Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 17d. 18:53

Kino teatrą „Pasaka“ 8-ojo gimtadienio proga sveikino gero kino mėgėjai

Greta Akcijonaitė, Eugenijus Skerstonas, Vytenis Pauliukaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Greta Akcijonaitė, Eugenijus Skerstonas, Vytenis Pauliukaitis

Sekmadienio vakarą kino teatras „Pasaka“ šventė jau 8-ąjį savo gimtadienį. Kaip ir priklauso, svečiai sukaktį paminėjo žiūrėdami gerą kiną.

Nekomercinį kino teatrą atvyko pasveikinti ištikimiausi lankytojai ir bičiuliai. Tarp jų – Vida Ramaškienė, Vytenis Pauliukaitis, Eugenijus Skerstonas, Aistė Stonytė, Darius Budzinauskas, Žilvinas Grigaitis ir daugelis kitų.

„Pasakos“ savininkei Gretai Akcijonatei tarus sveikinimo žodį, susirinkusieji buvo pakviesti simboliškai paminėti gimtadienio įsitaisius kino salės kėdėje. Jiems buvo pristatyta juosta „Gobšius!“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kino teatro „Pasaka“ gimtadienio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kino teatro „Pasaka“ gimtadienio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kino teatro „Pasaka“ gimtadienio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kino teatro „Pasaka“ gimtadienio akimirka

Bendraudama su 15min G.Akcijonaitė prisiminė pačią pradžią, kuri iš tiesų nebuvo lengva. Tačiau vedami didelės aistros kinui, grupelė išpildė savo svajonę ir įkūrė gero kino namus.

„Atsimenu, kad prieš 8-erius metus idėja įsteigti kino teatrą ilgą laiką sklandė ore. Mano pažįstami kino entuziastai labai to norėjo, tad mes keturiese susibūrėme ir tai padarėme! Pradėjome ieškoti patalpų, kurias vos suradus viskas labai pagreitėjo ir per tris mėnesius mes tą kino teartą atidarėme. Tada buvo ekonominės krizės laikas, bet mes kažkaip apie tai net nesusimąstėme. Penkerius metus jis skynėsi kelią į žiūrovų širdis, kartais laviruodavo ant išlikimo ribos, bet dabar atrado savo publiką. Viso to mesti minčių niekada nekilo. Visada ieškojom išeičių, kaip toliau judėti“, – 15min pasakojo iš visos tos komandos galiausiai viena likusi Greta Akcijonaitė, norėjusi ir toliau tęsti šią veiklą.

Pasak Gretos, su komerciniais kino teatrais ji konkuruoti net nebando – jų žiūrovas yra visai kitoks.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Akcijonaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Greta Akcijonaitė

„Aš manau, kad žiūrovas, kuris ieško kokybiško turinio, šiek tiek daugiau domisi kinu – europietišku, autoriniu... Jis ir nesvarsto, kur eiti – žino, kad tai yra pas mus. Mūsų repertuaras skiriasi. Su komerciniais kino teatrais mes tarpusavyje nekonkuruojame. Ypač dabar, kinui perėjus į skaitmeninę erdvę, visas turinys yra lengvai prieinamas. Anksčiau reikėdavo dalintis ta pačia kino juostos kopija, o dabar gyventi yra lengviau. Taigi norim draugauti, o ne konkuruoti“, – šypsojosi ji.

Beje, kino teatras „Pasaka“ ne tik gero kino mėgėjams rodo filmus – jų veiklos laukas apima kur kas daugiau.

Visų pirma, komanda įkūrė kino teatrą internete. Tie, kurie negali išeiti iš namų ar gyvena kitame mieste, repertuarą gali žiūrėti savo kompiuteryje.

Taip pat jie vyko du tarptautinius projektus. Vienas – „European sound challenge“ – žaidimas-konkursas, kai žiūrovas per tam tikrą laiką turi pažiūrėti 10 europietiškų filmų, už kuriuos gauna taškus. Tas, kas surenka daugiausiai, gauna prizą – visą kelionę į didžiausius kino festivalius – Berlyno ir Kanų.

Kitas – „Cope 100“ – 100 atrinktų entuziastų dalyvauja filmų atrankose, kuriose balsavimo būdu išrenka iš sąrašo vieną filmą, kuris po to pasiekia visos Lietuvos kino ekranus.

Be to, šiltus vasaros vakarus žiūrovai geriausius filmus jau ne vienerius metus iš eilės gali žiūrėti po atviru dangumi – Valdovų rūmų kiemelyje.

Šio sezono naujiena – „Comédie-Française“ – nuo spalio mėnesio kinų ekranuose bus rodomi spektakliai tiesiai iš Paryžiaus teatro scenos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką