TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip ekonominė krizė veikia žmonių sveikatą ir santykius

Ekonominė krizė sugadina žmonių tarpusavio santykius.
Photos.com / Ekonominė krizė sugadina žmonių tarpusavio santykius.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ekonominė įtampa ir nuosmukis užvaldė daugelio amerikiečių protus. Didelis nedarbas, kylančios kainos ir smunkantis vartotojų pasitikėjimas verčia ne tik taupyti – vis daugiau žmonių jaučiasi įsitempę ir išsekę.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ši įtampa daro poveikį viskam: pradedant nuo mūsų miego, nuotaikos, fizinės sveikatos, santykių, valgymo įpročių ir baigiant nenorėjimu daryti tų dalykų, kuriuos mėgote anksčiau, praneša enotalone.com.

„Ekonominės įtampos laikais padaugėja depresijos atvejų, – sako daktaras Christopheris Palmeris, suaugusiųjų mokymo centro „McLean“ ligoninėje Belmonte vadovas. – Tai blogina padėtį tų žmonių, kurie chroniškai prislėgti. Tai taip pat sukelia naujų depresijos atvejų. Vien baimė prarasti darbą gali pakenkti žmonėms.“

1. Miegas

* 33 procentai amerikiečių teigia, kad dėl ekonomikos krizės blogai miega.

Photos.com nuotr./Moteris miega
Photos.com nuotr./Moteris miega


* 26 procentai sako, kad miega mažiau nei 6 valandas per naktį. Tai yra bent viena valanda mažiau nei optimalus laikas – 7–8 valandos, kurias rekomenduoja miego ekspertai.
* Apie 40 procentų asmenų pripažino, kad vairavo automobilį būdami mieguisti bent jau vieną kartą per pastarąsias 30 dienų.
* Iš tų, kurie miega mažiau nei 6 valandas kiekvieną naktį, 66 procentai skundžiasi padidėjusiu kraujospūdžiu. Jų rizika susirgti diabetu 5 kartus didesnė.
* Tų, kurie miega mažiau kaip 7 valandas per naktį, rizika peršalti yra 3 kartus didesnė nei tų, kurie miega daugiau.

2. Psichika, įtampa, širdis

Nerimas, depresija ir chroniškas stresas, kylantys dėl problemų darbe ir dėl ekonominės krizės, sukelia širdies ir kraujagyslių ligų pavojų.

* 80 procentų amerikiečių pernai teigė, kad ekonomika yra jų įtampos šaltinis; 49 procentai sakė, kad situacija verčia nerimauti; 48 procentai teigė susirgę depresija.
* Skambučių į nacionalinę savižudybės prevencijos liniją nuo 2008 m. sausio iki 2009 m. sausio padaugėjo daugiau kaip 20 procentų.
* Pyktis ir priešiškumas sukelia elgesio pakitimų, tokių kaip rūkymas, besaikis valgymas, ir fizinės veiklos trūkumą, kurie padidina širdies ligų pavojų. 19 procentų ligos pavojus iškilo tiems, kurie laikė save sveiku, ir 23 procentus tarp jų, kurie jau sirgo širdies liga.

3. Santykiai

* 70 procentų amerikiečių sakė, kad prie ginčų namuose prisidėjo skolos.
* Smurto šeimoje galimybė yra beveik 6 kartus didesnė tarp tų asmenų, kuriuos lieka be darbo.
* Moterys liūdi labiau, kai vyrai praranda darbo vietą, negu vyrai, kai jų žmonos praranda darbą.
* Įtampa darbovietėje gali sukelti smurtą šeimoje.
* 40 procentų amerikiečių prisipažino, kad jie melavo savo sutuoktiniams apie pinigų leidimą.
* Pinigai yra vienas iš pykčių šaltinių per pirmuosius santuokos metus.

4. Alkoholis

* Per krizę žmonės suvartoja daugiau alkoholio, jam išleidžia daugiau pinigų.

Photos.com/Per ekonominę krizę žmonės daugiau geria.
Photos.com/Per ekonominę krizę žmonės daugiau geria.


* Smukus ekonomikai žmonės pradėjo taupyti:  restoranuose ir baruose vartoja vis mažiau alkoholio, bet daugiau pinigų išleidžia gėrimams namuose.
* Apskaičiuota, kad Amerikoje 2008 metais alkoholio, kuris buvo išgertas namuose, parduota beveik už 78 milijardus dolerius, 32 procentais daugiau nuo 2003 metų.
* Numatoma, kad per kitus 5 metus skaičiai, susiję su išgertu alkoholiu namuose, padidės 5 procentais kasmet, o gėrimas baruose ir restoranuose smuks 2 procentais šiais metais ir 1 procentu kasmet po to.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką