Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 23d. 08:57

Kastyčiui Kerbedžiui – 56-eri: „Po vasario bombos jaučiuosi gimęs antrą kartą“

Kastytis Kerbedis
Karolio Jautakio ir asmeninio albumo nuotr. / Kastytis Kerbedis

„Sulaukęs 156 metų, amžiaus nebeskaičiuoju“, – juokiasi scenos grandas Kastytis Kerbedis, ketvirtadienį švenčiantis savo 56-ą gimtadienį. Jį, kiek neįprastai, sutinka Vokietijoje. Ir nors patikino gimtadienio šventės neorganizuosiantis, sako, kad tarsi iš giedro dangaus vasario mėnesį nukritusi „atominė bomba“ išmokė gyvenimą švęsti kasdien.

Kalbėti apie gimtadienį Kastytis Kerbedis nenori. Kaip kelis kartus pakartoja, kai jau sulauki 156 metų, nėra čia ką ir besakyti.

„Žinau tik vieną dalyką – man visiškai nesvarbu tie metai. Svarbu, kaip žmogus jaučiasi, kas vyksta galvoje ir širdyje. Jeigu jis yra nesusmegęs ir neapkvaitęs tokiame amžiuje – tai labai gerai, o aš (tris kartus nusispjauna – red.past.) šią minutę jaučiuosi labai gerai“, – kalbėdamas su 15min juokiasi Kastytis.

Aš labai gražiai dabar gyvenu – distiliuotą gyvenimą.

Į Vokietiją atlikėjas ne gimtadienio išvyko švęsti. Kaip pats sako, čia turi daug smagesnių ir gražesnių veiklų, tačiau tiksliai išduoti savo planų nepanoro.

„Aišku, kaip nors simboliškai paminėsim. Tik tiek, kad po vasario mėnesio bombos negaliu nei valgyti, nei vartoti. Aš labai gražiai dabar gyvenu – distiliuotą gyvenimą. Vien troškinti reikalai. Kad tik gyvenimas nebūtų ištroškintas“, – juokiasi Kastytis.

Vis dėlto gimtadienio tortą Kastytis, nors šiuo metu ir labai prižiūrintis savo mitybą, suvalgė. O ar žvakutę nuo torto užpūtė? „Ne, nieko nepučiau. Jau seniai nebepučiu žvakučių ir negalvoju norų. Mieloji, gi supraskite, man 156-eri. Kokios čia dar žvakutės. Nebent jau paskutinę“, – juokiasi Kastytis.

S.Jankausko nuotraukos/Kastytis Kerbedis
S.Jankausko nuotraukos/Kastytis Kerbedis

Metų Kastytis tikrai neskaičiuoja, o pagal dabartinę jauseną sau duotų 39-erius.

„Man maždaug tiek (juokiasi). Švenčiu gyvenimą. Po šitos vasario bombos aš gimęs antrą kartą. Dabar taip sulauksiu ir 112“, – šmaikštauja Kastytis.

Vis dėlto kalbėdamas apie vasario 8-ąją, kai netikėtai sušlubavus sveikatai Kastytis Kerbedis buvo paguldytas į reanimaciją, atlikėjas surimtėja. Kaip pats sako, ši situacija tikrai gerokai supurtė.

„Tai buvo labai netikėta. Perversmas. Sprogimas. Nematoma bomba vidury baltos dienos, tik tiek, kad tai įvyko ryte. Tai buvo atominė bomba iš giedro dangaus“, – sako jis.

Tai buvo atominė bomba iš giedro dangaus.

Kastytis Kerbedis pripažįsta, kad prie suprastėjusios sveikatos prisidėjo itin aktyvus laikotarpis.

„Turėjau ketverius sunkius metus. Praėjo du turai, ačiū Dievui, laimingai ir gražiai, ir tai nenutiko pernai gruodžio mėnesį koncertų metu. Aišku, tai prisidėjo prie suprastėjusios sveikatos – tik atsipalaidavus organizmas parodė, kad reikia sustoti“, – sako jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kastytis Kerbedis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kastytis Kerbedis

Ir nors blogiausia jau praeityje, Kastytis šiuo metu labai rūpinasi savo sveikata, gerokai apribojo koncertus.

„Dabar reikia saugotis, čia ne juokai. Dabar jau leidžiu sau koncertuoti, jau ir į Londoną skridau, liepos mėnesį laukia koncertai. Vienetiniai koncertai, bet daug ir nereikia. Aišku, masiškai kviečia, bet aš turiu dar taupytis. Visada save reikia labai prižiūrėti, gerbti ir mylėti. O jeigu gyvename kaip baudžiauninkai, mums organizmas netrukus praneša: „Žmogeli, tu kažką ne taip darai, susirūpink, gi jau 156-eri. Nebegalima taip šokinėti“, – juokiasi Kastytis.

Kastyčio laukia dar ketvirta, paskutinė, operacija. Kaip pats sako, labai paprasta, nes jau birželio 27-ą dieną skrenda į Čikagą švęsti Joninių.

Dar keli koncertai nusimato liepą, o jau tada, rugsėjį, atlikėjas skrenda mėnesio atostogų į Los Andželą. Tiesa, ši kelionė buvo suplanuota vasario mėnesį, bet dėl operacijos viską teko perkelti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kastyčio Kerbedžio koncerto akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kastyčio Kerbedžio koncerto akimirka

Kastytis pritaria, kad gerbėjų palaikymas, scena jam padėjo greičiau pasveikti. Be muzikos gi atlikėjas neįsivaizduoja savo gyvenimo.

Vis dėlto jo greitu grįžimu į sceną stebėjosi ne tik gerbėjai, bet ir Panevėžio ligoninės gydytojai. Kastytis juokiasi esąs pavyzdinis ligonis – jau po kelių dienų atrodė, kad nieko nebuvo.

„Visi buvo labai nustebę. Nežinau, kodėl taip. Ne veltui 500 gydytojų dariau padėkos koncertą, kuris praėjo labai puikiai“, – džiaugiasi atlikėjas.

Renginio nuotr. /Kastyčio Kerbedžio koncerto Panevėžyje akimirka
Renginio nuotr. /Kastyčio Kerbedžio koncerto Panevėžyje akimirka

Daug palaikymo Kastytis sulaukė ir žiniasklaidoje pasirodžius pirmosioms žinioms apie sveikatą.

„Myli tauta Kerbedį ir nieko čia nepadarysi. Kas ką bepliurptų ar besakytų, bet tikrai myli. Ir privalau būti tiek, kiek galiu. Aišku, ne amžinai, nuspręsiu, kada viską užbaigti, bet kol kas, ačiū Dievui, situacija tik linksmėja“, – juokiasi Kastytis.

Myli tauta Kerbedį ir nieko čia nepadarysi.

O pašmaikštavus apie gimtadienio sveikinimus iš moteriškosios pusės, Kastytis siūlo šiandien atsidaryti jo profilį socialiniame tinkle „Facebook“ ir pažiūrėti, kiek daug dėmesio jis gauna.

„Paprastai būna iki 500 pasveikinimų. Faktas, kad 99 proc. yra moteriška, dailioji lytis“, – pripažįsta Kastytis.

TV3 nuotr. /Kastytis Kerbedis
TV3 nuotr. /Kastytis Kerbedis

O ar viena iš gerbėjų turi vilties Kastytį pakviesti į pasimatymą?

„Viešpatie, kokia turi būti drąsi moteris, kad mane kviestų į pasimatymą? Ne, niekas ant „sienos“ dar manęs pakviesti į pasimatymą neišdrįso“, – juokiasi atlikėjas.

Tad ko sau gimtadienio proga atlikėjas palinkėtų? „Man trūksta tik naujų, labai gerų dainų, bet jau pradėjau tai daryti. Dirbu su naujais ir senais prodiuseriais, judu link visiškai naujo repertuaro. Tik jokių „kepyklų“ nebus, labai ramiai ir gražiai viskas gims. Po truputėlį po vieną naujieną iš K.Kerbedžio stovyklos išgirsite“, – sako Kastytis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką