Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kas seksualesni – latviai ar lietuviai?

Vyras ir moteris
123RF nuotr. / Vyras ir moteris
Šaltinis: 15min
0
A A

Latviai seksualiai yra gerokai aktyvesni už lietuvius. Tai paaiškėjo palyginus pirmąkart mūsų šalyje atliktos apklausos „Požiūris į seksualinį gyvenimą, seksualumą Lietuvoje“ rezultatus su analogiškos latviškos apklausos duomenimis.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Lietuviai gerokai nusileidžia latviams seksualinių partnerių skaičiumi. Beveik pusė lietuvių (43 proc.) ir 27 proc. latvių turi 1–2 partnerius. 6–10 partnerių turi 19,5 proc. latvių ir 11 proc. lietuvių. Beveik 14 proc. latvių mėgaujasi seksu su daugiau nei 21 partneriu, Lietuvoje tokia gausa pasigirti gali 9 proc.

Latvių teigimu, mylisi jie taip pat dažniau nei lietuviai. Kasdien tą daro vos 4 proc. mūsų tautiečių ir 10 proc. kaimynų. Daugiausia lietuvių (21 proc.) mylisi vieną kartą per savaitę, o trečdalis (33 proc.) latvių mylisi 2–3 kartus per savaitę.

Seksualieji latviai labiau ir saugosi: tik 16 proc. jų lytinių santykių metu nenaudoja apsaugos priemonių. Lietuvoje taip besielgiančiųjų – net 43 proc. Abiejose tautose populiariausia apsaugos priemonė – prezervatyvas: jį naudoja 28 proc. lietuvių ir 58 proc. latvių.

Romantika – lietuvių pliusas

Tačiau lietuviai romantiškesni už latvius: 75 proc. mūsų tautiečių savo santykiuose pageidautų daugiau romantikos nei sekso, Latvijoje romantikų – 53,3 proc. Partnerio patirtis lovoje už jo patrauklumą svarbesnė 64 proc. lietuvių ir 75 proc. latvių. Mūsų kaimynai dažniau žiūri erotinius filmus bei TV laidas (atitinkamai 54 proc. ir 36 proc.), gerokai dažniau naršo pornografiniuose interneto tinklalapiuose (53 proc. ir 22 proc.) ir domisi virtualiuoju seksu (57 proc. ir 9 proc.).

„Nors apklausos rezultatai pernelyg nenustebino, tačiau seksualinio elgesio skirtumai tarp temperamentu ir mąstymu panašių latvių bei lietuvių kiek netikėti. Tam įtaką greičiausiai daro religiniai dalykai: daugelis latvių yra protestantai. Tai liberalesnis tikėjimas nei katalikybė, kuri yra reiklesnė žmogaus elgesio motyvams“, – sakė individualiosios psichologijos analitikas, seksologas Viktoras Šapurovas. Anot jo, tai, kad seksualiniu požiūriu lietuviai yra pakankamai santūrūs, nėra blogai. „Žmonių seksualiniai santykiai turi būti  ganėtinai romantiški“, – įsitikinęs seksologas.Daugelis latvių yra protestantai. Tai liberalesnis tikėjimas nei katalikybė, kuri yra reiklesnė žmogaus elgesio motyvams.

Seksualumas pastaruoju metu yra vienas iš dažniausiai komunikacijoje naudojamų kriterijų, be kurio neapsieina nei verslas, nei žiniasklaida. Prekės ženklų su seksualumo motyvais gausu visuose komunikacijos kanaluose: spaudoje, televizijos laidose bei filmuose, internete. Tad informacija apie gyventojų požiūrį į seksualumą bei jam įtaką darančias priežastis komunikacijos specialistams yra itin vertinga ir būtina.

 Apklausas užsakė komunikacijos agentūrų grupė „Big idea group“. „Mūsų agentūrų grupės atlikta apklausa griauna lig šiol gyvavusį mitą apie Lietuvos ir Latvijos rinkų panašumą. Rezultatai akivaizdžiai įrodo skirtingą lietuvių ir latvių gyvenimo būdą bei nevienodą požiūrį į seksualumą. Tai labai svarbi išvada rinkodaros specialistams: akivaizdu, kad Latvijoje ir Lietuvoje taikytinos skirtingos komunikacijos priemonės“, – sako viešųjų ryšių agentūros „Euro RSCG PR“ direktorė Ieva Vozbutaitė.

Apklausą Lietuvoje atlikusi tyrimų agentūra RAIT apklausė 500 Lietuvos gyventojų nuo 18 metų amžiaus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką