Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keleiviai Kauno autobusų stotyje to nesitikėjo: Martynas Levickis čia užgrojo akordeonu

Martyno Levickio koncerto Kauno autobusų stotyje akimirka
Aliaus Koroliovo/15min nuotr. / Martyno Levickio koncerto Kauno autobusų stotyje akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Iki šiol kelis metus tik Vilniuje vykusi „Akordeono muzikos savaitė“, kurios iniciatorius ir meno vadovas – akordeonistas Martynas Levickis, šią vasarą jau vyks ir Kaune. Tai buvo atskleista efektingu „smūginiu“ koncertu Kauno autobusų stoties požeminėje aikštelėje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Penktadienio pavakarę tiems, kurie atsitiktinai ar smalsumo vedini atsidūrė Kauno autobusų stoties požeminėje automobilių aikštelėje, akordeonistas M. Levickis padovanojo įspūdžių visam savaitgaliui, o gal ir visai vasarai.

Dviem naujutėlaičiais žvilgančiais „Alfa Romeo“ sedanais „Giulia“ netikėtai suvažiavo styginių kvartetas „SinChronic“ kartu su pačiu M.Levickiu. Muzikantai surengė ugningą 15-os minučių pasirodymą specialiai sukurtoje, filmavimo aikštelės atmosferą perteikusioje scenoje.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Martyno Levickio koncerto Kauno autobusų stotyje akimirka
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Martyno Levickio koncerto Kauno autobusų stotyje akimirka

Požeminėje stovėjimo aikštelėje skambėjo klasikiniai Antonio Vivaldi ir Wolfgango Amadeus Mozarto kūriniai, kol antrame plane važinėjo automobiliai bei skambėjo įsijungusi stovinčios mašinos signalizacija.

Atlikėjai šįkart vilkėjo ne klasikinius scenos drabužius, bet odines kelnes, taip pabrėždami, kad jų atliekama muzika – ar tai būtų Lady Gaga, ar Antonio Vivaldi, ar bet kuris kitas solidžios publikos mėgiamas kompozitorius – ne tik išeina iš klasikinių erdvių, bet ir yra atliekama šiuolaikinio žmogaus charakteriu.

„Akordeono muzikos savaitė“ šiais metais braunasi į dar daugiau netradicinių erdvių, nes šių metų festivalio šūkis – „Muzika, nuo kurios nepabėgsi“. Nuo rugpjūčio 27 dienos ji skambės visur, o festivalis prasidės Kaune, Zoologijos sode. Ten bus įrengtos trys scenos, vienoje jų gros M.Levickis.

Akordeono savaitę muzikantai atidarys Kauno zoologijos sode, kur renginio dalyviai turės ir daug pašalinių veiklų. Pirmasis renginys sukvies šeimas ne tik mėgautis klasikine muzika, bet ir pasivaikščioti po zoologijos sodą ar užsiimti begale kitų veiklų.

„Sudarinėjant programą būta ir tokių atlikėjų, kurie atsisakė dalyvauti būtent tokiame koncerte dėl to, kad jiems rūpi gyvūnų teisės. Aš šio taško nelabai suprantu, nes tai nėra cirkas, tai nėra gyvūnų išnaudojimas su muzika, tai kaip tik yra daugiau dėmesio tai vietai kuriai reikia. Jai reikia ir renovacijos ir žmonių apsilankymo, tad muzika labai gražiai įsipaišo“, – apie koncertą zoologijos sode pasakojo M.Levickis.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Martyno Levickio koncerto Kauno autobusų stotyje akimirka
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Martyno Levickio koncerto Kauno autobusų stotyje akimirka

„Vėliau persikelsime į Vilnių, tarptautinį muzikinį vakarėlį surengsime ant vieno iš sostinės senamiesčio stogų. Festivaliui įsibėgėjus, akordeonas ir sakralinė XVI-XVIII amžiaus muzika susijungs Vilniaus Kotrynos bažnyčioje. Kilnojamų vargonų ir akordeono dialogas vyks verslo centre „Quadrum“.

Akordeono giminaičių – armonikėlių kvartetas, atvykstantis iš Suomijos, surengs pasirodymą urbanistinėje aplinkoje – traukinių depe. O pačioje Vilniaus geležinkelio stotyje, jos laukiamojoje salėje dvi žavingos vokietės surengs nepamirštamą paskutinės vasaros nakties koncertą.

Evelina Sašenko ir akordeonistas Nerijus Bakula ruošia romantišką „Meilės laiškų“ programą, kuri nuskambės Centriniame pašte. Taip pat įvyks tradicinis akordeonistų maratonas, kuris festivalį uždarys Kotrynos bažnyčioje“, – pasakojo M.Levickis.

„Išskirtinio renginio koncepcija, kuomet persikeliama į netradicines erdves, ieškoma kūrybiškų ir netikėtų meninių sprendimų atliepia ir legendinio Italijos automobilių gamintojo filosofiją – sukurti išskirtinio stiliaus, dizaino ir kokybės automobilius.

Daugiau nei šimtmetį skaičiuojančio „Alfa Romeo“ prekės ženklo šūkis „la meccanica delle emozioni“, reiškiantis pojūčių mechaniką, puikiai tinka prie nepamirštamų įspūdžių, kuriuos dovanos „Akordeono muzikos savaitė“, – sako Andrius Mockaitis, „Fiat“, „Alfa Romeo“ ir „Jeep“ prekės ženklų vadovas Baltijos šalyse.

Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Martyno Levickio koncerto Kauno autobusų stotyje akimirka
Aliaus Koroliovo/15min nuotr./Martyno Levickio koncerto Kauno autobusų stotyje akimirka

„Akordeono muzikos savaitės“ vizualizaciją, kuri perteikia festivalio nuotaiką, šiemet sukūrė menininkas Algis Kriščiūnas. Jis merginai, vardu Muzika, iš akordeono išaugino sparnus ir ji pakilo nuo žemės, ketindama skleisti savo magiškus kerus.

Muzika – nuo kurios nepabėgsi

„Šiais metais mūsų šūkis yra „Muzika, nuo kurios nepabėgsi“. Tai yra muzika skambanti gatvėje, triukšmas skambantis gatvėje, galų gale mūsų pačių, žmonių kūnų, skleidžiamas garsas irgi yra muzika. Muzika, nuo kurios nepabėgsi, muzika, kuri tampa neišvengiamybė. Ir šiemet mes ne muziką artiname prie klausytojo, bet klausytojus artiname prie muzikos, pasirinkę labai labai neįprastas koncertų lokacijas“, – apie šių metų Akordeono savaitės šūkio pasirinkimą pasakojo M.Levickis.

Akordeonų savaitės renginiai prasidės rugpjūčio 27-ąją Lietuvos zoologijos sode ir baigsis rugsėjo trečiąją Šv.Kotrynos bažnyčioje

Daugiau renginio akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką