Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaniava kviečia į ekstremalų žirgų sporto savaitgalį!

Andrius Kaniava: tarp žirgų
zmones24.lt / Andrius Kaniava: tarp žirgų
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį savaitgalį, gegužės 21-23 dienomis, Belmonto parke žirgų sporto entuziastai atidaro varžybų sezoną – vyks Jaunimo dvikovės ir trikovės varžybos Jono Butkaus taurei laimėti. Ištikimas žirgų mylėtojas – Keistuolių teatro aktorius Andrius Kaniava – kviečia visus, neabejingus žirgams, su šeimomis išvysti įspūdingą reginį, per kurį žirgai demonstruos ne tik savo ištvermę, grožį, ryšį su raiteliu, bet ir įveiks sudėtingas bei ne mažiau vaizdingas kliūtis.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trikovės entuziastai jau dešimtus metus tobulina kroso trasą ir besibaigiant pavasariui atidaro varžybų sezoną. Nors renginys vyks tris dienas, organizatoriai daugiausia žiūrovų tikisi sulaukti šeštadienį – gegužės 22 dieną. Būtent antroji varžybų diena, kai žirgai sudėtingoje kroso trasoje atskleidžia savo kovos dvasią ir ištvermę yra pats ekstremaliausias ir žiūrimiausias reginys.

Šiuolaikinė žirgų sporto trikovė – tai trijų raitelio bei žirgo išbandymų kompleksas. Daug jėgų ir kruopštaus pasiruošimo reikalaujančios trijų dienų varžybos yra sudarytos iš dailiojo jojimo, konkūrų bei ištvermės jojimo arba kitaip vadinamo kroso rungčių.
Pirmąją trikovės varžybų dieną išjodinėjimo rungties metu žirgas bei raitelis demonstruoja techniškai atliekamus elementus (pratimus), eleganciją bei tarpusavio harmoniją. Antroji diena skirta ištvermės jojimo rungčiai, kuri reikalauja žirgo bei raitelio drąsos ir ištvermės jojant atviromis didelio ploto aikštelėmis bei įveikiant įvairias kliūtis. Trečiąją trikovės varžybų dieną duetai rungiasi konkūrų aikštelėje, kur turi įrodyti savo tvirtumą, pasiruošimą, sveikatą ir jėgą po sunkios ištvermės jojimo dienos.

Aštuntame ir devintame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose Lietuva garsėjo visoje tuometinėje Sovietų Sąjungoje ir Europoje žinomais trikovininkais – Alfredu Žvirbliu, Gediminu Pikūnu, Artūru Lileikiu ir daugeliu kitų. Ne vieną jų vaikystėje pirmą kartą ant žirgo užkėlė Lietuvos žirginio sporto patriarchas, žmogus, visą savo gyvenimą paskyręs žirgams ir jaunųjų raitelių ugdymui – Jonas Butkus. Šio unikalaus trenerio ir pedagogo Lietuvos žirgų sporto pasaulis neteko praėjusių metų rudenį. Norėdami pagerbti savo patriarcho atminimą, varžybų organizatoriai įsteigė Jono Butkaus taurę, kurią šiais metais gali laimėti geriausias raitelis ir žirgas.

Penktadienį 10 val. – išjodinėjimas.

Šeštadienį 11 val. – krosas, laukų išbandymai.

Sekmadienį 10 val. – konkūras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Andrius Kaniava
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką