Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip „Nuo...iki...“ žurnalistė Talmantienė Brazilijos kaimuose ieškojo kapueiros

Kaip „Nuo...iki...“ žurnalistė Talmantienė Brazilijos kaimuose ieškojo kapueiros.
LNK nuotr. / Kaip „Nuo...iki...“ žurnalistė Talmantienė Brazilijos kaimuose ieškojo kapueiros.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį pirmadienį „Nuo...iki...“ kviečia į nuotaikingą ir spalvingą nuotykį po Brazilijos provinciją, beieškant autentiškų kapueiros šokėjų. Brazilija garsi ne tik kava, futbolu, bet ir mistine kapueira (capoeira).

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kapueira – tai karo šokis, Afrikos vergų atvežtas į Braziliją prieš keturis šimtus metų. Kapueiros mene persipina kova, šokis ir žaidimas. Jame be akrobatinių elementų, šuolių į aukštį, dar daug smūgių ore, imtynių, klastos ir vaidybos elementų.

„Brazilams – jis lygiai tokia pati aistra kaip ir futbolas. Kaimo kavinaitėje brazilai aistringai aptarinėjo pasibaigusį vietos kapueiros čempionatą. Mus labai sudomino tos karštos kalbos ir nusprendėme žūtbūt susitikti su kapueiros šokėjais“, – pasakojo „Nuo...iki...“ redaktorė Giedrė Talmantienė.

„Nuo...iki...“ kūrybinė grupė buvo apsistojusi Abadianijos kaime, mat filmavo žinomą stebukladarį, netradicinius metodus taikantį Joao de Deusą, žinomą kaip „John of God“ (Johnas nuo Dievo).

„Abadianijoje susipažinome su labai draugišku vietiniu vaikinu Pablu, kuris pažadėjo supažindinti su savo draugais, gretimame mieste turinčiais kapueiros mokyklą. Pažintis su Pablo, kalbančiu angliškai, buvo tikras auksas, nes su vietiniais sunku susikalbėti, be to, jie šalinasi turistų. Bet kaip tyčia, Pablo kitą dieną turėjo išskristi į Floridą vesti amerikietės. Jis įdavė portugalų kalba parašytą raštelį su prašymu parodyti užsieniečiams televizininkams kapueiros. Maža to, prie raštelio pridėjo savo nuotrauką – kad draugai tikrai jo, kad nesinaudojome jo vardu. Su tuo rašteliu ir nuotrauka leidomės į kapueiros paieškas“, – juokėsi Giedrė.

Paieškos truko kelias dienas, driekėsi per atokius kaimelius, į priekį judėjome sunkiai pravažiuojamais keliais, bet buvo to vertos.
„Dvi dešimtys kapueiros šokėjų susirinko į miesto parką. Tai, ką pamatėme ir nufilmavome, atėmė žadą. Jie vartėsi kūlio, šoko ore, kovojo. Netrukus visas parkas prisirinko smalsuolių“, – prisiminusi kapueiros šokėjų pasirodymo filmavimą, šyspsojosi Giedrė.

Kapueiros šokiai iš Brazilijos – per „Nuo...iki...“ pirmadienį 19.40 val.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką