Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 23d. 13:22

Kilus gripo pandemijai, ligoniai užtvindytų visas ligonines

Skausmas
Photos.com nuotr. / Skausmas

Kilus gripo pandemijai, ligoniams tektų skirti visą šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigų lovų fondą, paaiškėjo Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) įvertinus pasirengimą gripo pandemijai.

Kaip teigiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime, įvertinus galimybes gripo pandemijos atveju panaudoti infekcinių ligų lovų fondą, paaiškėjo, kad pandemijos piko metu, net esant tik iki 25 proc. užsikrėtimo laipsniui („optimistinis scenarijus“), Lietuvos pacientams prireiktų iki 2,5 kartų ligoninių lovų daugiau, nei jų iš viso yra skirta sergantiesiems infekcinėmis ligomis.

 Todėl tikėtina, kad pandeminiu gripu sergančių pacientų gydymui bus naudojamas visas šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigų lovų fondas.

Kilus pandemijai, užsikrėtę pacientai dėl gripo komplikacijų turėtų būti hospitalizuojami į įvairių profilių ligonines.

Stacionarių asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovams siūloma iš anksto apskaičiuoti tikėtiną reanimacijos ir intensyvios terapijos bei kitų specialistų galimą sergamumą gripo pandemijos metu ir imtis visų būtinų priemonių, kad būtų užtikrinta efektyvi gydymo įstaigos veikla ir visuomenės sveikatos apsauga. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką