Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip išsivaduoti iš vyro egoisto glėbio?

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė-Milašienė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Laba diena, Ramune. Nežinojau nei kam pasipasakoti, nei į ką kreiptis, o kai pamačiau Jūsų komentarus, nusprendžiau Jums parašyti. Su draugu esame kartu 2,5 metų ir jau apie pusę metų kasdien pykstamės dėl visokių nesąmonių. Visada jam nusileidžiu, pildau viską, ko tik jis nori, viską leidžiu, o pati visada gaunu kaip su skuduru per veidą: „ne, to nedarysi“, „ne, ten neisi“, „ne, man neaiškinsi“. Esu visada uždaryta tarp keturių sienų ,o jis daro, ką tik panorėjęs. Kai susipykstame, jis tvirtina, kad myli ir panašiai. Bet toks elgesys, kad tu nieko nedarysi, nieko negausi, o aš turėsiu ką panorėsiu, žudo. Nežinau kaip elgtis, nes myliu ji. Nežinau ar palikti, ar kažkaip kalbėtis... Vilma

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Sveika, Vilma. Tavo laiškas ir papasakota istorija neleidžia man likti abejinga. Tiesiog ima pyktis, liūdesys ir užuojauta dėl to, kad tu leidi taip su tavimi elgtis. Suprantu, kad esi labai sutrikusi, tau apmaudu dėl tokio draugo elgesio su tavimi. Juk atrodo, darai viską, ką gali, nusileidi jam visose situacijose, o jis – vis tiek tave kankina. Ar judviejų santykis tau pačiai nepanašus į aukos ir kankintojo santykį? Kuo labiau auka kenčia ir nuolankiai priima kankinimus, tuo energingiau ir išradingiau kankintojas imasi darbo. Atrodo, vienas be kito šie du vaidmenys negali egzistuoti, vienas kitam jie reikalingi kaip kvadratui keturi statūs kampai.  

Rašai, kad jūs dažnai pykstatės. Bet ar tu tikrai rimtai supyksti ant draugo, ar kada nors pasipriešini jam iš tikrųjų? Kita vertus, sprendžiant iš tavo laiško, anksčiau nesipykdavote. Vadinasi, arba sugebėdavai būti savimi, pasipriešinti ir neprisiimti aukos vaidmens, arba pykdavotės ir anksčiau, tik tuomet nebuvai pasiekusi tarsi kokios kritinės ribos ir tiesiog „nurydavai“ nuoskaudą. Kad ir kaip ten būtų, atrodo, jog dabar gyventi taip, kaip anksčiau, nebeturi jėgų.

Metas veikti ryžtingai

Manau, kad tau reikia ne kalbėtis, o tiesiog kitaip elgtis. Nejaugi pataikaudama, paklusdama, visada nusileisdama savo draugui, tikiesi lygiaverčio santykio ir pagarbos? Rašai, kad esi uždaryta tarp keturių sienų. Pati sau atsakyk į klausimą: kas tave uždarė? Draugas-skriaudėjas? O kur tavo pačios valia ir sprendimas? Kas tave verčia kentėti, žemintis? Kas atsitiko, kad judviejų santykiuose tu visiškai pradingai ir praradai save?

Taigi, Vilma, nustok būti auka, gyvenk savo gyvenimą: daryk tai, ką tu nori, eik ten, kur nori. Jei draugas nesugebės susitaikyti su mintimi, kad tu esi laisvas žmogus, greičiausiai teks skirtis, jei tik tu pati daugiau nebenorėsi kankintis. Ar tu jautiesi mylima savo draugo? Jei žmogus iš tikrųjų myli, jis nori, kad mylimasis nesijaustų suvaržytas, o džiaugtųsi gyvenimu. Mylintis žmogus nori ne riboti ir valdyti kitą, o gyventi su kitu ir jį mylėti.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką