Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 21d. 12:29

Kiaulių gripą sunkiau pakelia žmonės su lėtinėmis ligomis

Kiaulių gripas toliau plinta.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kiaulių gripas toliau plinta.

Pabrėždami įsitikinimą, kad kiaulių gripas nėra pavojingesnis nei įprastinis gripas, Jungtinių Amerikos Valstijų sveikatos apsaugos pareigūnai teigia, kad nuo lėtinių negalavimų kenčiantys žmonės sunkiau pakelia naująjį gripą nei sveiki.

Pasak jų, taip pat būna ir paplitus įprastiniam gripui, teigiama išplatintame pranešime.

Kalifornijos valstijos sveikatos apsaugos pareigūnai išanalizavo 30 žmonių, paguldytų į ligoninę dėl užsikrėtimo H1N1 virusu, duomenis.

Vienas ryškus skirtumas tarp šių ir įprastu gripu sirgusių pacientų buvo jų amžius, praneša „HealthDay News“.

Kiaulių gripo pacientų vidurkis buvo 27 metai – žymiai mažiau, nei žmonių, kurie paprastai hospitalizuojami dėl paprasto gripo komplikacijų. Šie duomenys patvirtina anksčiau sveikatos specialistų paskelbtus teiginius, jog naujasis gripas labiausiai pažeidžia jaunus žmones.

Be to, maždaug du trečdaliai iš Kalifornijoje hospitalizuotų pacientų sirgo kokia nors lėtine liga, kuri padidino jų riziką susirgti gripu ir dėl jo patirti komplikacijų, teigia dr. Anne Schuchat, JAV ligų kontrolės centro direktoriaus pavaduotoja.

„Dažniausiai pasitaikė lėtinės plaučių ligos, nusilpęs imunitetas, lėtinės širdies ligos, antsvoris, taip pat ir nėštumas. Šioje pacientų grupėje buvo penkios nėščiosios“, – sako dr. A. Schuchat.

Pasak jos, nors daugelis hospitalizuotų pacientų pasveiko be komplikacijų, kai kuriems žmonėms liga buvo sunki ir ilga.

„Nė vienas tų žmonių nemirė. Kai kurie pacientai tebelieka ligoninėje, tad kol kas nežinome, ar jiems pasiseks“, – sakė ji.

JAV sveikatos apsaugos pareigūnai mano, kad mirštamumas dėl H1N1 viruso bus šiek tiek didesnis nei dėl įprastinio gripo.

„Dabar pasaulio specialistai modeliuoja, kaip kiaulių gripas keliomis bangomis plis pasaulyje, ir atrodo, kad Lietuvos gyventojai turi pakankamai laiko pasirūpinti savo imuniteto stiprinimu ir lėtinių negalavimų sušvelninimu. Sveika mityba ir sąmoningas maisto papildų vartojimas daugeliui gali padėti tiek apsisaugoti nuo naujojo gripo, tiek ir apskritai pagerinti gyvenimo kokybę“, – sako Lietuvos savigydos pramonės asociacijos vykdomasis direktorius Edvinas Butkus.

Pasak jo, tokių naujų grėsmių akivaizdoje žmonės turi daugiau pasikliauti savimi, o Lietuvos maisto papildų gamintojai pasirengę patenkinti kuo įvairiausius žmonių poreikius. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką