Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 10d. 23:39

Kaip socialiniai tinklai gali sugadinti jūsų santykius?

Jauna azijietė mergina prie kompiuterio
123rf.com nuotr. / Jauna azijietė mergina prie kompiuterio

„Facebook“ ir kiti socialiniai tinklai gal ir gali atnešti kiek naudos jūsų socialiniam gyvenimui, tačiau jūsų romantiškus santykius jie gali kaip reikiant sugadinti, bent jau taip tvirtina JAV mokslininkai, neseniai atlikę tyrimą, kaip socialiniai tinklai veikia poros gyvenimą, rašoma portale „The Dailymail“.

Socialiniame tinkle „Facebook“ gimstantis pavydas, anot tyrėjų, gali sukelti tiek įsivaizduojamą, tiek tikrą neištikimybę, dėl kurios poros patraukia skirtingais keliais, o sutuoktiniai uždeda parašus ant skyrybų dokumentų.

JAV mokslininkai išsiaiškino, kad konfliktai dažniau kyla tarp porų, kai vienas iš partnerių pernelyg dažnai naudojasi socialiniais tinklais ir mažiau dėmesio skiria savo mylimajam.

JAV mokslininkai išsiaiškino, kad konfliktai dažniau kyla tarp porų, kai vienas iš partnerių pernelyg dažnai naudojasi socialiniais tinklais ir mažiau dėmesio skiria savo mylimajam.

Misūrio universiteto (JAV) profesorius Russellas Claytonas paklausė socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų, kurių amžius buvo nuo 18 iki 82 metų, kiek dažnai jie prisijungia prie šio tinklo ir kaip dažnai naršymas sukeldavo ginčų su jų sutuoktiniais ar partneriais.

„Ankstesni panašaus tipo tyrimai parodė, kad kuo daugiau antrąją pusę turintis žmogus praleidžia laiko „Facebook“ tinkle, tuo dažniau jis seka savo mylimojo veiklą šiame tinkle, o tai dažniausiai ir sukelia pavydo jausmą. Su „Facebook'u“ susijęs pavydas dažniausiai sukelia gan rimtus kivirčus, negana to šio tinklo vartotojai, kaip parodė atlikti tyrimai, gan dažnai atnaujina ryšius su savo buvusiais partneriais, o tai gali baigtis emocine ar fizine išdavyste“, – tikina profesorius R.Claytonas.

Scanpix / Postimees.ru/Facebook
Scanpix / Postimees.ru/Facebook

Remiantis tyrimu, publikuotu žurnale „Cyberpsychology“, neseniai susitikinėti pradėję poros turėtų verčiau rečiau lankytis įvairiuose socialiniuose tinkluose.

„Mūsų atliktas tyrimas parodė, kad socialiniai tinklai nekenkia tik tų porų santykiams, kurie kartu yra jau trejus ar daugiau metų. Tai rodo, kad socialiniai tinklai gali paveikti tik dar iki galo nesusiformavusius ar nebrandžius santykius. Kita vertus asmenys, kurie draugauja ar susitikinėja daugiau kaip trejus metus, kur kas rečiau ir lankosi socialiniuose tinkluose, todėl pavyzdžiui „Facebook'as“ jų santykiams jokios grėsmės ir nekelia. Vis dėlto pernelyg dažnas naršymas tokiuose socialiniuose tinkluose kaip „Twitter“ ar „Facebook“ naudos ką tik susitikinėti pradėjusios poros santykiams niekuomet neatneša, todėl retkarčiais reikėtų pamąstyti, ar tikrai verta griauti savo santykius vien dėl noro prisijungti prie „Facebook'o“, – tikina Russellas Claytonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:30
01:20
03:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką