Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 29d. 11:17

Kodėl Daktarai priėmė stačiatikių tikėjimą?

Išvaizdą radikaliai pakeitusio H.Daktaro tapatybę Bulgarijos specialiosios pajėgos galutinai patvirtino tik sulaukusios iš Lietuvos atsiųstų pirštų antspaudų pavyzdžių.
Scanpix nuotr. / Išvaizdą radikaliai pakeitusio H.Daktaro tapatybę Bulgarijos specialiosios pajėgos galutinai patvirtino tik sulaukusios iš Lietuvos atsiųstų pirštų antspaudų pavyzdžių.

Matydami Balčiko cerkvėje ašarojantį Kostią ceremonijos liudininkai negalėjo atsistebėti. Jautrus žmogus, turintis geraširdę žmoną Ritą ir mielus, paklusnius vaikus. Nusprendę visi kartu priimti stačiatikių tikėjimą, atsikratyti slogios praeities, svetimais vardais Bulgarijoje prisistatydavę Daktarai tuomet dar nenujautė, kad policija seka kiekvieną jų žingsnį.

„Kai atsisėdau į didelę jų mašiną, kad nuvežtų į cerkvę, pajutau, kaip gera su jais. Tai kankinių šeima“, – teigia Sofijoje gyvenanti Svetlana, tąkart įkalbėjusi Kauno mafijos „įžymybę“ Henriką Daktarą priimti stačiatikių tikėjimą.

Moters, kurios šeimos namuose Kraneve tąkart apsigyveno bėglys, asmeninė patirtis ir begalinis palaikymas H.Daktarui veikiausiai darė įspūdį. Tačiau net ir persikrikštijęs atvykėlis iš Lietuvos neskubėjo dievobaimingai rusei atverti savo sielos. 

Kodėl H.Daktaras su žmona ir vaikais nutarė priimti stačiatikių tikėjimą? Tai nuoširdi atgaila ar tik gudrus planas, kaip išvengti atsakomybės ir tolesnio persekiojimo?

Apie visa tai – trečiadienį laidoje „Abipus sienos“, antrajame žurnalisto Virginijaus Gaivenio reportaže iš Bulgarijos.   

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką