyginti su jais, esame tarsi viščiukai, sugebantys juokaudami nebent įžeisti kitus“, — juokdamasi sakė R. Lukoševičiūtė.

Rūta nėra girdėjusi piktų juokų apie save, tačiau iš savęs pasijuokia itin dažnai. „Jei sukčiau sau galvą, kas kažką bloga apie mane pasako, turbūt neturėčiau laiko nuveikti ką nors kita. Jei kažkam nuo tokių dalykų tik geriau, tegul juokauja“, — optimizmu tryško laidų vedėja.

Balandžio 1-ąją Rūta neapgaudinėja žmonių — kaip ir jie jos. Kadangi žurnalistė puikiai moka atskirti tikrą melą nuo netikro, ją apgauti ypač sunku būtent per melagių dieną. „Geriau apgauti žmones, kai jie to nesitiki. Šiaip aš nesu linkusi meluoti, apgaudinėti, tačiau kartais geranoriškai galiu tai sau leisti“, — džiugiai kalbėjo R. Lukoševičiūtė.

„Savaitė“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką