Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 23d. 10:20

Kilnus smaragdinis vakaras žinomus žmones subūrė Kaune

Dainius Martinaitis, Edita Mildažytė, Audronė Bunikienė ir Nomeda Kazlaus
Luko Kazakevičiaus nuotr. / Dainius Martinaitis, Edita Mildažytė, Audronė Bunikienė ir Nomeda Kazlaus

„Pradėsime įgyvendinti naują paramos sunkiai besiverčiančioms šeimoms projektą. Jo tikslas bus ne tiesiog duoti, o išmokyti, patarti, suteikti galimybes“, – apie netradicinį labdaros renginį, vykusį Kaune, sakė jo organizatoriai – naujai įsteigto „Rotary“ klubo „Sumus“ nariai.

Lėšos, surinktos „Smaragdiniu vakaru“ pavadintoje gerumo šventėje, atiteks bene didžiausiam Kaune vaikų gerovės klubui – dienos centrui. Už jas bus įsigytos visos reikiamos priemonės tam, kad jį lankantys mažiausi kauniečiai bei jų tėvai galėtų tobulėti, sužinoti apie kuo daugiau užsiėmimų alternatyvų, o vasarą praleistų įgytus įgūdžius bei bendravimo pagrindus įtvirtinančiose stovyklose.

„Žmogui svarbu matyti teigiamus pavyzdžius. Tai įkvepia ir padeda suprasti, jog ne viskas gyvenime priklauso nuo pinigų. Kartais tereikia pasistengti ir tiksliai žinoti, ko nori“, – sakė vaikų gerovės klubo savanoris Donatas Miškinis.

Luko Kazakevičiaus nuotr./„Smaragdinis vakaras“ Kaune
Luko Kazakevičiaus nuotr./„Smaragdinis vakaras“ Kaune

Jo teigimu, yra ne vienas pavyzdys, kai vaikai iš socialiai remtinų šeimų, rado savo kelią ir dabar jau gali patys padėti kitiems.

„Vienas paauglystėje pas mus lankęsis vaikinas kasmet atvyksta į klubo organizuojamas stovyklas. Tik jau ne kaip dalyvis, o kaip savanoris. Jis visada akcentuoja, jog būtent klube turėjo pavyzdžių, kaip ir kokį savo kelią pasirinkti pabaigus mokyklą“, – sakė D.Miškinis.

Jis įsitikinęs – vaikams iš sunkiai besiverčiančių šeimų pirmiausia trūksta socialinių įgūdžių – jie nemoka nei rūpintis savo apranga, nei gaminti maisto, nei vertina knygas ar turi tinkamų laisvalaikio užsiėmimų. Tokiems mažyliams yra sunkiau mokintis, bendrauti, lankyti būrelius.

D.Miškinis pridūrė – nebus pamiršti ir vaikų tėvai. Jiems taip pat bus rengiamos popietės ar vakarai, kuriose įvairių sričių specialistai padės išspręsti svarbiausius buities klausimus bei pristatys naudingas veiklas, kuriomis galima užsiimti namuose, kol vaikai yra ugdymo įstaigose ar dienos centruose.

Luko Kazakevičiaus nuotr./„Smaragdinis vakaras“ Kaune
Luko Kazakevičiaus nuotr./„Smaragdinis vakaras“ Kaune

„Tam, kad gyvenimas pasikeistų, kartais žmogui tereikia parodyti galimybes“, – pritarė ir operos primadona, pasaulinio lygio žvaigždė Nomeda Kazlaus, taip pat prisidedanti prie „Sumus“ iniciatyvos.

Prieš daugelį metų Maltos ordino savanore tapusi atlikėja neabejoja – kiekvienas turi rasti priimtiną būdą, kaip integruoti save į būtinąjį „grąžos visuomenei“ procesą.

„Man labdara – tarsi vidinis šauksmas. Jis gali būti išreikštas įvairiai – dėmesiu kitam, pagalba, patarimais, darbu. Netgi tie, kurie paramai kitiems, negali skirti lėšų, visuomet turi pasirinkimą. Kodėl savaitgalį tiesiog nenuvažiavus į senelių globos namus ir su jais nepabendravus? Kodėl neskyrus savo laiko savanoriavimui vaikų dienos centre ar kitoje organizacijoje?“, – kalbėjo N.Kazlaus.

Luko Kazakevičiaus nuotr./„Smaragdinis vakaras“ Kaune
Luko Kazakevičiaus nuotr./„Smaragdinis vakaras“ Kaune

Ji įsitikinusi – vaikus, kurie auga skurdžioje aplinkoje, pirmiausia būtina integruoti į sveiką visuomenę, juos nukreipti į teisingas vertybes, sukurti jiems aiškų pagrindą po kojomis.

„Teisinga kryptis ir požiūris yra svarbūs akcentai kiekvieno žmogaus tobulėjime. Jeigu to negali suteikti šeima, visuomenė neturėtų likti abejinga. Juk to, kas buvo įdiegta vaikui, rezultatus išvysime po daugelio metų. Ir jeigu jis manys, kad pinigai ir būtinybė viską tiesiog gauti iš aplinkinių, yra svarbiausia, nieko gero tikėtis negalime“, – sakė N.Kazlaus.

Labdarai neabejinga garsi solistė įsitikinusi, jog atlikėjai, skleidžiantys gėrį, grožį ir kultūrą, dažnai prisideda prie įvairių paramos projektų.

„Ir tai labai svarbu, nes klasikinė muzika taurina žmogų, padeda pasiekti pakylėtą emocinę bei dvasinę būseną, įkvepiančią atsigręžti ne į save, o į aplinkinius“, – kalbėjo pašnekovė.

Luko Kazakevičiaus nuotr./„Smaragdinis vakaras“ Kaune
Luko Kazakevičiaus nuotr./„Smaragdinis vakaras“ Kaune

„Smaragdinis labdaros“ vakaras surengtas Kauno įgulos karininkų ramovėje. Iškilmingam gerumo renginiui „vadovavo“ žinomi televizijos veidai bei renginių vedėjai Dainius Martinaitis ir Edita Mildažytė. Savo atliekamais kūriniai publiką kerėjo operos primadona Nomeda Kazlaus, o vakaro atidarymą paskelbė Deimantės Ūsienės mados teatro auklėtinės ir Oro pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

00:17
01:55
01:44

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką