TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kriminalinių tyrimų“ smurtaujančių pedagogų temą pasisiūlė narplioti R. Šalaševičiūtė

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė R. Šalaševičiūtė
TV3 nuotr. / Vaiko teisių apsaugos kontrolierė R. Šalaševičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šio trečiadienio TV3 laidoje „Kriminaliniai tyrimai“ – itin visuomenę dominančios temos apie mokyklose smurtaujančius pedagogus. Pasak laidos kūrėjų, tokios situacijos padalina visuomenę į dvi dalis: į tuos, kurie smerkia smurto besigriebiančius mokytojus, ir į tuos, kurie teigia, kad mokiniai šiais laikais težino savo teises, o ne pareigas, ir dažnai elgiasi itin nepagarbiai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Opi tema sulaukė net išskirtinio Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Rimantės Šalaševičiūtės dėmesio. Ji pati kreipėsi į „Kriminalinių tyrimų“ laidą, reaguodama į pasirodžiusius anonsus ir norėdama apginti vaikų teises. TV3 pranešime spaudaikovo 18 dieną „Kriminalinių tyrimų“ studijoje apie smurtaujančius pedagogus ji kalbėsis su laidos vedėjais Gediminu Jauniumi ir Vytautu Grigaravičiumi.

Teigiama, kad Vaikų teisių apsaugos tarnyba smurtaujančių mokytojų problemą matė jau seniai. Panašių atvejų pastebėta net darželiuose. Smurtui prieš vaikus sankcijos numatytos tik baudžiamajame kodekse, o darbo kodekse jokių nuobaudų nėra. Įstatymo pakeitimui buvo pateiktas projektas, siūlantis smurtavusiam pedagogui sustabdyti profesinę veiklą 3–5 metams. Tačiau mokytojams ir jų profesinėms sąjungoms sukilus, šis projektas liko pakibęs ore. Situaciją „Kriminaliniuose tyrimuose“ jau kovo 18 dieną išaiškins Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė.

Laidoje bus nagrinėjami du smurto mokyklose atvejai. Pirmasis maždaug prieš mėnesį įvykęs incidentas Prienų rajone Veiveriuose, kuomet Tomo Žilinsko gimnazijos mokytojas Juozas Padvelskis per matematikos pamoką knyga smogė šeštokui į veidą. Vaikui sužalota akis. „Kriminalinių tyrimų“ komanda išsiaiškino, kad šis pedagogas kartą dėl smurtavimo jau buvo atleistas iš darbo, tačiau direktorė jį vėl priėmė dirbti. Manoma, kad Tomo Žilinsko gimnazijos direktorei J. Padvelskį išlaikyti darbe naudinga dėl to, kad per šį žmogų plaukia gimnazijos finansavimas iš Olandijos. „Kriminalinių tyrimų“ komandą nustebino direktorės bandymas nuo filmavimo kamerų slėptis bibliotekoje, todėl žurnalistams teko griebtis gudrybių, kad galėtų pakalbinti mokyklos vadovę.

Akivaizdu, kad nesutarimai tarp mokinių ir mokytojo pasitaiko jau ne pirmą kartą. Kaip teigs nukentėjusio šeštoko mama Loreta Albušienė, žmonės bijo apie tai garsiai kalbėti, nes miestelis mažas, o direktorė viską užglaisto asmeniniais vizitais vaikų tėvų namuose. Pati Loreta dėl šios istorijos paviešinimo taip pat bijo būti atleista iš darbo, mat jos darbdavys su mokyklos direktore – geri draugai, tačiau moteris nusprendė netylėti, nes kitąmet į mokyklą eis mažiausia dukrelė, dėl kurios saugumo ir nerimauja L. Albušienė. Jos nukentėjęs sūnus taip pat bijo eiti į J. Padvelskio pamokas, mat nežino kaip nervingam ir mokinius „debilais“ vadinančiam mokytojui įtikti.

Antroji istorija bus iš Biržų, Papilio pagrindinės mokyklos, apie mokytoją, pakėlusį ranką prieš maištaujantį septintoką. Pavaduotojas ūkio reikalams Vilius Šleiva prisipažįsta smogęs neramiu elgesiu garsėjančiam paaugliui ir išmušęs jam du krūminius dantis. Mokytojas žada užmokėti už protezus ir labai gailisi to, kas įvyko. Incidentas atsitiko, kai septintokas, išspardęs didžiules žaidimams naudojamas šaškes, supykusio mokytojo liepimą jas sutvarkyti palydėjo riebiu keiksmažodžiu. Mokytojas nesusivaldė ir smogė mokiniui.

Išskirtinis vaiko teisių apsaugos kontrolierės R. Šalaševičiūtės interviu ir dvi prieštaringos istorijos apie smurtaujančius mokytojus – „Kriminaliniuose tyrimuose“ trečiadienį 19.15 val. per TV3.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką