Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konkurso atsakymas: Donatas Katkus projekte „Pirk dramblį“ virto liūtu

Donatas Katkus
Projekto „Pirk dramblį“ nuotr. / Donatas Katkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Įsibėgėjęs paramos projektas „Pirk dramblį“, skirtas padėti Kauno zoologijos sodui, sulaukė dar vieno garsaus visuomenės veikėjo palaikymo. „Aš ir tu – mes vieno kraujo“ – legendinė Mauglio frazė šįkart TV3 žiūrovams nuskambėjo iš žymaus Lietuvos dirigento, muzikologo ir pedagogo Donato Katkaus lūpų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

D.Katkus filmavimo metu virto žaismingu liūtu. „Turbūt visi galvojo, kad įkūnysiu dramblį, nors aš pats tikėjausi tapti begemotu. Jaučiu kažkokį ryšį su šiuo žinduoliu, ir ne tik dėl masyvaus sudėjimo, bet ir dėl to, kad begemotai labai kovoja dėl savo patelių“, – humoro jausmo nestokojo dirigentas.

VIDEO: Donatatas Katkus TV3 projekte PIRK DRAMBLĮ virto liūtu

D.Katkaus virsmas liūtu truko kelias valandas. „Kaip vadinasi tie pakvaišę gyvūnai, kur primena moteris? Šimpanzės, teisingai?“ – filmavimo pradžioje vis juokavo muzikas. Tačiau prakalbus apie Kauno zoologijos sodą, žymus vyras staiga surimtėjo.

D.Katkus prisipažino, jog paskutinį kartą sode lankėsi prieš daugelį metų ir nuo tada jam išlikęs gan slogus įspūdis. Šiuo metu senelio pareigas einantis vyras taip pat pasakojo, jog jo anūkai visai neseniai lankėsi Kauno zoologijos sode ir parsivežė išties gerų įspūdžių.

„Žinote, turim suprasti, jog Lietuvoje yra tik du tokie svarbūs gyvūnams objektai: tai Klaipėdoje esantis delfinariumas, ir Kaune įsikūręs Lietuvos zoologijos sodas. Manau, kad valstybė turėtų į tai atsižvelgti ir skirti didesnį dėmesį jų problemoms spręsti. Tuo turi rūpintis ne tik Aplinkos ministerija, bet, mano galva, ir Švietimo ministerija. Juk zoologijos sodas atlieka šviečiamąją funkciją. Kur daugiau gali taip iš arti pamatyti visą laukinę gyvūniją?“ – svarstė D.Katkus.

Projekto „Pirk dramblį“ nuotr./Donatas Katkus
Projekto „Pirk dramblį“ nuotr./Donatas Katkus

Nors pats dirigentas gyvūnų namuose sakė nelaikąs, tačiau jo požiūris yra išties atsakingas. „Žinote, niekaip nesuprantu medžioklės ypatumų. Turiu draugų, kurie važiuoja į tolimiausias ir egzotiškiausias šalis, o grįžę didžiuojasi nukovę kokią žirafą. Palaikau tik tuos gyvūnų mylėtojus, kurie tikrai rūpinasi gyvūnais, juos šeria ir prižiūri – tai natūralus priartėjimas prie gamtos“, – mintimis dalijos D. Katkus.

Žymus vyras nuliūdo ir išgirdęs priežastį, dėl ko projekte „Pirk dramblį“ jam teko virsti liūtu. Pasirodo, Kauno zoologijos sodo liūtė Molė jau kurį laiką išgyvena depresiją, yra pasyvi ir netekusi apetito – Molė vis dar negali susitaikyti su savo vyro Simbos netektim. Liūtei būtina atgabenti naują patiną, tačiau kol kas tai yra neįmanoma, nes esamas narvas neatitinka būtinųjų reikalavimų. Reikalingas naujas voljeras, kuris kainuotų apie 100 000 litų.

Projekto „Pirk dramblį“ nuotr./Donatas Katkus
Projekto „Pirk dramblį“ nuotr./Donatas Katkus

„Kaip sodas be žvėrių karaliaus? Atvežkit mano liūtei vyrą, antraip man pačiam teks jai palaikyti draugiją“, – maldaujamai kalbėjo D.Katkus.

Organizatoriai primena, jog visi norintys prisidėti prie projekto „Pirk dramblį“ yra raginami aukoti. Tai padaryti galima dviem būdais – trumpuoju numeriu 1404 (auka 5 Lt) arba portale www.aukok.lt (auka neribojama).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką