Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 23d. 17:26

Klebonas atsakė: ar stačiatikybę išpažįstanti V.Siegel galėjo tapti krikšto mama?

Rimando Stonio ir Rasos Stonienės dukros krikšto tėvais tapo Viktorija Siegel-Suodaitė ir Laurynas Suodaitis
Žygimanto Gedvilos ir asmeninio archyvo nuotr. / Rimando Stonio ir Rasos Stonienės dukros krikšto tėvais tapo Viktorija Siegel-Suodaitė ir Laurynas Suodaitis
Penktadienį pakrikštytos verslininkų Rasos ir Rimando Stonių dukters Felicijos krikšto tėvais, kaip tąkart teigta, tapo neseniai susituokę Viktorija Siegel-Suodaitė ir Laurynas Suodaitis. Vis dėlto ne vienas pastebėjo, kad oficialiai Viktorija tapti krikšto mama esą negali, nes yra ne katalikė, o stačiatikė. Šią situaciją 15min pakomentavo parapijoje, kurioje vyko krikštynos, dirbantis dvasininkas.

Gerų Viktorijos ir Lauryno Suodaičių bičiulių, verslininkų Rasos ir Rimando Stonių, dukra buvo pakrikštyta penktadienį Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedroje. Įvykusia ceremonija labai džiaugėsi ne tik tėvai, bet ir Viktorija – instagrame pasidalijusi nuotrauka, teigė esanti laiminga tapusi krikšto mama.

„Naujos patirtis, naujos emocijos, nauji įsipareigojimai ir atsakomybė visam gyvenimui už šį mažą angeliuką! Mano krikšto dukrytė“, – rašė ji.

Asmeninio albumo nuotr./Rasa ir Rimandas Stoniai pakrikštijo dukrą, krikštatėviai – Viktorija ir Laurynas Suodaičiai
Asmeninio albumo nuotr./Rasa ir Rimandas Stoniai pakrikštijo dukrą, krikštatėviai – Viktorija ir Laurynas Suodaičiai

Tačiau čia 15min skaitytojams iškilo klausimų – kaip Viktorija galėjo tapti krikšto mama, jei išpažįsta stačiatikybę ir neseniai ištekėjo cerkvėje?

Todėl šią situaciją portalui sutiko pakomentuoti Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo parapijoje, kurioje ir vyko krikštynos, dirbantis kleb. dek. mons. Rimvydas Jurkevičius.

Pasak dvasininko, kadangi Viktorija yra stačiatikė, ji bažnyčios archyvuose iš tiesų įrašyta ne kaip krikšto mama, o kaip krikšto liudytoja.

„Krikšto tėvas turi būti katalikas. Šiuo atveju katalikas yra Laurynas. O mūsų archyvuose yra pastaba, kad ji (Viktorija – red. past.) yra stačiatikė, todėl įrašyta kaip liudininkė. Ji dalyvavo kaip svečias“, – 15min sakė R.Jurkevičius.

Kunigo teigimu, užtenka tik vieno krikštatėvio.

Taigi, nors V.Siegel-Suodaitė ir jaučiasi kaip krikšto mama, bei, kaip pati teigia, jaučia atsakomybę už bičiulių dukrą, oficialus krikšto tėvas yra tik jos sutuoktinis, katalikybę išpažįstantis L.Suodaitis.

15min primena, kad Rasa ir Rimandas Stoniai, nepaisant apniukusių orų, penktadienį nustūmė slogius jausmus į šalį ir visiškai pasinėrė į svarbios šventės akimirkas. Jų dukros krikštynų ceremonija katedroje vyko dalyvaujant artimiausiam bičiulių būriui.

Dar prieš krikštynų ceremoniją kalbinta Rasa Stonienė sakė, kad krikšto tėvais taps Viktorija ir Laurynas Suodaičiai.

„Nežinau, kiek ten tų tradicijų, bet kiek katalikiškai turime daryti, tai taip ir buvo. O krikšto tėveliais tapo Viktorija su Laurynu“, – atskleidė R.Stonienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Cerkvėje susituokė V.Siegel ir L.Suodaitis: „Mudviejų meilė – svarbiau už viską“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

10:24
13:31
23:55

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką