TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno zoologijos sodo gyvūnų istorijos primena žmonių dramas

Martynas Levickis
TV3 nuotr. / Jurga Šeduikytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiais metais paramos projekto „Pirk dramblį“ šūkis – „Aš ir tu – mes vieno kraujo“. Garsioji Mauglio frazė pasirinkta neatsitiktinai. Lietuvos zoologijos sodo Kaune darbuotojai pasakoja stulbinančias gyvūnų istorijas, kurios labai panašios į žmogiškąsias: jose netrūksta nei meilės, nei skaudžių išgyvenimų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Prieš imdamiesi projekto ,,Pirk dramblį“, pirmiausiai išsiaiškinome bendrą šių metų situaciją Kauno zoologijos sode. Kompetentingi ir atsidavę darbuotojai papasakojo, kurie poreikiai šiemet yra prioritetiniai. Ir nors visos problemos sistemingai sudėliotos ir apskaičiuotos lentelėse, iš tiesų už jų slepiasi itin jautrios istorijos“, – kalbėjo viena iš projekto organizatorių, kompanijos „TymDrym“ prodiuserė Laura Paukštė.

Viena jautriausių sodo istorijų – liūtės Molės išgyvenimai. Prieš ketverius metus patinui Simbai iškeliavus pas protėvius, Molė liko viena. Netekus mylimo vyro, įprastas Molės gyvenimo ritmas sustojo:  ji nesidomi jokiomis pramogomis, gyvūnų žaislais, yra netekusi apetito ir abejinga aplinkai.

Lankytojai liūtę dažniausiai mato liūdną, pasyviai gulinčią. Norint padėti jai grįžti į vėžias, būtina įsigyti patiną. Tačiau pagal naujus EAZA (Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacija) reikalavimus, Molės vidaus patalpos yra per mažos ir patinas jose negalėtų apsigyventi. Reikalingas naujas voljeras, kuris kainuotų apie 100 000 litų. Sutvarkius patalpas, liūtą būtų galima atsigabenti iš užsienio zoologijos sodų, mat jau yra keli pasiūlymai. Tačiau kol kas didžiausias Lietuvos zoologijos sodas neturi visų žvėrių karaliaus – liūto. 

Depresija kamuoja ir zoologijos sodo kupranugarį Feniksą, kuris neteko net dviejų draugių – Sabinos ir Nomedos. Kadangi kupranugariai yra bandos gyvūnai, sodui reikia įsigyti dar vieną patelę, o šios kaina siekia 35 000 litų. 

Jei kam nors atrodo, kad vyrai neverkia, zoologijos sodo žirafų patinai Gudrutis ir Solo bet kada galėtų tai paneigti. Jie savo jausmus gali rodyti net labai žmogiškai – apsipildami didelėmis kaip pupos ašaromis. Šiuo metu žirafoms labai reikia pagerinti gruntą, nes aikštaūgių kanopos signalizuoja apie sveikatos problemas. 

Pagalbos prašosi ir dvi zoologijos sodo lamų šeimos. Pirmoji – patino Pilypo šeima – turi atnaujintą erdvų voljerą, bet namelis nepritaikytas gyvūnų žiemojimui: jį reikia apšiltinti ir įdėti langą. Antroji – patino Kipšo šeima – neturi pastovios vietos ir su besilaukiančia žmona Balute bei mažyle dukra Kola dar nežino, kur prisiglaus artėjančią žiemą. Norint padėti lamų šeimynoms ir įkurdinti jas saugiuose namuose, reikia 14 tūkstančių litų.

Pasak paramos projekto organizatorių, neretai zoologijos sodo problemos labai primena žmonių gyvenimus. "Stebina tai, kad gyvūnai, kaip ir žmonės, renkasi sau partnerius labai atsakingai, bet koks jiems netinka. Pavyzdžiui, papūgos patinas labai ilgai pešėsi su patelėmis, kol rado bendrą kalbą. Arba naujai atvežta lapė turėjo įveikti nemažai išbandymų, kol ją į savo ratą priėmė ilgiau sode gyvenančios lapės“, – pasakojo L.Paukštė.

Visi neabejingi gerumui ir norintys prisidėti prie projekto „Pirk dramblį“ yra raginami aukoti. Tai padaryti galima dviem būdais – trumpuoju numeriu 1405 (auka – 5Lt) arba portale www.aukok.lt (auka neribojama). 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 TV3
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką