Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 24d. 12:03

Kas toji Julija Navalnaja – geriausia Aleksejaus Navalno draugė ir besąlygiškai palaikanti žmona?

Aleksejus Navalnas ir Julija Navalnaja Ypatingos
Vida Press nuotr. / Aleksejus Navalnas ir Julija Navalnaja

Kai pastaruoju metu visas pasaulis sulaikęs kvapą stebi, kas vyksta Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno gyvenime, šalia jo visada galima išvysti ir jo žmoną Juliją Navalnają. Ji, atrodo, savo vyrą palaiko visuomet ir drauge kovoja už tas pačias vertybes. Bet kokia ji yra iš tikrųjų? Kaip atrodo Julijos ir Aleksejaus šeimos gyvenimas?

Nors visas dėmesys šiuo metu nukreiptas į Aleksejų Navalną ir jo kovą už teisybę bei principus, šalia visų palaikančiųjų pirmoje eilėje visuomet stovi ir jo žmona Julija. Ji kaskart drąsiai ir kantriai laukia savo vyro, kol jis grįš iš eilinio įkalinimo, ir atrodo, niekada nepraranda vilties. Ji jau puikiai žino, ką reiškia būti sekamai ir klausomai, tačiau net tai toli gražu jos negąsdina.

44-erių Julija studijavo Plechanovo ekonomikos universitete, tarptautinių santykių fakultete, vėliau stažavosi užsienyje, trumpai dirbo viename iš Maskvos komercinių bankų.

Su Aleksejumi ji susipažino 1998 atostogų Turkijoje metu, kai abiem buvo 22 metai. Atostogų romanas baigėsi vestuvėmis, po metų jiems gimė dukra Darija, o 2008-aisiais ir sūnus Zaharas.

Šios poros tarpusavio santykiai galėtų būti pavyzdys kitiems. Jų paslaptis labai paprasta – visų pirma, Aleksejus ir Julija yra geri draugai – net jų vienas kitams siunčiamose žinutėse nesijaučia romatikos, jos greičiau pripildytos humoro ir ironijos, tačiau kartu ir jautrios.

„Mano geriausias draugas – tai mano žmona“, – yra sakęs Aleksejus.

Ir nors turbūt ne viena moteris nenorėtų leisti savo vyro į tokią pavojingą kovą, kurioje dalyvauja A.Navalnas, Julija visgi tam nesipriešina. Anaiptol, palaiko jį kaip niekas kitas ir net skatina, taip išsižadėdama ramaus gyvenimo.

Julija tapo žinoma ir populiari „ne savo laisva valia“. Ji ne kartą yra sakiusi, kad viešumo labai nemėgsta. Visgi ji pati pasirinko nuolatinę, bet pateisinamą riziką su juo ir dėl jo. Kaip sako pati Julija, ji supranta, kad jos vyras viską daro ne dėl savęs.

„Aš palaikau jo nuomonę, bet nesikišu su savo patarimais jo darbiniuose reikaluose. Visa širdimi suprantu, kad Aleksejus trokšta, jog gyvenimas pasikeistų į gerąją pusę“, – yra sakiusi J.Navalnaja.

Ir net vaikų auklėjime Julija laikosi vienos paprastos taisyklės – nieko nuo jų neslėpti. Jau nuo mažų dienų ji atvirai aiškino atžaloms, kuo užsiima jų tėtis.

„Kai dukra buvo penkerių, vaikų darželyje jos paklausė, ką veikia jos tėtis. Ji atsakė, kad jos tėtis dirba „mitinguose“. Antroje klasėje ji sakė, kad tėtis gaudo sukčius. Darijai visiškai normalu, kad tėtis užsiima tokia veikla, ji puikiai viską žino. Ji palaiko tėtį ir supranta, kad jis kovoja už teisybę“, – yra pasakojusi Julija.

Taigi prieš vyro skriaudikus visa šeima kovoja drauge. Ir ta kova yra toli gražu nelengva – Aleksejui ir jo šeimai yra nuolat grasinama. Kai viename interviu Julijos paklausė, ar ji nebijo dėl savo artimųjų, ji atsakė: „Mūsų šeima jau daug metų gyvena taip – kratos, grasinimai ir suėmimai mums tapo rutina. Aš jų nebijau. Ir visus raginu jų nebijoti.“

Kad Julija yra drąsi moteris, turbūt niekas nedrįstų ginčytis – kai policija pasų kontrolės punkte sulaikė į Rusiją grįžusį A.Navalną, žmona jį apkabino, pabučiavo, tada, išėjusi iš Maskvos Šeremetjevo oro uosto kreipėsi į susirinkusią minią ir dar kartą pakartojo nieko nebijanti. „Aleksejus nebijo. Aš taip pat nebijau ir kviečiu jus visus nebijoti“, – sakė ji, miniai skanduojant „Julija!“

Nėra abejonių, kad Julija žavimasi – nepriklausomas Rusijos laikraštis „Novaja gazeta“ pavadino šią moterį „viena iš neginčijamų praėjusiųjų metų herojų“.

Mūsų šeima jau daug metų gyvena taip – kratos, grasinimai ir suėmimai mums tapo rutina. Aš jų nebijau. Ir visus raginu jų nebijoti.

Aleksejų įkvepianti moteris

Julija yra svarbiausias asmuo šeimoje, atsakantis už buitį ir vaikus. Moteris pasakoja, kad jie visi yra neabejingi Amy Winehouse ir Marilyn Mansono kūrybai, kurių pagrindinis gerbėjas yra sūnus Zaharas.

Kaip rašo rusų dienraštis „Novaja gazeta“, Navalnui pasisekė. Ir čia kalbama ne apie išgyvenimą po apnuodijimo. Jam pasisekė viskame ir su viskuo. Su žmona Julija. Be kurios nebūtų tokio Navalno, kokį pasaulis pažįsta. Per tūkstantmečius patikrinta tiesa – už kiekvieno didžio vyro stovi moteris.

„Graži moteris su švelniais veido bruožais, ji ne politikė, jos nedomina apsiginklavimo ir panašūs klausimai. Ji paprasčiausiai yra jo žmona ir jo vaikų mama. Tai moteris, kuri įkvepia. Ir ji visada šalia, kur jis bebūtų: ir mitinguose, ir ligoninėse. Ir taip jau 20 metų.“

„Instagram“ nuotr./Aleksejus Navalnas ir Julija Navalnaja
„Instagram“ nuotr./Aleksejus Navalnas ir Julija Navalnaja

Navalnas ir pats niekad neneigė ypač svarbaus savo žmonos vaidmens jo gyvenime. Tai ir yra jo stiprioji pusė. Jis atvirai prisipažįsta jai meilėje, deda jos nuotraukas į instagramą, lenkiasi prieš ją, gina ją ir neslepia, kad būtent ji ir gelbėja jį šiame gyvenime.

Kol Aleksejus buvo ištiktas komos, Julija visą laiką buvo šalia jo: kalbėdavo su juo, dainuodavo dainas, leido muziką. Pabudęs iš komos, jis pasakė: „Julija, tu mane išgelbėjai. Dabar jau aš iš patirties galiu pasakyti, kad meilė išgydo ir grąžina į gyvenimą.“

Nors Julija nėra politikė ir, regis, neketina ja tapti, jos ryžtas ir drąsa gąsdina priešus. Kai kurie Rusijos valdžios atstovai, atrodo, bijo scenarijaus, panašaus į nutikusį Baltarusijoje, kur politikos naujokė Svetlana Cichanouskaja tapo užsitęsusių protestų prieš Aliaksandro Lukašenkos valdymą lydere po to, kai buvo įkalintas jos sutuoktinis.

Naujienų agentūrai AFP politologas Konstantinas Kalachevas sakė, kad Julijos vaidmuo tikrai galėtų pasikeisti, jei ji panorėtų – iš politiko žmonos ji pati galėtų tapti politike. „Ji turi charizmos ir žavesio, ji yra kūrybinga, drąsi asmenybė ir prireikus gali lengvai pakeisti savo vyrą“, – paaiškino jis. Belieka palaukti ir pamatysime, ar Julija išties panorės pasukti šiuo keliu.

Vida Press nuotr./Julija Navalnaja
Vida Press nuotr./Julija Navalnaja

Stilius

Moteriška, bet ne silpna. Mokanti būti kieta, galinti lyg vilkė išplėšti savo vyrą iš priešo letenų. Ir kalbėtis su priešais ji moka kaip tikra „pirmoji ledi“ – ne įžūliai ir galantiškai, o su šaltakraujišku orumu.

Julija lyg užglaisto visus savo vyro trūkumus. Ji leidžia atsiskleisti geriausioms jo savybėms, paslėpti silpnąsias ir leidžia jam būti tokiu, kokį jį visada atsimins.

Rafinuotas skonis. Įgimta gracija. Egzaminą tikrajai „Pirmajai ledi“ Julija jau seniai išlaikė.

Julija – ne tyli ir pilka opozicijos lyderio palydovė, ji pati drąsiai ir atvirai išsako savo nuomonę ir poziciją net per drabužius. Marškinėliai su užrašytais programos šūkiais visada buvo neatsiejama jos pasipriešinimo judėjimo dalis. Tačiau pirmoje vietoje jai išlieka vyro politinių pažiūrų palaikymas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką