Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 20d. 11:23

Kokias kalėdines dovanas perka žinomi Lietuvos žmonės?

Iš kairės: Vytenis Pauliukaitis, Oksana Pikul, Saulius Prūsaitis ir Veronika Povilionienė
Žmonės.lt nuotr. / Iš kairės: Vytenis Pauliukaitis, Oksana Pikul, Saulius Prūsaitis ir Veronika Povilionienė

Kalėdos – jau ant nosies, visi ruošiasi, perka dovanas ir laukia pasibuvimo su pačiais artimiausiais. O kaip šventėms ruošiasi žymūs Lietuvos žmonės?

Vytenis Pauliukaitis pirmenybę teikia valgomoms dovanoms

Vytenis Pauliukaitis
Vytenis Pauliukaitis

Televizijos laidų vedėjas ir režisierius Vytenis Pauliukaitis pasakoja, kad jo šeimos namuose dovanos nuo vaikystės būdavo buitinės ir praktiškos. „Įvairios kojinės, drabužiai, labai daug knygų esu gavęs. Trumpai tariant, tai būdavo dovanos, kurios reikalingos. Pastaraisiais metais, kai pasirinkimas toks didelis, pats mieliau dovanoju valgomas dovanas. Sunku dabar įtikti, o įvairūs maži dalykėliai, suvenyrai dažnai namuose nebeturi sau vietos.“

Vytenis atvirauja, kad pats dovanų nesureikšmina, pasak jo, per šventes svarbiausia yra parodyti dėmesį, šilumą, prisiminti artimą žmogų ir jį pasveikinti.  „Iki šiol kiekvienais metais per šventes išsiunčiu daug atviručių, jas užrašau ranka. Pats taip pat gaunu daug atviručių, jas visas saugoju – tai jau tapo gražia tradicija.“

Vis tik, viena dovana Vyteniui yra labai giliai įstrigusi atmintyje. „Kadangi mano vaikystės metais daug žaislų nebūdavo, ypatingai gerai prisimenu vieną dovaną – didelį medinį arkliuką, ant kurio buvo galima suptis. Jis buvo kruopštus liaudies menininko darbas.“

Veronika Povilionienė dovanoms neteikia reikšmės

Veronika Povilionienė
Veronika Povilionienė

„Sunku pasakyti, kokias Kalėdų dovanas renkame. Mūsų šeima tam neteikia didelės reikšmės. Svarbiausia pasibuvimas kartu, susėdimas prie Kūčių stalo ir bendravimas. Jei ir būna kokios dovanos, tai praktiškos arba rankų darbo smulkmenėlės. O anūkai, žinoma, rašo laiškus Kalėdų seneliui, kuris ir žino, ką padėti po eglute,“ – pasakoja folkloro puoselėtoja, dainininkė Veronika Povilionienė.

Veronika pamena, kad jos vaikystės metais per šventes dovanos mažiausiai rūpėdavo, nes paprasčiausiai net nebūdavo miltų kūčiukams iškepti. „Tačiau nepaisant visų pokario metų sunkumų, seniau žmonės turėjo daugiau bendrumo jausmo, atjautimo, rodydavo vieni kitiems daugiau rūpesčio. O šiandien, atrodo, svarbiausia blizgesys.“

Oksana Pikul renkasi praktiškas dovanas

Oksana Pikul
Oksana Pikul

Grupės „Naujos pupytės“ lyderė Oksana Pikul, pati kurianti dovanas – makiažo pamokas, atvirauja, kad yra praktiškas žmogus, todėl ir artimiausiems žmonėms stengiasi dovanoti pravarčias dovanas.
„Stengiuosi pajausti, ko draugui ar šeimos nariui reikėtų, kas nudžiugintų. Tai gali būti ir šiltos kojinaitės, ir dovanų čekis. Viskas priklauso nuo žmogaus,“ – pasakoja Oksana.

Pasak atlikėjos, dėl įtempto grafiko ir laiko stokos, dovanų neretai tenka ieškoti ir internete, o ir dovanų įpakavimu ne visada išeina pasirūpinti pačiai. „Manau, kad dovanų įpakavimas – ypatingai, gražiai įpakuotos dovanos su mielais, šiltais dalykėliais yra neatsiejama Kalėdų dalis. Tik gaila, kad pačiai ne visada pavyksta tai padaryti, kaip norėčiau.“
Paklausta apie savo įsimintiniausią Kalėdų dovaną, Oksana net neabejodama įvardino vaikystėje gautą didelį pliušinį meškiną. „Viena įspūdingiausių vaikystėje gautų dovanų, kuri labai įstrigo ir įsiminė, buvo šis pliušinis žaislas. Jo labai prašiau Kalėdų senelio, o po ilgų ieškojimų radau mamos spintoje,“ – su šypsena prisimena Oksana.

Saulius Prūsaitis ieško mielų dovanų

Saulius Prūsaitis
Saulius Prūsaitis

„Rinkdamas dovaną, visų pirma pagalvoju, ar tam žmogui dovana bus miela ir maloni. Tai yra pagrindinis kriterijus. Nesistengiu sekti, ko žmogui trūksta ar reikia, nes reikalingus daiktus galime nusipirkti ir patys. Norisi visada nustebinti ir padovanoti netikėtą dovaną,“ – apie dovanas pasakoja neseniai solinę karjerą pradėjęs grupės „Happyendless“ vokalistas Saulius Prūsaitis.

Pasak jo, moteriai visada patiks kvepalai, kailiniai, brangakmeniai ar brangieji metalai. Per Kalėdas taip pat visada malonu gauti šiltas šlepetes, chalatą.

Lietuviai linkę parodyti rūpestį

Dovanų platinimo lyderio Lietuvoje „Gera dovana“ duomenimis, lietuviai dažnai savo dovanomis siekia parodyti rūpestį gavėju.

„Mūsų tautiečių krepšelyje dažnai atsiduria dovanos, kuriomis siekiama suteikti poilsį, atsipalaidavimą, galimybę pasilepinti. Dėl to populiariausių Kalėdinių dovanų sąraše atsiduria poilsio ir sveikatingumo procedūros – masažai, vandens ar pirčių malonumai,“ – pasakoja „Gera dovana“ rinkodaros vadovas Martynas Navickas.
Pasak jo, dovanos išvaizda ir įpakavimas taip pat vis dar užima labai svarbią vietą renkantis dovaną. Dėl šios priežasties, mūsų šalyje dar nėra taip populiaru pirkti dovanas internetu.

Redo Vilimo/BFL nuotr./Kalėdinės dovanos
Redo Vilimo/BFL nuotr./Kalėdinės dovanos

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką