Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2012 12 08, 14:27

„Kokono“ mugėje: nuo šmaikščių kalėdinių atvirlaiškių ir natūralaus medaus iki įstabaus grožio žaislų

Kalėdos jau beveik ant nosies, o dar neturite dovanų? Ne bėda, juk iki didžiausios metų šventės Vilniuje suksis ne viena Kalėdų mugė. O štai šeštadienio popietę pirmajame šalyje „Žaislų muziejuje“ išradingiausius, kūrybiškiausius ir meniškiausius kūrėjus subūrė jauki ir kamerinė „Kokono“ mugė.
Mugės akimirka
Mugės akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Spalvingi „Adatytės“ trikotažiniai drabužiai, sveiki ir natūralūs „Rasoklės“ vaistai ir aliejukai, žaismingi ir jaukūs „Katės galerijos“ papuošaliukai – net akys raibo nuo tokios gausos gėrybių. Nors iš gausybės rago išsirinkti vieną širdžiai mieliausią daiktelį buvo itin sunku, portalas Žmonės.lt apsidairęs išrinko penkis labiausiai akį traukusius kūrėjus ir jų produktus.

Eglė Radkelytė
Eglė Radkelytė

Žaislų kūrėja Eglė Radkelytė

Idėja buvo labai paprasta. Pirmiausiai žaislus dariau savo vaikams, kadangi vaikus mes visokiais kačiukais, varliūkščiais, zuikučiais vadiname, tai ir žaislai tai atspindi. Daug kas sako, kad mano žaislai jiems panašus į meškiukus ar zuikelius, bet iš tiesų tai tiesiog yra vaikai. Vieni jų galbūt būna ožiukai, kiti – kaip kačiukai meilūs... tai atsispindi ir žaisluose. Tie kas pamato, sako, kad šie žaisliukai mieli. Tikrai nebuvo tokių, kurie manytų, jog jie kraupūs.

Žinoma, daug kas žaislus perka kaip Kalėdų dovanėlę, tad jaučiasi toks savotiškas paūmėjimas. Aš net nespėjau padaryti tiek žaislų, kiek buvo norinčių juos įsigyti. Mat aš pirmiausiai esu trijų vaikučių mama, o žaislai kol kas dar nėra mano verslas. Labiau pomėgis, nes fiziškai nespėčiau padaryti daug.

Rasa Bagonienė
Rasa Bagonienė

Papuošalų meistrė Rasa Bagonienė

Šiaip tai aš pradėjau nuo papuošalų su gėlytėmis. Internete ar žurnaluose matydavau, kad auskaruose, sąsagos, pakabukuose yra įkomponuojamos laikrodžių detalės. Tad pati idėja nėra visiškai mano  sugalvota, bet puikiausiai ją įgyvendinau.

Laikrodžių dalis randu sendaikčiuose. Tai ką matote mano darbuose – senų rusiškų mechaninių laikrodžių dalys, nes šiuolaikiniuose laikrodžiuose tokių nė nėra. Visi dantratukai, krumpliaračiai – viskas iš senų laikrodžių.
Pastebėjau, kad vyrai pradėjo daug dažniau nešioti marškinius, kurių rankoves reikia segti sąsagomis. Taigi šie papuošalai yra ypač paklausūs. Žinoma, pirkimas itin suintensyvėja prieš Kalėdas. Žmonės daiktelius perkasi ne sau, o savo artimiesiems ar draugams dovanų.

Ingrida Grigorevič
Ingrida Grigorevič

Lėlininkės Olė Abramova ir Ingrida Grigorevič

O.Abramova: Mes niekur nesimokėme, esame tikri tautodailės grynuoliai. Genai, matyt. Šias lėles-paveikslus mes sugalvojome pačios. Veidai iš modilino, nes tai profesionaliausia masė lėlininkams, su kuria labai patogu dirbti.

I.Grigorevič: Šios mažosios lėlės – sagės buvo labai išnešiota ir ištobulinta mintis. Manau, kad kiekviena moteris širdyje yra tokia neprisižaidusi mergaitė, kuriai vis norisi kažkokios lėlės, princesės. Ta segė suteikia kažkokio džiaugsmo ir pasijaučia tokia padūkėlė, o ne suaugusi dama.

O.Abramova: Ne, ne vien tik dėl to. Tai yra labai originalūs papuošimai. O mūsų moterys nori būti originaliomis ir renkasi tokiu papuošalus, nes su jais susilaukia krūvos komplimentų. Vėliau skambina ir papasakoja, kaip jas pagyrė. Labai jos traukia dėmesį.

Egidijus Bartulis
Egidijus Bartulis

Segių kūrėjas Egidijus Bartulis

Mes šiuos papuošalus darome kartu su mama. Idėjos gimsta gana paprastai, tiesiog naršome internete ar šiaip gimsta idėja, kad reikia dar kokį nors gyvį ar katą įdomią padaryti. Tuomet piešiame ir pjauname tuos gyvūnėlius iš organinio stiklo, medžio ir nerūdijančio plieno. Tiesa, tai yra patys naujausi mūsų gaminiai, kuriuos kurti neseniai sugalvojome. Juos padaryti sunkiausia, nes reikia labai daug darbo įdėti, kad juos padarytum. Mūsų neseniai atsidariusioje „Katės galerijoje“ galima  įsigyti ne tik šiuos, bet ir kitų autorių rankų darbo gaminiais.

Rasa Subačienė
Rasa Subačienė

Žolininkė Rasa Subačienė

Šiuos aliejukus sugalvojau daryti pirmiausiai dėl atsiradusių vaikų, o antra priežastis – išsikraustėme gyventi į kaimą. Mes gyvename už Vilniaus, savo pievose. Šių natūralių ir ekologiškų vaistų ir aliejų tradiciją perėmiau iš mamos. Pradėjau tai daryti savo vaikams ir žiūriu, kad veikia. Žinokite, vaistinius preparatus galima daryti beveik iš visko – išeini iš savo namų, prasideda žolės ir viską gali panaudoti. Gaminame sirupus, užpiltinius aliejus, hidroliatus ir esencijas.

Pavyzdžiui, yra esencija su meškos česnaku. Meškos po žiemos miego išlenda, tris mėnesius miegojusios, prisiėda meškinio česnako, išsivalo organizmą ir tada gali visą vasarą gyventi.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Mugės akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Mugės akimirka

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką