Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 19d. 21:05

Klaida virto tradicija: kodėl V.Jakučinskaitė gimtadienį mini dukart per metus

Viktorija Jakučinskaitė su vyru Vitalijumi
Asmeninio albumo nuotr. / Viktorija Jakučinskaitė
Prieš daugiau nei mėnesį dizainerė Viktorija Jakučinskaitė sutiko savo jubiliejinį 40-ąjį gimtadienį. Tačiau artimiausių draugų būryje jį atšventė tik rugsėjo 15 d. Ir, pasirodo, ne veltui – jau 10 metų moteris turi tradiciją gimtadienį minėti mėnesiu vėliau. Klausiate, kodėl? Kaip pasakoja Viktorija, viską lėmė viena klaida.

Klaida, virtusi tradicija

Vos prieš kelias dienas dizainerė buvo apsupta pačių artimiausių bičiulių ir šeimos narių. Rugsėjo 15 d. ji antrą kartą sutiko savo 40-ąjį gimtadienį. Taip, antrą kartą, nes prieš 10 metų netyčia įvykusi klaida Viktorijai tapo gražia tradicija. Tad dabar sveikinimų ji sulaukia ne tik rugpjūčio 15-ąją, bet ir praėjus mėnesiui.

„Prieš daugybę metų kūriausi feisbuko anketą ir netyčia sumaišiau mėnesius. Vėliau pastebėjau, kad atėjus tam mėnesiui mane visi pradėjo sveikinti, su gėlėmis ateidavo.

Aš šios dienos nelaukdavau, nes neturėjau jai jokių įsipareigojimų, iliuzijų, o štai žmonės netikėtai skiria dėmesį. Man labiausiai patiko tai, kad be jokios baimės, nieko nelaukdama gaunu šilumą, bendravimą, pasveikinimą“, – pasakoja V.Jakučinskaitė.

gfoto.eu nuotr. /Viktorija Jakučinskaitė
gfoto.eu nuotr. /Viktorija Jakučinskaitė

Visgi artimiausi Viktorijos draugai netrukus suuodė, kad su šia data kažkas ne taip. Juk prieš mėnesį jau sveikino. Todėl kai kurie po moters feisbuko sienoje parašytais sveikinimais juokaudami ėmė klausti – kodėl apgaudinėji žmonės?

„Iš pradžių nebuvo daug apie tai žinančių, o vėliau vis daugėjo. Pajutau atsakomybę, kad turiu viską papasakoti. Žinoma, mano aplinka žinojo jau anksčiau. Tai pagalvojau, kad dabar tinkamiausias metas socialiniuose tinkluose apie tai papasakoti, kad kai kuriems nebūtų keista ar skaudu“, – sakė ji.

Per tikrąją gimimo datą stengiasi išvykti

Viktorija tikina, kad prie šios tradicijos galėjo prisidėti ir iš vaikystės likęs prisiminimas. Vasarą gimtadienį švenčianti moteris dažnai savo šventėje nesulaukdavo vaikų, mat šie arba atostogaudavo, arba leisdavo laiką pas senelius.

„Kas gimė rugpjūtį, supras, kad čia toks metas, kai visi kur nors išvažiuoja. O kai esi vaikas, tu taip nori to gimtadienio, kuriame pasirodytų daug žmonių. Pas mane ateidavo tik viena arba dvi mergaitės, visos kitos būdavo kažkur iškeliavusios. Todėl nuo vaikystės liko tik skaudulys, kad niekaip nepavyksta visų kartu surinkti“, – prisimena ji.

Asmeninio albumo nuotr./Viktorija Jakučinskaitė Italijoje
Asmeninio albumo nuotr./Viktorija Jakučinskaitė Italijoje

Tačiau kiekvienais metais nosies nukabinti nenorinti V.Jakučinskaitė rado kitokią išeitį – su šeima gimtadienį sutikdavo Italijoje. O šiais metais ten nuvyko didžiuliu kemperiu.

„Šįkart gimtadienį sutikau degalinėje tarp fūrų. Tiesiog buvo eilinė kelionė. Neturėjome nei torto, nei šampano. Ta proga nusprendėme nieko nedaryti“, – apie prieš mėnesį įvykusią išvyką kalbėjo Viktorija.

Todėl ji pagalvojo, kad geriausias mėnesis surinkti draugus būtų būtent rugsėjis. Tiesa, o ir jai pačiai šįkart nieko nereikėjo daryti. Paskambinusi draugė pasiūlė visiems susirinkti jos sodyboje ir čia jaukiai atšvęsti Viktorijos jubiliejinį 40-ies metų gimtadienį.

„Pasikvietėme draugus ir jaukiai kartu kepėme mėsytę, burgeriukus ir dar valgėme liūto tortą, kurį užsakiau prieš mėnesį. Jis man labai patiko, bet buvau apie jį net pamiršusi. Likus porai dienų mergina parašė ir aš pasakiau, kad nieko nešvęsiu, tai nieko ir nedarykit. O tada netikėtai paskambino draugai ir pasakė, kad vis dėlto švęsime“, – šypsodamasi prisiminė V.Jakučinskaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Viktorija Jakučinskaitė su vyru Vitalijumi
Asmeninio albumo nuotr./Viktorija Jakučinskaitė su vyru Vitalijumi

Nors savo gimtadienį sutiko pačių artimiausių draugų būryje, tačiau Viktorija neslepia, kad ši diena jai labiau asocijuojasi ne su džiugesiu, o būtent su liūdesiu. Jai atrodo, kad daugelis sveikinimų yra netikri, labiau skiriami iš reikalo.

„Kažkokia netikra butaforinė situacija, kai žmonės priversti tave garbinti, sakyti gražius žodžius ir t.t. Supratusi, kad jo nemėgstu, sugalvojau, kad geriau per gimtadienį išvažiuosiu. Todėl jau daug metų, gal kokius dešimt, per savo gimtadienį išvažiuoju į Italiją. O kaip tik rugpjūčio 15 d. Žolinės, tai Italijoje ši diena labai švenčiama – žmonės išeina į gatves, leidžiami fejerverkai. Būna viso miesto vakarėlis. Man toks būdas labiau pasiteisina“, – sako ji.

Didžiausia dovana – draugės staigmena

Tiesa, apie jubiliejinio gimtadienio šventę Viktorija buvo pagalvojusi. Vis dėlto metai neeiliniai, tad jai norėjosi juos sutikti kokiame nors gražiame dvare su dar gražesnėmis suknelėmis. Tačiau draugės sumanymas tapo net geresne dovana.

„Ji pagalvojo apie mane. Prisiminė, kad neatšventėme. O paskui, kai su ja pasikalbėjome, sužinojau, kas pas ją vaikystėje gimtadieniai vyko taip pat – neateidavo vaikai. Turėjome tokį bendrą prisiminimą“, – juokiasi V.Jakučinskaitė.

Ir užpūsdama 40-ąją žvakutę apie naujus tikslus Viktorija negalvojo, nes ji mano, kad sau ko nors linkėti turime ne kartą per metus, o kiekvieną dieną.

Asmeninio albumo nuotr./Viktorijos Jakučinskaitės gimtadienio tortas
Asmeninio albumo nuotr./Viktorijos Jakučinskaitės gimtadienio tortas

„Reikia pačiam suteikti tuos tikslus. Ir mane apėmė liūdesys, kai baigėsi vestuvių sezonas. Pakalbėjusi ir paklaususi trenerio, kas jį padaro laimingu, sužinojau, kad būtent tikslai. Reikia tiesiog imti ir prisigalvoti naujų“, – įsitikinusi dizainerė.

Todėl ir prieš 10 metų gimusios tradicijos Viktorija sakosi niekada nekeisianti. Juk nekalta klaida įvyko ne šiaip sau, o tam, kad paįvairintų jos gyvenimą.

„Turiu visokių tradicijų, kurios man patinka ir kurios man labai brangios“, – kalbėdama su 15min sakė V.Jakučinskaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką