Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 15:07

Kęstas Rimdžius stojo į kovą su nelegaliais grožio salonais: „Tie „nagučiai“ mus visus sužlugdys“

Kęstas Rimdžius stojo į kovą su nelegaliais grožio salonais
15min nuotr. / Kęstas Rimdžius stojo į kovą su nelegaliais grožio salonais

Grožio namų „Kukla“ įkūrėjas Kęstas Rimdžius, kaip ir kiti verslai, išgyvena vieną sunkiausių etapų. Paskelbus karantiną visiškai sustojo veikla, daugelis neramia širdimi žvelgia į ateitį, nors nurodymams paklūsta ne visi – sostinėje vis dar atsiranda nelegaliai paslaugas teikiančių salonų ar pavienių asmenų, su jais kovoti bando ir policijos pareigūnai.

Stebėdamas situaciją pasaulyje, tokiam pat scenarijui stilistas Kęstas Rimdžius pradėjo ruoštis iš anksto. Kaip pats sako, kiekvienas, sekantis įvykius Italijoje, matė, kad teks laikinai sustabdyti veiklą. Jis pats dar prieš šalyje paskelbiant karantiną veiklą vykdė pagal griežtesnes rekomendacijas, apsirūpino specialiomis priemonėmis.

„Negaliu sakyti, kad nesitikėjome, jog mus uždarys. Tikėjomės, bet iki pat paskutinės minutės kartojome sau, kad tai tikrai neįvyks. Kovo 14-ąją dar išėjome į darbą, jau visą savaitę darbavomės ypatingomis sąlygomis, bet, pabaigęs darbą 19 val., išgirdau, kad skelbiamas karantinas“, – prisimena K.Rimdžius.

Neaiški ateitis kelia nerimą

Jo įkurtuose grožio salonuose dirba daugiau nei 20 asmenų, tačiau, kaip pats sako, verslas yra per mažas, kad būtų galėjęs pasirūpinti finansine pagalve. Visi asmenys salone „Kukla“ yra įdarbinti, tad ši krizė, kaip baiminasi K.Rimdžius, smogs stipriai.

„Mes esame toje verslo kategorijoje, kur pajamos krito visu 100 procentų. Taip, kreipiasi nuolatiniai klientai, jiems pradėjome siųsti dažus plaukams, kitas priemones, tačiau reikia suvokti, kad tai yra vos keli procentai pelno nuo mūsų pagrindinės veiklos. Manęs ir mano komandos tai tikrai negelbėja“, – pripažįsta stilistas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Ieva Stasiulevičiūtė ir Kęstas Rimdžius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Ieva Stasiulevičiūtė ir Kęstas Rimdžius

Nepaguodė ir VMI paskelbtas labiausiai dėl koronaviruso nukentėjusių verslų sąrašas – tarp 32 tūkst. verslininkų nė viena su grožio industrija susijusi įmonė nebuvo įtraukta. Tai K.Rimdžiui buvo pirmasis smūgis, tačiau jis pridūrė, kad dabartinė situacija dėl to nebūtų smarkiai pasikeitusi.

„Galbūt šiuo klausimu būsiu labai nepopuliarus, bet jau praėjusią savaitę internete stebėjau labai pozityvią žmonių reakciją į tai, kas vyksta, dažnas šį laikotarpį įvardija kaip savęs atradimo laikotarpį, galimybę daugiau laiko praleisti su savo šeima, mokytis. Bet pripažinkime visi, kol kas gavome atlyginimus, dabar dar turime pinigų, kuriuos kiti leidžia kursams ir savianalizei, bet pažiūrėsim, kas darysis balandžio mėnesį, kai pasimatys reali situacija, kai žmonėms baigsis pinigai“, – svarsto K.Rimdžius.

Mariaus Žičiaus nuotr./Makiažo pamoka
Mariaus Žičiaus nuotr./Makiažo pamoka

Grožio namų savininkas mano, kad didžiausios problemos pasimatys tikrai dar ne dabar. Kaip pats sako, į darbus jis su komanda grįš jau su dideliu skolų bagažu – jam reikės susimokėti už patalpų nuomą, mokesčius. Nors ateitis nėra labai aiški, K.Rimdžius tikisi, kad nereikės mažinti etatų ar kalbėti apie bankrotą.

„Mūsų atveju viskas priklausys nuo to, kiek užsitęs karantinas. Jeigu jis vyks iki gegužės pirmos, viskas bus kitaip, o jeigu darbą galėsime pradėti tik vasarą arba net rudenį, tada tikrai gali būti sunku išsilaikyti. Laikas šiuo atveju nėra mūsų sąjungininkas – kuo ilgiau sėdėsime be darbo, tuo sunkiau bus grįžti“, – sako K.Rimdžius.

Susikūrė darbo grupę

Vos tik Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, Kęstas Rimdžius su keliomis taip pat grožio salonus turinčiomis kolegėmis sukūrė bendrą komandą, kurią pavadino „Darbo grupe“. Joje kolegos ne tik aptarinėja situaciją, bet ir tiesia vienas kitam pagalbos ranką.

„Dėliojame planą, kaip visi kartu galėtume išgyventi, kaip vieni kitiems galėtume padėti. Bandome dalytis viskuo, produkcija prekiaujame internete“, – sako K.Rimdžius.

Dar viena svarbi šios grožio įmonių savininkų darbo grupės užduotis – kova su nelegaliai veikiančiais grožio salonais ar pavieniais asmenims. Apie tai, kokia bloga situacija, K.Rimdžius suprato pradėjus plūsti informacijai.

Vida Press nuotr./Nagų aliejukas
Vida Press nuotr./Nagų aliejukas

Anot jo, šią savaitę vien tik Vilniuje nelegaliai veikia apie 20 salonų ir privačiai paslaugas teikiančių grožio specialisčių. Tokia veikla karantino metu yra griežtai draudžiama ir baudžiama, taip pat ekspertai atkreipia dėmesį, kad namų sąlygomis vykdomos procedūros gali pakenkti sveikatai.

„Tai vietoj to, kad mes visi kartu susivienytume, padėtume vieni kitiems, atsiranda tokių gudročių, kurie nusprendžia kažkam namuose padailinti nagučius. Nuo kiekvieno tokio žmogaus priklauso, kiek mes laiko būsime namuose, kiek tęsis nedarbas. Tikrai nesu iš tų, kuris skųstų kitus, bet dabar yra tas laikas, kai reikia susivienyti ir parodyti tiems žmonėms vietą. Per savo durną galvą ir nagučius jie mus visus sužlugdys.

Suprantu, kad dabar visiems yra svarbūs pinigai, bet galbūt pavyks susitvarkyti ir be tų dešimt eurų, tai gyvenimo kokybės bent artimiausią mėnesį tikrai nepakeis. Nustokime galvoti tik apie save, dabar laikas pagalvokite ir apie kitus“, – pabrėžia stilistas.

Paklaustas, ar į patį kreipėsi klientes dėl galimybės kažką pasikoreguoti, Kęstas Rimdžius sako nesulaukęs nė vienos užklausos, jo darbuotojos taip pat neprašė supratimo ir palaiminimo dirbti iš namų. „Normalus žmogus neis į virtuvę tvarkytis plaukų“, – juokiasi Kęstas.

15min Vilniaus apskr. VPK komunikacijos specialistė Julija Samorokovskaja patvirtino, kad policijos pareigūnai kone kasdien gauna skundų apie karantino nesilaikymą, nemaža dalis susijusi su grožio industrija. Policija į tokius skundus reaguoja, patys susisiekia su salonų savininkais, informuoja apie esamą padėtį, įspėja, kad situacija negali kartotis. Neretai ir vykstama į nurodytas vietas.

Vis dėlto, atstovės teigimu, kol kas dar nė vienas salonas negavo baudos, kuri gali siekti net ir kelis tūkstančius eurų.

Baudos
Baudos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

06:21
02:48:11
16:03

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką