Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasaris“ kviečia rinkti geriausią metų Lietuvos kino aktorių ir aktorę: paskelbti nominantai

Renginio akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Vainius Sodeika, Viktorija Kuodytė, Juozas Budraitis
Šaltinis: 15min
1
A A

Šventinį pirmadienio vakarą kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ buvo pristatyti rinkimų „Geriausias metų Lietuvos kino aktorius ir aktorė“ nominantai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nugalėtojus rinks pati garbingiausia festivalio komisija – „Kino pavasario“ žiūrovai, nuo kovo 29 d. galintys balsuoti už patikusį aktorių ir aktorę portale Žmonės.lt. Laimėtojai drauge su kitais Lietuvos kino kūrėjais bus apdovanoti iškilmingos ceremonijos Nacionalinėje dailės galerijoje metu balandžio 11 d. 

Išrinkti geriausią Lietuvos metų aktorių ir aktorę kviečiančių ledų „Magnum“ atstovo teigimu, prie festivalio kompanija prisijungė dėl vienijančios kūrybinės laisvės idėjos. „Menininkams svarbiausia erdvė ir galimybė išreikšti save ir pasakoti savo istoriją taip, kaip jie nori, ir tiems, kuriems rūpi ją išgirsti“, – įsitikinusi Kristine Murniece. Partneriai džiaugiasi, jog žmonių, nuoširdžiai mylinčių meną, tikrai yra.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka

Kiekvienam nugalėtojui atiteks „Harmony Park“ įsteigta dovana – prabangus savaitgalis dviem 5 žvaigždučių viešbutyje „Harmony Park-Simboly“, prezidentiniuose apartamentuose su SPA ir privačiu pasijodinėjimu žirgais. Taip pat daugiausiai balsų surinkusiam aktoriui ir aktorei Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA skirs po 1 000 eurų.

Nominantų paskelbimo vakarą buvo pristatyta ir vieno iš „Kino pavasario“ fotografų Roberto Daskevičiaus sukurta aktorių nuotraukų paroda, kurią kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ bus galima pamatyti viso festivalio metu.

Pretendentai tapti geriausiu metų Lietuvos kino aktoriumi

Šiemet dėl geriausio metų Lietuvos kino aktoriaus titulo varžysis kino veteranas Juozas Budraitis, sukūręs įsimintiną vaidmenį režisieriaus Algimanto Puipos filme „Edeno sodas“ (2015 m.).

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Richardas Janonis, Juozas Budraitis

Aktorius kine vaidina nuo 1965 m. Per tą laiką jis įkūnijo arti šimto personažų. „Tiek kine, tiek teatre esu savamokslis, vadovaujuosi susikurta mokykla. Ką nors darant, kaip ir kuriant naują vaidmenį, visuomet kyla daug klaustukų, ir nesu tikras, ar visuomet į juos visus atsakau. Taip visą gyvenimą“, – nominantų pristatymo vakarą kalbėjo J.Budraitis.

Kitas nominantas – savo filme „Ramybė mūsų sapnuose“ (2015 m.) suvaidinęs Šarūnas Bartas. Jo filmografijoje – virš 10 trumpametražių ir pilnametražių filmų, apdovanotų prestižiniuose kino festivaliuose. Kai kuriuose jis sukūrė ir pagrindinius vaidmenis.

Šių metų vasarį Paryžiaus šiuolaikinio meno centre Pompidou buvo pristatyta Š. Barto filmų retrospektyva bei jo pirmoji tarptautinė fotografijų paroda (1990–2000 m.). Ta proga prancūzų kalba išleista ir Roberto Bonamy monografija „Sharunas Bartas, ou les hautes solitudes“ (liet. „Šarūnas Bartas arba didžioji vienatvė“).

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Vainius Sodeika

Į geriausio metų aktoriaus titulą taip pat pretenduoja filmo „Karalių pamaina“ (rež. Ignas Miškinis, 2016 m.) aktorius Vainius Sodeika. Šiuo metu jis vaidina Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir Kauno nacionalinio dramos teatro spektakliuose. Taip pat yra sukūręs vaidmenį filme „Paskutinė medaus mėnesio diena“ (rež. Rokas Eltermanas). Pasak V.Sodeikos, filmuojantis I.Miškinio dramoje pravertė teatre išugdyta disciplina, nes pagrindiniai įkūnyto policininko bruožai buvo pareigingumas, atsakomybė ir ištikimybė.

Pretendentės tapti geriausia metų Lietuvos kino aktore

Geriausios metų Lietuvos kino aktorės kategorijoje – Viktorija Kuodytė, nominuota už vaidmenį Algimanto Puipos filme „Edeno sodas“ (2015). Aktorė 1988 m. baigė M. K. Čiurlionio gimnaziją, fortepijono klasę, o 1995 m. įgijo aktoriaus bakalauro diplomą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. V. Kuodytė apie save pasakoja, kad aktore tapo dėl to, jog nuo vaikystės nemėgo ir bijojo scenos. „Lenkiu galvą visai kino ir teatro gildijai, kurie suvaidino A.Puipos filme. Filmuodamasi drauge su jais išmokau mažiau kalbėti ir daugiau klausyti“, – atviravo V.Kuodytė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Viktorija Kuodytė

Antroji pretendentė – savo karjerą kine dar tik pradedanti jauna aktorė Ina Marija Bartaitė, nominuota už vaidmenį Šarūno Barto filme „Ramybė mūsų sapnuose“ (2015). Šiuo metu I. M. Bartaitė Vilniaus universitete studijuoja Romanų filologiją ir jau spėjo atlikti vaidmenis trijuose pilnametražiuose vaidybiniuose filmuose, kurie kino ekranuose pasirodys 2016 m. 

Tapti geriausia metų Lietuvos kino aktore pretenduoja Severija Bielskytė už vaidmenį Gabrielės Urbonaitės filme „Namo“ (2016). 2012 m. S. Bielskytė buvo nominuota „Sidabrinei gervei“ kaip geriausia antro plano aktorė už vaidmenį filme ,,Laikinai“ (rež. Jūratė Samulionytė, 2011). Šiuo metu ji studijuoja medijas ir sociologiją ,,Goldsmiths“ universitete Londone. S. Bielskytės teigimu, jos įkūnytos veikėjos pasimetimas – stiprioji filmo pusė, o būsena grįžus namo po ilgo laiko užsienyje – jai puikiai pažįstama.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Renginio akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Severija Bielskytė  

Geriausia 2016 m. Berlyno kino festivalio aktorė – filme „Komuna“

Susirinkusiesiems į nominantų paskelbimo vakarą buvo parodytas žymaus danų režisieriaus, kino judėjimo „Dogma“ pradininko Thomaso Vinterbergo komiška drama „Komuna“ („The Commune“). Ji pasakoja apie intelektualų šeimą, kuri nuosavoje užmiesčio viloje įsteigia komuną, tampančia išbandymu jų pačių santykiams. „Komunos“ pagrindinė aktorė Trine Dyrholm Berlyne pelnė „Sidabrinį lokį“ už geriausią moters vaidmenį.

VIDEO: Filmo „Komuna“ anonsas
 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką