TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kriminalinių tyrimų“ paauglių savižudybių byloje – dar viena mįslė – nusižudęs 15-metis

Gediminas Jaunius
TV3 nuotr. / Gediminas Jaunius
Šaltinis: 15min
0
A A

Trys mįslingos paauglių savižudybės ir atsisveikinimo žodžiai liudininkus verčia manyti, kad tai naujos pasaulėžiūros, pavadintos „Emo”, pasekmės.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Praeitą savaitę TV3 laida „Kriminaliniai tyrmai“ užsiminė apie keistą judėjimą, apie trijų merginų žūties tarpusavio sąsajas ir apie paslaptingą paauglių gatvės mados krypį, rašoma TV3 pranešime spaudai.

17-os, 16-os ir 15-os metų merginų nusižudymus vieną nuo kito skyrė tik keletas dienų. Psichologai sako, kad „Emo“ judėjimui prijaučiantys paaugliai nėra kurstomi žudytis, tačiau apie bandymus žalotis yra tekę girdėti.

„Emo” – tai gatvės mados kryptis, gimusi iš hard core punk muzikinio žanro, kuris atsirado devinto dešimtmečio viduryje. Šiandien jaunuoliai ne tik labai klausosi emocionalios roko muzikos, bet juos dar labiau žavi šiam stiliui būdinga žmogaus išvaizda ir pasaulėžiūra.

„Emo“ judėjimui priklausantys jaunuoliai dažiausiai plaukus dažosi juodai, merginos mėgsta savo šukuosenas padabinti spalvotais kaspinėliais. Taip pat juos išskiria išraiškingas makiažas, kurį darosi ne tik merginos, bet ir vaikinai: išbalęs veidas, blyškios lūpos, itin ryškiai juodu pieštuku apibrėžtos akys. „Emo“ „nariai“ nešioja aptemptus tamsius džinsus, marškinėlius, ant kurių dažniausiai yra vaizduojami animacinių filmukų herojai arba užrašyti roko grupių pavadinimai.

Išpažįstantis „Emo“ stilių paauglys pasaulį įsivaizduoja niūrų ir beprasmį. Susibūrę į tam tikrą grupuotę jaunuoliai save vaizduoja atsiskyrėliais, kuria atstumtųjų įvaizdį. Propaguojantys šią subkultūrą paaugliai yra linkę į depresiją, liūdesį ir savęs menkinimą ar net žalojimą. Viena iš pagrindinių „emo“ bendravimo temų yra mirtis ir jos idealizavimas. Kaip jie patys teigia, „emo“ nevartoja alkoholio, nerūko ir nesisvaigina narkotinėmis medžiagomis.

„Nemanau, kad šias jaunų žmonių savižudybes sieja „Emo“ pasaulėžiūra. Juk mes kiekvienas kadaise maištavom, „pankavom“, dažėmės plaukus ir lakavomės nagus, tačiau savižudybėm nepasidavėm“, – sako TV3 „Kriminalinių tyrimų“ laidos kalbintas muzikantas Andrius Mamontovas.

Kaune per kelias pastarąsias dienas įvyko trys mįslingos savižudybės. Iš pasaulio savo noru pasitraukė trys nepilnametės. Pirmoji mergaitė sausio 16-osios naktį nušoko nuo Kęstučio gatvėje esančio apleisto daugiaaukščio stogo. Kita skaudi žinia pasiekė sausio 18-ają. Sekmadienį vakare kelio Kaunas-Marijampolė-Suvalkai penkioliktame kilometre, netoli viaduko, buvo rasta negyva šešiolikmetė. Iš pradžių manyta, kad merginą partrenkė automobilis. Tačiau atsirado liudytojų, kurie pravažiuodmi pamatė merginą pasiruošusią šokti nuo viaduko. Jie norėjo ją išgelbėti, bet nebespėjo. Ji buvo draugė ir bendraklasė tos paauglės, kuri žuvo sausio 16-ąją. Sausio 20 dieną dar viena penkiolikmetė, kaunietė, iššoko pro daugiaukščio langą Krėvės prospekte.

„Šį trečiadienį „Kriminaliniai tyrimai“ aiškinsis mįslingas paauglių savižudybes. Ar iš tiesų jas sieja vadinamasis „Emo“ judėjimas? Po trečiadienio laidos į mus kreipėsi dar vieno paauglio tėvai ir papasakojo apie savo 15-mečio sūnaus savižudybę, įvykusią prieš trejus metus. Berniukas mokėsi toje pačioje mokykloje, kur ir dvi savo noru iš gyvenimo pasitraukusios draugės.

Trečiadienio laidoje TV3 žiūrovai išgirs neįtikėtinas versijas, interviu su žuvusių paauglių artimaisiais ir kriminalinį tyrimą, kuriuo bandysime išsiaiškinti savižudybes Kauno rajone“, – pasakoja TV3 laidos „Kriminaliniai tyrimai“ vedėjas Gediminas Jaunius.

Neįtikėtina byla, skaudžios netektys ir paaiškinimai „Kriminalinių tyrimų” laidoje – šį trečiadienį, sausio 28 dieną, 19.15 val. tik per TV3.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką