Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kontrastinga vaikystė: fotografas užfiksavo 50 pasaulio šalių vaikus su mėgstamiausiais jų žaislais

Vaikai
123RF nuotr. / Vaikai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Italų fotografas Gabriele Galimberti savo fotografijų knygoje „Toy Stories“ užfiksavo vaikus iš daugiau kaip penkiasdešimties pasaulio šalių – nuotraukose jie pozuoja su savo mėgstamiausiais žaislais.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Gabriele Galimberti nuotraukas savo knygai rinko apie pusantrų metų keliaudamas aplink pasaulį. Jo knygoje atskleidžiama, kaip skiriasi žaislai ir patys vaikai iš skirtingų šalių, žemynų, socialinių sluoksnių.

Fotografo Gabriele Galimberti darbų iš jo kygos „Toy Stories“ galite pamatyti PASPAUDĘ ČIA.

„Turtingiausi vaikai yra labiausiai savininkiški. Iš pradžių jie neleisdavo man liesti jų žaislų ir man reikėdavo daugiau laiko, kol jie priimdavo mane kartu su jais pažaisti, – „The Times Magazine“ žurnalistui pasakojo fotografas, bedarydamas šias išskirtines nuotraukas greitai supratęs, kad žaislai, su kuriais vaikai žaidžia, daug pasako ne tik apie juos pačius, bet ir apie jų tėvus. – Vargingose šalyse viskas buvo kur kas paprasčiau. Net jeigu vaikai turėdavo vieną ar tris žaislus, jiems tai nelabai rūpėdavo. Afrikoje vaikai dažniausiai žaidžia su kitais vaikais lauke.“

Turtingiausi vaikai yra labiausiai savininkiši. Vargingose šalyse viskas kur kas paprasčiau.

Gabriele Galimberti taip pat pastebėjo, kad vaikų žaislai dažnai atspindi ir vietą, kurioje jie gyvena.

„Berniukas iš turtingos šeimos Pekine dievina žaisti „Monopolį“, nes jam patinka idėja statyti namus ir viešbučius, o štai berniukas iš Meksikos kaimo mėgsta žaisti su žaisliniais sunkvežimiais, nes dažnai mato juos važiuojančius pro jo kaimą į šalia esančią plantaciją“, – įspūdžiais dalijosi fotografas.

Italas taip pat pastebėjo ir panašumų tarp vaikų, kurie gyvena visiškai skirtinguose pasauliuose. Pavyzdžiui, berniukas iš Teksaso ir mergaitė iš Malavio turėjo po plastikinį dinozaurą ir jie abu sakė, kad šis žaislas juos saugąs nuo pavojų naktį. Tik štai berniukas baiminosi pagrobėjų, o mergaitė – gyvačių.

123RF nuotr./Vaikas žaidžia
123RF nuotr./Vaikas žaidžia
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką