Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

KK2: numatoma masinė emigracija į Vokietiją

U.Skonsmanaitė ir T.Ališauskas
LNK nuotr. / U.Skonsmanaitė ir T.Ališauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Panašu, kad Lietuva keičia geografinę padėtį. Kitaip tariant, išsikrausto. LNK laida KK2 praneša, kad jau ateinantį pavasarį pranašaujama nauja didžiulė emigracijos banga. Šimtai tūkstančių tautiečių jau kraunasi lagaminus ir ruošiasi... į Vokietiją.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šiemet emigracijos srautas pagerino visus nepriklausomos Lietuvos rekordus. Iki lapkričio pradžios iš šalies pabėgo 75 tūkstančiai gyventojų. Iki šiol mėgstamiausios emigrantų iš Lietuvos šalys buvo Anglija ir Airija. Tačiau kitąmet daugiamilijoninę darbo rinką atveria Vokietija. Ten jau gyvenantys mūsų tautiečiai sako, kad darbo perspektyvos šioje šalyje labai geros. Žinomas ekonomistas Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis teigia, kad šį procesą turime nedelsdami stabdyti: „Praktiškai kas ketvirtas lietuvis negali rasti darbo. Jei suskaičiuosime emigrantus, taip pat žmones, kurie nusivylę darbo paieškomis, bet jau nebelaikomi bedarbiais, pamatysime tą tikrąjį nedarbo vaizdą.“

Likę be perspektyvų tėvynėje lietuviai dumia į užsienį. Prognozuojama, kad tokių pabėgėlių  šiais metai gali būti net 100 tūkstančių. Tai siaubingi skaičiai, turint omeny, kad per penkerius pastaruosius metus Lietuvą paliko daugiau nei 150 tūkstančių lietuvių. Mūsų šalis pagal emigracijos mastą užima pirmą vietą pasaulyje. Lietuva net šešis kartus viršija pasaulio emigracijos vidurkį.

Kodėl keli šimtai tūkstančių lietuvių gali palikti gimtinę ir persikraustyti į Vokietiją? Kokias galimybes atveria šis šalis? Ką lietuviai ten dirbs, kiek uždirbs ir kaip gyvens?

Specialus KK2 tyrimas – jau pirmadienį 19.10 val. tik per LNK su Ugne Skonsmanaite ir Tomu Ališausku.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką