Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 23d. 14:50

Kirminą sausainyje radusi Rima Antonovienė atsisako maisto paramos: „Tai yra visiškas pažeminimas“

Rima Antonovienė
Ramutės Žilionės, Ingridos Aksinavičienės ir asmeninio albumo nuotr. / Rima Antonovienė

Dvejus metus maisto paramą gaunanti Rimos Antonovienės šeima po nemalonaus nutikimo nusprendė atsisakyti savivaldybės pagalbos. Dovanotuose sausainiuose kirminą radusi moteris sako maisto kokybe nusivilianti ne pirmą kartą, ir tai vadina didžiuliu pažeminimu skurdžiai besiverčiančioms šeimoms.

Penktadienio popietę R.Antonovienė savo feisbuko paskyroje pasidalijo nuotrauka, kuri dažnam tikriausiai sukėlė šleikštulį. Avižiniame sausainyje slėpėsi ne tik razinos, bet ir nemažas kirminas. Tokį „skanėstą“ R.Antonovienės šeima gavo iš Radviliškio rajono savivaldybės teikiamos paramos.

„Sausainukai su priedais sportuojantiems – nemokami baltymai“, – kalbėdama su 15min nusijuokė Rima, kuri per pastaruosius metus, laikydamasi sveikos gyvensenos, atsikratė apie 70 kilogramų.

Radinys maiste nebuvo jau tokia smagi staigmena, tad R.Antovienė nusprendė netylėti ir kreipėsi į Maisto ir veterinarijos tarnybą. Savo pasipiktinimą R.Antonovienė išreiškė ir Radviliškio rajono savivaldybės atstovams.

Nors moteris pripažįsta, kad gaunama parama tikrai padeda sunkiai besiverčiančiai šeimai, tačiau pasikartojanti situacija varo į neviltį – jie nusprendė atsisakyti gaunamos pagalbos.

Asmeninio albumo nuotr. /Sausainį su kirmėle Rima Antonovienė gavo iš maisto paramos
Asmeninio albumo nuotr. /Sausainį su kirmėle Rima Antonovienė gavo iš maisto paramos

Ne pirmas kartas

Rimos Antonovienės daugiavaikė šeima maisto paramą gauna jau dvejus metus. Moteris turi neįgalumą, jos vyras yra pensininkas, jie gyvena žemiau skurdo ribos, todėl gauna socialinę išmoką.

Paramą iš Radviliškio savivaldybės šeima gauna šešis kartus per metus. Šį kartą šalia sausainių davinyje buvo makaronai, grikiai, aliejus, kondensuotas pienas, sausi pusryčiai. Visi išvardinti produktai, tarp jų ir sausainiai, pagal datą yra galiojantys.

Vis dėlto tai nėra pirmas kartas, kai moteris stebisi gaunamų produktų kokybe. Prieš metus pasidalijusi istorija apie sugedusius žuvų konservus, moteris buvo pakviesta kalbėti į televizijos laidas, o dėl kilusio skandalo jie buvo pašalinti.

„Pasitaikė ir daugiau kartų, bet stengdavausi neviešinti, nes suprantu, kad visko pasitaiko. Šį kartą nusprendžiau, kad paramos atsisakysiu. Tai žemina žmones. Dažnas įsivaizduoja, kad maisto paramą gauna veltėdžiai, juos vadina biudžeto erkėmis, tinginiais, lodariais.

Nesvarbu, ar gauni dėl to, kad augini vaiką, ar turi neįgalumą. Tad nenoriu kentėti dėl tokios paramos ir būti toliau žeminama tų pačių institucijų“, – kalbėdama su 15min liūdesio neslėpė Rima.

Po R.Antonovienės įrašu feisbuke atsirado ir daugiau žmonių, teigiančių, kad jie taip pat nėra visiškai patenkinti paramos gaunamu maistu. Visgi ne visi išreiškia tik palaikymą. Rima neslepia išgirstanti ir nemalonių replikų, esą „viskas tik Antonovienei netinka“.

„Ne, tikrai ne. Tikrai yra daugiau žmonių, kurie kenčia dėl maisto kokybės. Aišku, senjorai ar neįgalumą turintys žmonės gal tą sausainį su kirminuku dėl pasirinkimo stokos ir suvalgys, tačiau aš nebenoriu kentėti. Ypač, kai kalbame apie vaikus. Nebesinori kęsti šito pažeminimo“, – pridūrė Rima.

Asmeninio albumo nuotr. /Sausainį su kirmėle Rima Antonovienė gavo iš maisto paramos
Asmeninio albumo nuotr. /Sausainį su kirmėle Rima Antonovienė gavo iš maisto paramos

Maisto ir veterinarijos tarnyba: „Jau, ko gero, suvalgyti bus“

Radviliškio valstybinės ir maisto veterinarijos tarnybos viršininkas Alvidas Trilikauskas 15min patvirtino, kad gavo R.Antonovienės skundą. Šiuo metu jis perduotas maisto skyriaus inspektoriui, kuris aiškinasi, ar tų sausainių dar beliko.

„Gal jau visi išdalinti, nes ji (R.Antonovienė – red. past.) antradienį juos gavo. Po pakelį davė, tai, ko gero, jie jau ir suvalgyti bus. Dabar aiškinsimės, ar sausainių dar tebėra, kiek jų iš viso buvo, ir jeigu ras, tai tikrai daugiau jų nebeplatins ir sunaikins. Tačiau čia pas mus mažai tų platinimo vietų ir yra“, – situacijos eigą komentavo A.Trilikauskas.

Vis dėlto, paklaustas, ar dažnai sulaukiama skundų dėl panašių dalykų, A.Trilikauskas patikino, kad Radviliškio teritorijoje tokių atvejų pasitaiko itin retai.

„Iš labdaros gal tik antras sykis. Esame gavę prieš kelerius metus, bet ten buvo ne dėl kirminų, o, man rodos, dėl kavos, cukraus su pasibaigusiu galiojimu. O šiaip tokių baisumų pas mus nėra buvę, gal kažkur kitur ir būna“, – tvirtino A.Trilikauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Po 12 valandų trukusių išvaizdos pokyčių Rima Antonovienė – neatpažįstama: „Šeima labai apsidžiaugė“

Komentarai: 16

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:02
01:19
00:44
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką