Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 birželio 10d. 13:58

Kraujo donorystės akcijai neliko abejingi ir Lietuvos atlikėjai

„Kitokios“
Grupės archyvo nuotr. / „Kitokios“
Šią savaitę visoje Lietuvoje prasideda kraujo donorystės akcijos, skirtos Pasaulinei kraujo donorų dienai paminėti. Nuo birželio 13-osios iki birželio 21-osios visoje Lietuvoje vyks specialūs renginiai, kurių metu akcijos komanda skleis žinią apie tai, jog dovanoti kraują yra kiekvieno garbės reikalas.

Didžiausias Neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą renginys organizuojamas Vilniuje. Čia specialios akcijos metu žmonės galės neatlygintinai dovanoti kraujo, nemokamai pasiklausyti populiariausių atlikėjų dainų. Tiesa, kai kurie kviesti muzikantai liko abejingi gražiai iniciatyvai.

Organizatorių nuotrauka/Grupė „Rebelheart“
Grupė „Rebelheart“

Jau ne vienerius metus iš eilės kraujo donorystę propaguojantys renginių ciklo per Lietuvą organizatoriai sako, jog šių metų renginiai pasiekė didžiausią iki šiol buvusį mastą. „Dar niekada tiek daug žinomų žmonių nedalyvavo koncertuose, skirtuose kilniai kraujo donorystės akcijai. Jei pernai į renginį susirinko šimtai geranoriškų vilniečių ir miesto svečių, tai šįmet šventėje laukiame tūkstančių“, – kalba projekto rengėjai.

Kasmetiniai, šiai progai skirti, renginiai parodė, kad žmonės nėra abejingi neatlygintinai kraujo donorystei. Deja, nemaža dalis tokių žmonių dėl užimtumo neranda laiko apsilankyti kraujo centruose, kur galėtų padovanoti kraujo. Todėl specialus renginių turas daugeliui savanorių kraujo donorų yra puiki proga tai padaryti. „Tai jau tradicija tampantys renginiai. Jie ypatingi, nes vyksta centrinėse miestų aikštėse, gausiai lankomose vietose. Daugelis užimtų žmonių neturi laiko nueiti į kraujo centrus, todėl mielai dalyvauja akcijose, kurios vyksta viešose miestų erdvėse“, – pažymi organizatoriai.

Kastytis Kerbedis
Kastytis Kerbedis

Šiais metais turo atidarymo koncerte Vilniuje pasirodys daug garsių šalies atlikėjų: grupės „Rebelheart“, „Kitokios“, Valdas Burnys su „Išjunk šviesą“, DAR, „Agentūra“, atlikėjai Vytautas Šiškauskas, Kąstytis Kerbedis, Radžis Aleksandrovičius.

„Gaila, ne visi kviesti atlikėjai sutiko padainuoti šventėje ir paaukoti šiek tiek savo kraujo. Konkrečias grupes ir atlikėjus vardinti būtų nekorektiška. Juolab, kad dalis jų tikino, jog tomis dienomis jau turi seniau suplanuotus pasirodymus kitose Lietuvos vietose arba yra prisidėję ankstesniuose renginiuose“, – tikina organizatoriai.

Šių metų Neatlygintinos kraujo donorystės turo per Lietuvą šūkis „Būk draugas gyvenimui – padovanok kraujo“.

Radžis Aleksandrovičius
Radžis Aleksandrovičius

Renginių metu visi norintys ir galintys paaukoti kraujo tai galės padaryti specialiai miesto centre įrengtose palapinėse. O tie, kurie kraujo padovanoti negalės, prie akcijos turės galimybę prisidėti ir kitaip. „Bus galima nusifotografuoti prie akcijos stendo ir taip išreikšti savo solidarumą neatlygintinai kraujo donorystei. Kiekvienam prisidėjusiam bus įteiktos specialios kortelės, kuriose bus įamžinta gera dalyvio valia“, – žada organizatoriai.

Beje, ši akcija sudomino ir verslo grupes. Restoranų tinklas „Mc Donalds“ ne tik tapo projekto partneriu, tačiau ir aktyviai ragino savo darbuotojus prisidėti prie akcijos – tapti neatlygintinais kraujo donorais.

„Nacionalinio kraujo centro“ organizuojamų neatlygintinų kraujo donorystės renginių ciklo vietos ir datos:

Vilnius – birželio 13 d. – Vinco Kudirkos aikštėje , 12 – 20 val.
Panevėžys – birželio 14 d. – Laisvės aikštėje, 12 – 20 val.
Visaginas – birželio 18 d. – Prie prekybos centro „Domino“, 12 – 20 val.
Šiauliai – birželio 19 d. – Prisikėlimo aikštėje, 12 – 20 val.
Mažeikiai – birželio 20 d.  –  Šv. Pranciškaus aikštėje, 12 – 20 val.
Klaipėda – birželio 21 d. – prekybos centre AKROPOLIS, 12 – 20 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:14
01:01
03:15

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką