Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 07 07, 17:06

Išskirtiniu aksesuaru Klaipėdos mero dukra Prezidentūroje reiškė palaikymą LGBTQ+

Liepos 6-ąją Gitanas Nausėda organizavo tradicinį priėmimą Prezidentūroje, į kurį sukvietė apie 400 žmonių. Vienas iš svečių buvo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kuris pasirodė su dukra Saule Gaubyte. Ji dėvėjo išskirtinį aksesuarą, išreiškiantį palaikymą visai LGBTQ+ bendruomenei.
Vytautas Grubliauskas su dukra Saule Gaubyte
Vytautas Grubliauskas su dukra Saule Gaubyte / Arno Strumilos nuotr.

Klaipėdos mero dukra Saulė Gaubytė tikėjosi, kad jos sprendimas apsirengti simboliškai prisidės prie tolerancijos skatinimo. Kalbėdama apie tai, su kuo pastaruoju metu susiduria LGBTQ+ žmonės Lietuvoje, mergina neslėpė apmaudo.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos Prezidentūroje renkasi svečiai
Arno Strumilos / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos Prezidentūroje renkasi svečiai

„Tokie atgarsiai yra labai netikėti ir liūdnai stebinantys. Visuomenėje LGBTQ+ bendruomenė yra engiama, įžeidinėjama, o kai kurie net gauna grasinimų. Nenoriu gyventi baimėje, todėl tikiuosi, kad mano vakar vakaro apranga bent kiek prisidės prie lygybės visiems Lietuvoje“, – portalui 15min pasakojo Saulė.

Mergina teigia, kad renginyje daug reakcijų nesulaukė, tačiau keletas pasitaikė.

„Buvo ir pagyrimų, ir kiek piktesnių žvilgsnių. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo aprangos pasirinkimu, mėgstu išsiskirti“, – atvirai pasakoja ji.

Laisvė V.Grubliausko dukrai reiškia galimybę reikšti save, savo idėjas, pažiūras be baimės, išsivaduoti nuo kompleksų, kurių, anot jos, šiais laikais yra apstu.

„Drąsūs yra tie, kurie kiekvieną dieną kovoja su neteisybe ir siekia lygių teisių visiems“, – neabejoja mergina.

Renginyje taip pat lankėsi lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, pasirodžiusi su savo partnere, kuri, kaip ir Lietuvos žmogaus teisių centro komunikacijos vadovė Jūratė Juškaitė, segėjo LGBT bendruomenę palaikančius ženkliukus.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos Prezidentūroje renkasi svečiai
Arno Strumilos / 15min nuotr./Lietuvos Respublikos Prezidentūroje renkasi svečiai

„Tai yra simbolinė šventė, kada galima atsigręžti į praeitį ir pagalvoti apie ateitį, apie tai, ko norime pasiekti demokratijos dėka.

Taip pat, galime pasvarstyti, kaip į visuomenę galime sutalpinti visus žmones, nepriklausomai nuo tapatybių, tautybės, rasės, lyties, seksualinės orientacijos, amžiaus, negalios ir kitų bruožų“, – teigė antradienio vakarą 15min kalbinta B.Sabatauskaitė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką