Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 22, 14:55

Karo pabėgėlę įdarbinusi grožio ekspertė: „Ukrainietės mums – ne konkurentės“

Šiuo metu Lietuvoje – jau dešimtys tūkstančių ukrainiečių. Dauguma jų – mamos su vaikais. Norėdamos kuo greičiau pamiršti karo žiaurumus ir užsidirbti, dauguma atvykėlių intensyviai ieško darbų. Tuo metu kai kurie lietuviai baiminasi, kad ukrainietės atims jų darbo vietas, o tarp specialistų padidins konkurenciją, numuš paslaugų kainas.
Emerita Norkeliūnė
Emerita Norkeliūnė / LNK nuotr.

Viena iš Lietuvoje jau dirbančių ukrainiečių – dviejų vaikų mama Alina, kuri gyveno netoli Zaporižios ir ten turėjo klestintį grožio verslą, daugiau nei 3000 klientų. Ji iki paskutinės minutės dvejojo, ar vykti iš šalies, tačiau, kai rusai užėmė Enerhodaro atominę elektrinę suprato – situacija labai sudėtinga. Iš Ukrainos Alina išvyko vien todėl, kad norėjo nuo karo siaubo apsaugoti du mažus vaikus, rašoma LNK televizijos pranešime spaudai.

„Žmonės buvo persigandę. Patekome į 100 kilometrų spūstį. Važiavome savo automobiliu, nes traukiniai buvo perpildyti, po 20 žmonių vienoje kupė, sulipusių vieni kitiems ant galvų. Vaikai, senoliai – nesvarbu. Žmonės grūdosi, spaudė vieni kitus. Miegojo, kur papuola. Tai nepakeliama.

O automobilis judėjo metro per minutę greičiu. Ta spūstis truko 12 valandų. Triskart ketinome apsisukti ir grįžti į namus, bet kaskart užklupdavo mintis, kad galbūt nebėra kur grįžti, ir tai – vienintelė galimybė išvažiuoti“, – laidoje „KK2 penktadienis“ pasakoja karo siaubą mačiusi Alina.

LNK nuotr./Ukrainietė Alina
LNK nuotr./Ukrainietė Alina

Kol ji važiavo į Lietuvą, Ukrainoje likęs Alinos vyras jau ieškojo jai darbo internete. Čia jis pamatė žinomos grožio meistrės Emeritos Norkeliūnės žinutę, kurioje ji skelbė, kad ukrainiečius „mielai priimtų į darbą ir padėtų, kuo tiktai galėtų“. Taip permanentinio makiažo ir tatuiruočių meistrė Alina dar neatvykusi į Lietuvą jau turėjo darbą.

„Konkurencijos tikrai nebijau. Tikiu, kad tarp atvykusių ukrainiečių – ne tik konkurentės, bet ir klientės. Tai yra dirbantys žmonės, kurie padės ir mūsų ekonomikai kilti“, – įsitikinusi Emerita.

Jai pritaria ir Seimo narys Paulius Saudargas, ir Lietuvos darbdavių ir verslo konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas, kuris neabejoja: ukrainietės Lietuvoje gali ne tik pragyventi, bet net gyventi labai gerai. Ir tai, mums, lietuviams, gali būti labai naudinga. Taigi, turime daryti viską, kad atvykėliai būtų laimingi ir norėtų pas mus likti kuo ilgiau ar net visam laikui.

„KK2 penktadienis“ – penktadienį 19:30 per LNK.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką