Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 22d. 08:45

Kava sumažina alkoholio žalą organizmui

Kava
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Kava

Kava gali sumažinti alkoholio žalą kepenims ir padėti išvengti jų cirozės, sako mokslininkai.

Tyrime dalyvavo daugiau kaip 125 tūkst. žmonių. Rezultatai parodė, kad vienas puodelis kavos per dieną sumažino pavojų susirgti kepenų ciroze 20 procentų. Keturi puodeliai per dieną pavojų sumažino 80 procentų, rašo msnbc.msn.com.

Neaišku, ar apsaugą suteikia kofeinas, ar kažkokia kita sudedamoji kavos dalis, sakė tyrimo bendraautoris gydytojas Arthuras Klatsky iš Ouklando, Kalifornijos.

„Norint išvengti ligų, geriau mažiau vartoti alkoholio, nei gerti daug kavos“, – sakė jis.

Tarp tyrimo dalyvių buvo asmenų, iš viso nevartojančių alkoholio (jie sudarė 12 procentų visų dalyvių), ir daug geriančių (8 procentai). Tyrėjai apskaičiavo pavojaus sumažėjimą visai grupei, ne tik alkoholį geriantiems asmenims.

Ne visi daug geriantys asmenys suserga kepenų ciroze, kai kam kepenyse susiformuoja randai, sutrikdantys gebėjimą iš kraujo valyti toksinus. A.Klatsky sakė, kad nauji tyrimo rezultatai gali padėti išsiaiškinti, kodėl kai kurių žmonių kepenys išgyvena sunkų alkoholio vartojimą.

Hepatitas C ir tam tikros paveldėtos ligos taip pat gali sukelti kepenų cirozę. Tačiau tyrimas parodė, kad kava neapsaugo kepenų, jei randų kepenyse atsiranda kitu būdu.

Pagerina kepenų funkciją

Tyrimas taip pat atskleidė, kad kavos mėgėjų kraujo tyrimų rezultatai geresni. Kavos poveikis mažinant kepenų fermentus kraujyje buvo akivaizdesnis tarp daug geriančių asmenų.

Nuo kepenų cirozės miršta daugiau kaip 27 tūkst. amerikiečių per metus, o beveik 400 tūkst. dėl šios ligos patenka į ligoninę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką