Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos arenoje – milijonus dolerių kainavęs olimpinių Rusijos ledo čiuožėjų spektaklis

Spektaklio ant ledo akimirka
A.Venskaus nuotr. / Spektaklio ant ledo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie 2 500 žiūrovų Klaipėdoje šeštadienio vakarą susirinko stebėti ledo spektaklio „Mažos didelio miesto istorijos“. Rusijoje sukurtame šou pasirodo daugybė olimpinių, pasaulio ir Europos dailiojo čiuožimo čempionatų prizininkų – Aleksejus Jagudinas, Tatjana Navka, Romanas Kastomarovas ir kiti.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šis renginys skiriasi nuo kitų Lietuvoje rengtų ledo šou. Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago organizuojamame renginyje pasirodo profesionalūs čiuožėjai, po vieną ar poromis demonstruodami savo parengtas programas. Rusijos dailiojo čiuožimo meistrai ant ledo sukasi sukurdami vientisą spektaklį.

Į Lietuvą šio projekto dalyviai atskrido tik šeštadienį ryte. Vieni traukiniais, o garsiausi ledo šokėjai – lėktuvais. Tai, kad kai kurie projekto dalyviai jaučiasi didesnėmis, kone pasaulinėmis žvaigždėmis, galima lengvai pajusti. Tatjana Navka, Turino žiemos olimpinėse žaidynėse laimėjusi aukso medalį, su žiniasklaida bendrauti nepanoro, nors laisvo laiko turėjo ir sėdėjo persirengimo kambaryje. Moteris teigė laiko skirsianti per spektaklio pertrauką. „Ši moteris itin įnoringa, kitaip nei kiti“, – neslėpė ir renginio organizatoriai.

Čempionų spektaklis

Iš viso spektaklyje dalyvauja apie 60 čiuožėjų, šokėjų, akrobatų ir kitų sportininkų bei menininkų.

„Džiaugiuosi, kad šis projektas turi galimybę egzistuoti. Lietuva neturi gilių dailiojo čiuožimo tradicijų ir nėra turtinga čempionais. Rusijoje per daugybę metų čempionų skaičius išaugo, ne tik olimpinių, bet ir kitų čempionatų laimėtojų. Šis projektas apjungė visus, kurie per daugybę metų šaliai laimėjo medalius“, – pasakojo olimpinis, taip pat keturiskart pasaulio ir triskart Europos čempionas Aleksejus Jagudinas.

Anot jo, į renginį atėję žiūrovai išvys gilią, jausmingą istoriją. Jis dėkojo režisieriui Ilja Averbuchui už tai, kad šis sulaužė stereotipus ir parengė kitokį ledo čiuožėjų pasirodymą. „Tai ne žingsnis, o keli žingsniai pirmyn“, – apie šou sakė A.Jagudinas. 

Gyvenimo kūrinys

Žiūrovai jau ne kartą matė: vedėjai pristato čempionus, jie išeina ir rodo savo programą. Tai nuostabu, bet man norėjosi nueiti toliau, plėsti, padaryti naują reginį, - sakė I.Averbuchas.

Teigiama, kad sukurti spektaklį režisieriui kainavo net 3 mln. JAV dolerių, jį dailiojo čiuožimo legenda, televizijos ledo projektų Rusijoje kūrėjas I.Averbuchas vadina savo gyvenimo kūriniu. 2010 metais gimė Rusijos rinkai skirtas spektaklis „Didelio miesto spindesys“, vėliau jis buvo kiek perdirbtas ir perorientuotas Vakarų rinkai. Šį spektaklį, kaip Rusijos ambasadoriai, čiuožėjai pristatė Londono olimpinių žaidynių renginių fone.

„Man labai norėjosi peržengti dailiojo čiuožimo ribas. Žiūrovai jau ne kartą matė: vedėjai pristato čempionus, jie išeina ir rodo savo programą. Tai nuostabu, bet man norėjosi nueiti toliau, plėsti, padaryti naują reginį. Kuriant šį spektaklį buvo daug kliūčių – neturėjome nuolatinės repeticijų salės ar teatro, reikėjo ieškoti, galvoti, viską daryti vienoje vietoje, po to pritaikyti kitai erdvei. Kai viskas pavyko, buvau labai laimingas“, – šypsojosi 38-erių režisierius.

I.Averbuchas teigė esąs laimingas vėl atvykęs į Lietuvą, kurioje buvo seniai ir norėjo parodyti kažką nauja.

„Tai ne ledo šou, apskritai, tai spektaklis ant ledo, kuriame žiūrovai pamatys ir atskirus čiuožėjus, ir porų pasirodymus, cirko elementus, baletą, šiuolaikinius šokius, žonglierius, skambės gyva muzika, gyvas vokalas, pasistengiau daug visko sudėti“, – pasakojo režisierius.

Spektaklyje Klaipėdoje žiūrovai išvys ir dvi lietuves. Ant ledo čiuoš septynmetė Jogailė Aglinskytė. Lankydamiesi svetur organizatoriai mergaitės vaidmeniui atlikti pasirenka tos šalies jaunąsias čiuožėjas. Jogailė atitiko organizatorių reikalavimus ir kone pirmąkart pasirodys prieš tokią didelę publiką. Mergaitė teigė jaučianti didelį jaudulį, nes su profesionalais šeštadienį prieš pasirodymą repetavo pirmąkart, iki tol ji tris savaites rengėsi vien su savo treneriu.

Ant scenos pasirodys ir dar viena lietuvė – smuikininkė Agnė Švėgždytė.

Šiame projekte, anot organizatorių, paprastai šoka ir Povilas Vanagas bei Margarita Drobiazko, tačiau dėl konkurencinių sumetimų Lietuvoje jie šiame šou nedalyvauja. Kaip žinia, Lietuvos pora ksmet rengia čiuožėjų ant ledo pasirodymus, šiemet jis vyks gruodžio pabaigoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką