Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 6d. 20:09

Kėdainiuose eglė pasipuošė neįprastais simboliais: ar pranoko praėjusių metų žaliaskarę?

Kėdainių eglutės įžiebimas
Kėdainių rajono savivaldybės, rinkosaikste.lt/Algimanto Barzdžiaus nuotr. / Kėdainių eglutės įžiebimas

Įžiebta unikalumu, idėja ir elegancija didmiesčiams nenusileidžianti Kėdainių Kalėdų eglutė. Didingo jos mirgėjimo, Kalėdų Senelio nuoširdumo ir augančių gerumo sparnų užburti miestelėnai penktadienio vakarą dar ilgai nesiskirstė iš senamiesčio. Ir šventei, ir puošybai parinkti kėdainiečiams iki šių dienų be galo svarbūs didingiausio miesto klestėjimo laikotarpio simboliai.

„Mūsų pasaulyje viskas gerai“

Kėdainiečiai vos įžengę į Didžiosios Rinkos aikštę pasijuto lyg viduramžiuose. Santūrioje senamiesčio aikštėje visus kerėjo įspūdingas ugnies ir pirotechnikos šou. Skambant „Lauros studijos“ dainai „Sparnai gerumo“ ne vienas suaugęs nuo jaudulio braukė santūrią ašarą. Įsismarkavę vaikai visus užkrėtė gera energija, aikštėje bendravo draugai ir kaimynai. Visa Kalėdinė programa kūrė paslaptingą gerumo ir meilės kupiną nuotaiką.

„Nepamirškite Kalėdų dvasios. Tegul artimieji ir draugai pajaučia jūsų gerą energiją ir dosnumą iki pat Trijų karalių. Tegul kuo ilgiau būna gera Jūsų nuotaika, mieli žmonės, o paskui lai jus šildo mieli prisiminimai. Patys tikėkime stebuklais ir būkime laimingi“, – įžiebdamas svarbiausią Kėdainių krašto eglutę gyventojus gerumo nepamiršti ragino meras Valentinas Tamulis. Aikštėje tvyrojusią šventinę nuotaiką galima apibūdinti trumpa citata iš dainos „Mūsų pasaulyje viskas gerai“.

Kėdainių rajono savivaldybės nuotr./Kėdainių Kalėdų eglutė
Kėdainių rajono savivaldybės nuotr./Kėdainių Kalėdų eglutė

Dekoracijos atspindi senamiesčio architektūrą

Pagal išsilavinimą architektė Jolanta Tūraitė į Kėdainius su idėja atvažiuoja jau ne pirmą kartą. Moteris didžiuojasi jau penkis kartus kūrusi mūsų šventėms eglutes. Didinga ir santūri eglutė puikiai atspindi didingiausius Kėdainių laikus menančią jo dvasią ir primena mūsų miesto istoriją. Ji atkartoja architektūrinius mūsų miesto pastatų elementus ir darniai įsilieja į aikštės visumą. Jos viduryje eglutė iškyla kaip savarankiškas architektūrinis švenčių simbolika spindintis statinys, telkiantis bendruomenę savo jaukumu.

Kūrėja tikina, kad šviečiančius puošybos elementus sukūrė žiūrėdama į miesto pastatų architektūrinius sprendinius. Viduramžių architektūroje ir renesansinėje miesto dvasioje įkvėpimo ieškojusi J.Tūraitė su komanda eglutę padabino lyg nėriniais šviečiančiais raštais. Žiūrint į aikštės valdovę, jos šventinis drabužis taip ir atrodo: minkštas, švelnus, apgaubiantis. Šiltos baltos spalvos lempelės eglutę daro šiltą ir jaukią.

Unikali ir savo dekoru, ir konstrukcija

Kėdainių eglutės kūrėja Jolanta Tūraitė sako, kad Kėdainių eglutė be unikalaus jos dekoro dar išsiskiria ir savita konstrukcija. Ji turi pirmą ratą, kuris apjuosia eglutę architektūrines miesto linijas ir raštus atkartojančiu žiedu. Iš jo vidaus tarsi išauga pagrindinis 12 metrų aukščio eglutės karkasas. Jis puoštas specialiai Kėdainių eglutei kurtomis šiltos baltos spalvos dekoracijomis. Iš toli žvelgiant jos atrodo kaip jaukus eglutės drabužis.

Eglutei panaudotas jau prieš kelis metus pagamintas metalinis karkasas. Karkasui apvilkti sunaudota 1 200 eglių šakų, kurias padovanojo Ąžuoloto girininkija. Eglių šakos nugenėtos eglių masyvuose gavus specialų girininko leidimą. Pagrindinė miesto eglutė buvo statoma beveik tris dienas. Miesto puošybai panaudoti elementai iš miesto herbo – sparnai.

Kalėdų eglės sužibo ir kituose didžiuosiuose miestuose įvertinkite jas visas ir balsuodami išrinkite gražiausią!

TAIP PAT SKAITYKITE: Raudondvaryje prasidėjo Kalėdos: įkurtas miestelis nukels į pasaką

TAIP PAT SKAITYKITE: Šalčininkų karalienė grįžo: internautai šmaikštauja, kad ji – tikra Džordana Butkutė

TAIP PAT SKAITYKITE: Plungė gražiausių švenčių laukia jau pasidabinusi: Senamiesčio aikštėje sužibo žaliaskarė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką