Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokia turėtų būti „Mis Lietuva 2012“? Garsių moterų lūkesčiai ir patarimai

Iš kairės: Daina Bosas, Ieva Gervinskaitė ir Gintarė Gurevičiūtė
15min.lt nuotr. / Iš kairės: Daina Bosas, Ieva Gervinskaitė ir Gintarė Gurevičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 9-ąją, antrą Velykų dieną paaiškės, kas šiemet taps gražiausia lietuvaite. Žymių Lietuvos moterų pasiteiravome, kokia turėtų būti nugalėtoja? Kodėl, jų manymu, tautietės iš pasaulinio grožio konkurso grįžta be laurų, ko mūsiškėms trūksta?

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Rodos nieko netrūksta“, – pečiais patraukia šių metų „Mis Lietuva“ nugalėtoja Ieva Gervinskaitė, iš Londone vykusio „Mis pasaulis 2011“ konkurso grįžusi be laimėjimo. Tad ko reikia, kad pasauliniame grožio žemėlapyje atsirastų Lietuvos vardas? Verslininkės Dainos Bosas, manymu, Lietuva per maža šalis, kad į jos deleguotą dalyvę būtų atkreiptas dėmesys.

„Prestižiniai, pasaulinio lygio grožio konkursai – savotiška politika. Juose laimi didelių ir „reikalingų“ šalių atstovės. Belieka laukti ir tikėtis, kada komisija atkreips dėmesį ir į mažų šalių siunčiamas atstoves. Kita vertus, reikia įvertinti ir tai, kad laimėti norime, bet ar sugebėtume, laimėjimo atveju, surengti pasaulinio lygio grožio konkursą savo šalyje? Kas tam skirtų lėšų, jeigu dabar į „Mis Pasaulis“ konkursą siunčiamos mūsų šalies atstovės, pačios turi pasirūpinti net suknelėmis ir bateliais?”, – juokėsi D.Bosas.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Evelina Anusauskaitė
Evelina Anusauskaitė

Dainai antrino dainininkė Evelina Anusauskaitė: „Lietuvaitėms nesiseka, nes trūksta pinigų, be to, pasauliniai grožio konkursai yra korumpuoti. Nors ir deklaruojama, kad „grožis išgelbės pasaulį“, vargu, ar tai įmanoma, nes reikia milžiniškų investicijų, kurių mes neturime. Antra, manau, politiškai mūsų šalis per silpna ir trūksta kažkokio ryškumo. Lietuvaitės man vienareikšmiškai yra nuostabiai gražios merginos, bet ten vien grožio neužtenka.“

Charizma svarbiau už svarstyklių parodymus

Grimerės, stilistės Julijos Estko nuomone, pirmiausia nugalėtoja turi traukti lyg magnetas. „Jos vidus turėtų traukti žmones, kaip ir jos išorė. Ji turėtų būti asmenybė, taip pat įdomi, seksuali, nuoširdi, šiek tiek išdidi ir charizmatiška. O jos grožis turėtų būti įdomus, nes tik įdomi moteris traukia. Pavyzdžiui, tokia kaip Prancūzijos aukščiausiojo šalies vadovo žmona Carla Bruni-Sarkozy – moteris su charizma“, – sako stilistė.

Kaip susitarusios ir kitos garsios moterys, kalbėdamos apie gražuoles, neapsieina be žodžio „charizma“.

BFL/ Domanto Umbraso nuotr./Baiba Skurstenė
Baiba Skurstenė

„Ji turėtų būti charizmatiška, natūralaus grožio, kažkuo išskirtinė. Ne visada patinka tas tipinis, kaip sakoma, klasikinis grožis. Kartais laimi gražios gana keistokų bruožų merginos, nebūtinai idealiai sveriančios”, -  nuomone pasidalijo dainininkė, TV projektų dalyvė Baiba Skurstenė.

„Nugalėtoja privalo turėti charizmą. Be jos nei grožio, nei proto per keletą minučių konkurse neparodysi“, – sakė televizijos laidų, renginių vedėja, dainininkė Agnė Armoškaitė.

Jokių priaugintų plaukų, blakstienų, operacijų...

Vegetarų asociacijos vadovė Gintarė Gurevičiūtė pabrėžė ir natūralumą: „Mis Lietuva“ privalo būti charizmatiška, bet tuo pačiu kuklia bei miela mergina. Ji turi reprezentuoti šalį įkūnydama daugelį geriausių mūsų tautos bruožų. Man išoriškai patraukli ne ta mergina, kuri turi berniukišką figūrą, riestą nosytę ir Angelinos Jolie lūpas, bet ta, kuri gali didžiuotis sveika ir lygia oda, natūraliais, spindinčiais plaukais, išpuoselėtu, sveiku kūnu.“

Viena stilingiausių šalies ponių D.Bosas taip pat mano, kad dėl nugalėtojos karūnos rungtis gali tik natūralaus grožio merginos.

„Kadangi tai grožio konkursas, pirmiausia karūnos laimėtoja turi turėti nepriekaištingą fizinį grožį. Be to, mano manymu, jis turėtų būti natūralus – natūralūs plaukai, jokių plastinių operacijų. Niekada savo balso neatiduočiau merginai, kuri tokioje jaunystėje būtų paliesta plastikos chirurgų. Tai reikštų, kad jos grožis ne įgimtas, o sukurtas, – sakė D.Bosas. – Mergina turėtų būti komunikabili, žavi, protinga, nors protą įvertinti per tokį trumpą laiką, labai sunku. Iš Lietuvos karūnuotų gražuolių galėčiau išskirti Jurgitą Jurkutę, iš užsieniečių – „Mis Pasaulis 1994“ Aishwarya Rai, „Miss Universe 2002“ Oksana Fiodorova“.

I.Burlinskaitė tikisi laimėti konkursą „Mis Lietuva
I.Burlinskaitė dalyvavo  konkurse „Mis Lietuva 2009"

Renginių organizatorė, „Mis Publika 2009“ titulo nugalėtoja Indrė Burlinskaitė tvirtina, kad tik natūralumas jai padėjo pavergti žiūrovus.

„Žmonėms patinka vidinis ir išorinis grožis, natūrali šiluma. „Mis Lietuva“ nominacija yra ne vien tik laimėjimas, tai įpareigojimas. Karūnuota mergina privalo visus metus būti verta šio vardo, kuris reikalauja ne tik puikių fizinių duomenų. Pagrindiniai kriterijai – grožis ir gėris“, – paklausta pagal kokius kriterijus rinktų šalies gražuolę, sakė I.Burlinskaitė.

Anot B.Skurstenės, „nugalėtoja neturėtų būti perkarusi mergina, moteris turi turėti gražias kojas, užpakalį, liemenį”.

Svarbiausia – tikėjimas savimi

„Nieko mums netrūksta ir mūsų merginos neprastesnės už kitas dalyves ar laimėtojas. Atskirais atvejais, manau, netgi gražesnės”, – reziumavo D.Bosas.

 „Mūsų šalyje – daugybė gražuolių, ypač mažuose miesteliuose, ir galbūt, jos yra mūsų šansas patirti pasaulinę šlovę?“, – retoriškai klausė sveikos mitybos propaguotoja G.Gurevičiūtė.

Jai pritarė ir stiliaus kūrėja J.Estko: „Dirbdama, grimuodama, sutinku daug gražuolių, kai kurios drąsiai galėtų pildyti „Mis Lietuva“ kandidatės anketą. Tik gal ne visos drįsta, ar nori?“

„Merginoms reikia būti drąsioms ir aktyvioms, nes mes tikrai neprastesnės nei kitos varžovės, – siūlyti savo kandidatūras į „Mis Lietuva“ konkursą ragino „Mis Lietuva 2011“ laimėtoja I.Gervinskaitė. – Patirtis gyvenime labai svarbi, o stovėdama ant „Mis Pasaulis“ konkurso didžiosios scenos, aš jos įgavau. Juk tai konkursas, kurį žiūrovai stebėjo iš 150 pasaulio šalių. Lipant į sceną drebėjo kojos ir rankos, bet buvo nuostabu.“

Turbūt kiekviena kandidatė, tegu nepasirodo keista, laiko save gražia, maža dievybe ir tikisi laimėti. Kitaip gi nepildytų „Mis Lietuva 2012“ dalyvės anketos. Tikėjimas, kad esi gražiausia ir yra pirmasis reikalavimas grožio ambasadorei. Ir norėtųsi tikėti, kad tik po to seka politika.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką