Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 1d. 11:02

Kirpėjų konkursų laureatas Vitoldas Ščiupakovas: kokios mados vyraus 2015-aisiais

Vitoldas Ščiupakovas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Vitoldas Ščiupakovas

Stilistu nemėgstantis savęs vadinti kirpėjas Vitoldas Ščiupakovas Lietuvoje yra vienas garsiausių savo srities profesionalų. Žydrų akių ir monaliziškos šypsenos vyrukas, pasižymintis unikalia savybe suburti išskirtinių profesionalų komandą, yra laimėjęs ne vieną prizinę vietą „Atvirame Baltijos šalių kirpėjų ir visažistų čempionate“, Lietuvos nacionaliniame čempionate ir daugelyje kitų. Jis taip pat pradeda pirmuosius žingsnius tarptautiniuose konkursuose, tokiuose kaip Trend Zoom, AIPP – Association Internationale Presse Professionnelle Coiffure.

Prieš šventes Vitoldas vos spėja suktis. Darbo tikrai nemažai, bet mikliai besidarbuojantis žirklėmis naujame „Adore“ salone, neslėpė džiaugsmo dėl naujo pripažinimo, nepaisant to, kad tai ne pirmas toks įvertinimas Lietuvoje. Panašu, kad 10 metų darbo triūsas duoda labai saldžius vaisius. 

Jūsų projektas Sagrada buvo pripažintas geriausiu renginyje „Moters pasaulis 2014“. Kas yra Sagrada? Kaip kilo mintis? Ir ar daug žmonių prie jo prisidėjo šio projekto įgyvendinimo?

Taip, prie šio projekto dirbo didelė komanda, nepaprastai talentingas kolektyvas, be kurio laimėjimas būtų neįmanomas: fotografė Kristina Sabaliauskaitė, visažistė Olga, elementų dizainerė Laura Liutvinaitė, projekto kuratorė Svetlana Naturjeva, projekto asistentė Miglė Pikelienė, šokių studija RED, aprangos dizainerės Alvyda Navickaitė su Rūra Dubyte ir Greta Šileikaite, projekto mecenatas Cascada Proffesionals ir Lakme.

XXI amžiaus paieškų ir eksperimentų laikotarpis. Jam būdingas stilių susimaišymas tarp snobiškos klasikos, persipynusiomis natūralistiškumo išraiškomis ir persmelktu sausu modernu su minimalizmo prieskoniu. Tokia nuostabi mišrainė buvo sukuria estetų kartos, kurie visomis įmanomomis priemonėmis nebijo išreikšti drąsias idėjas, nors snobiškai visuomenei sunku priimti adaptuotą “dabartinį” požiūrį. Kolekcija įkvėpta visų laikų ikonos “La Sagrada Familia”, kuri bus dar puoselėjama ir dievinama.

Dėl kokių priežasčių dalyvaujate konkursuose?

Nes noriu realizuoti galvoje kylančias idėjas, tobulėti bei pasidalinti žiniomis su kolegomis. Mano darbas yra įdomus, daug vietos improvizacijai, tačiau maksimaliai išlieti susikaupusią kūrybinę energiją galiu tik konkursuose. Mėgstu kurti ir nenoriu minčių pasilikti tik sau, todėl stengiuosi jomis pasidalinti su visais. Žinoma, tam reikia komandos. Mano moto – į konkursus tik su rimta komanda. Tik subūrus profesionalią komandą, kuri nori lygiai kaip tu kurti, tobulėti, dalintis žiniomis – tik taip galima sukurti kokybišką produktą ir pasiekti puikių rezultatų.

Ar sunku pasiruošti konkursams?

Pasiruošimo procesas yra ilgas ir kruopštumo reikalaujantis darbas, tačiau tai darydamas aš jaučiu malonumą. Pasiruošimas vyksta etapais: pirmiausia suformuluoju aiškią mintį ką noriu sukurti, vėliau tą mintį perkeliu į eskizus. Siekdamas maksimalios kokybės į darbą įtraukiu drabužių dizainerius, visažistus, fotografus ir kitus kūrybingus žmonės, kurie galėtų prisidėti prie kokybiško darbo išpildymo.

Kaip randate modelius? Ieškote savanorių ar samdote?

Labai įvairiai. Būna ir savanorių, būna, kad samdau ir profesionalius modelius. Viskas priklauso nuo mano sukurtos idėjos ir kaip įsivaizduoju, kokio tipo žmogaus reikia. Asmeniškai mėgstu darbuotis su „nemodeliškais“ modeliais. Daug įdomiau dirbti su nestandartiškais žmonėmis, bet jų paieškos ir atranka dažnai atima labai daug laiko.

VIDEO: Collection Sagrada

Iš kur semiatės idėjų? 

Sunku būtų taip vienareikšmiškai atsakyti, nes jos ateina iš visur. Stengiuosi stebėti aplinką, nes įkvėpimas gali ateiti kam nors netikėtai nusišypsojus ar nukritus lietaus lašeliui ant nosies. Visiškai tikiu, kad įkvėpimas gali ateiti iš bet kur, jeigu tik esi atviras naujoms idėjoms. Ir ne tik naujoms idėjoms, bet ir senoms, jeigu kalbame apie stilių. Juk net yra posakis, kad viskas kas nauja, tai yra pamiršta sena. 

Kai kuriems atrodo, kad „nelygis“ sukti vestuvinius kuodus. O kokia jūsų nuomonė?

Juokaujate? Visi vasaros savaitgaliai skirti nuotakoms! Vasarą būna nerealūs anšlagai, todėl kartais mano klientės užsiregistruoja likus metams iki vestuvių datos.

Yra kas nemėgsta (gal dėl to, kad nemoka) daryti vestuvinių šukuosenų, bet man patinka, didžiąja dalimi dėl gerų emocijų, kurias atsineša jaunosios. Pas mane klientės atvažiuoja iš įvairių miestų, bet susidariau įspūdį, kad kaunietės – pačios laimingiausios nuotakos. Juk būna susitinkam ir 6 val. ryte, o jos jau su plačiausia šypsena, rimtai! Dėl to ir dievinu šitą darbą.

Kuodai vis dar populiarūs, netgi sakyčiau labai. Moterys renkasi juos, nes tai praktiška ir solidu. Dabar pastebiu tendenciją, kad jaunosios atsisako veliumų ir daugiau investuoja į pačios šukuosenos grožį. 

Ar darbas Kaune neriboja jūsų potencialo? Dažnai kalbama, kad didesnės galimybės sostinėje ar net užsienyje.

Kai kas nors sekasi, nėra poreikio išsikelti kitur. Man Kaunas visada atrodė daug artimesnis nei bet kuris kitas miestas, aš čia puikiai jaučiuosi ir matau daug galimybių. Neseniai pradėjau dirbti fantastiškame salone Adore – puiki vieta su nuostabiu kolektyvu. Su Kęstučiu Šaikumi, salono savininku, susipažinome dalyvaudami bendruose projektuose, todėl žinojau, kaip jis dirba ir kad yra savo srities profesionalas. Be to, Kęstutis yra puikus žmogus, kuris apgalvoja detales iki smulkmenų, tiek iš profesinės, tiek iš žmogiškosios pusės. Esu dėkingas jam už pasiūlymą prisijungti prie salone dirbančio kolektyvo. 

O klientai, kurie vertina mano darbą, nepatingi atvažiuoti ir iš tolėliau. Kai pasižiūriu į savo darbotvarkę, tikrai negaliu skųstis.

VIDEO: Collection 1960's Push'it

Išduokite savo silpnybes. 

Moterys.... Tik nesupraskite klaidingai! Žaviuosi gražiomis ir laimingomis moterims, o jų nuoširdi šypsena yra lyg atgavai sielai... Vertinu tai, kaip meną, jokio vulgarumo (juokiasi).

Dar negaliu atsispirti gardumynams, ypač sluoksniuotam aguonų pyragui, o jeigu jis dar su Late užpilta klevų sirupu... tikras bėda! Pepsi ir traškučiai, jie tokie skanūs, kad net pykčiu nesitveriu. Žinoma, stengiuosi nepiktnaudžiauti, tik retkarčiais pasimėgauti.

Artėja pavasaris, daug kas norės atsinaujinti. Kokios tendencijos?

Dominuos paprastumas, t.y. ilgi, sunkūs plaukai. Taps labai populiarus plaukų ilgis žemiau krūtinės. Jie gali būti palaidi, valiūkiškai garbanoti arba glotniai suimti gale. Taip pat į madą grįžta kasos. Kitaip sakant, bus viskas populiaru, kas kasdieniška, vėjavaikiška. 

Plaukų spalvos: švelnios, natūralesnės, taip pat švelniai rausvos. Ombre dažymo laikas baigėsi, tampa nebepopuliaru grubiai šviesinti galus. Iš devyniasdešimtųjų laikotarpio grįžta ryškios, aiškios sruogos per visą plaukų ilgį, taip pat intensyvios rudos, tamsios, šaltos spalvos, o šviesiaplaukėms – šaltai kreminiai tonai su švelniai melsvais ar violetiniais atspalviais. 

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Vitoldas Ščiupakovas
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Vitoldas Ščiupakovas
Temos: 1 Grožis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

08:50
01:23
04:04

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką