Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 6d. 12:00

Kristina Brazauskienė: „Algirdo vietos neužims nė vienas vyras“ (papildyta rugpjūčio 6 d.)

Kristina Brazauskienė ir Algirdas Brazauskas
V. Ovadnevo nuotr. / Kristina Brazauskienė ir Algirdas Brazauskas

Praėjo daugiau kaip metai po prezidento Algirdo Mykolo Brazausko mirties. Jo našlė K. Brazauskienė (62) tik dabar atsigavo po skaudžios netekties ir suprato, kad nenori sėdėti užsidariusi tarp keturių namų sienų. Moteris ketina nugalėti kitų metų Seimo rinkimuose.

Ponia Kristina, kam Jums ta didžioji politika? Nejaugi negaila sveikatos ir nervų?

Mano nervai stiprūs. Be to, po paskutinių skandalų dar labiau užsigrūdinau (galvoje turi prezidento našlės rentos klausimą – aut. past.). Dabar man atrodo, kad didžioji politika bus visai lengvi žingsniai gyvenime.

Iš tiesų Jums buvo sunkus periodas – išgyvenote vyro netektį, turėjote ištverti spaudimą dėl rentos. Kaip sugebėjote atsilaikyti?

Paskutiniai metai iki Algirdo mirties ir dar tiek pat po jos man buvo patys sunkiausi gyvenime. Sunkiausia buvo ištverti netektį. Tačiau žurnalistų man parodytas dėmesys padėjo nukreipti savo mintis ir atitolinti širdies skausmą. Dėl to esu dėkinga žiniasklaidos atstovams, kurie padėjo man tuomet, kai buvo sunkiausia.

Ar atsirado žmonių, kurie Jus nuoširdžiai palaikė?

Žinoma, kad buvo, ir nemažai – tiek mano šeimos nariai, tiek draugai. Net nepažįstami žmonės susistabdydavo gatvėje ar parduotuvėje ir linkėdavo ištvermės, užjausdavo. Toks nuoširdus palaikymas suteikė stiprybės.

Jūs puikiai žinote, ką reiškia netekti brangiausio žmogaus. Ką galėtumėte patarti žmogui, atsidūrusiam panašioje situacijoje?

Visi skirtingai išgyvena skausmą – vieni užsidaro ir niekur nenori eiti, kiti kaip tik negali sunkiomis akimirkomis būti vienumoje. Viskas priklauso nuo žmogaus charakterio. Man reikėjo pabūti su savimi, susikaupti. O dabar atėjo laikas, kai noriu bendrauti, būti tarp žmonių. Tiesiog supratau, kad galiu būti reikalinga.

Nepažįstami žmonės susistabdydavo gatvėje ar parduotuvėje ir linkėdavo ištvermės, užjausdavo. Toks nuoširdus palaikymas suteikė stiprybės.

Dėl to turbūt ir nusprendėte bandyti laimę Seimo rinkimuose. Turite didelių ambicijų?

Kiekvienas, eidamas į politiką, privalo turėti siekių ir ambicijų – tai varomoji jėga. Tačiau aš nenorėčiau vadovauti aukščiausiems postams. Atsisakyčiau, jei man būtų siūlomos premjerės, Seimo pirmininkės ar prezidentės pareigybės. Manau, aukščiausius postus turi užimti kvalifikuoti žmonės. Lietuva nėra palapinė, kurioje gali įsitaisyti ir vaidinti, kad sėkmingai įsikūrei. Valdyti šalį negali atsitiktiniai žmonės, reikia profesionalų.

Jūs savęs nelaikote profesionalia politike?

Aš jaučiuosi pakankamai stipri, atkakli, užsispyrusi, geranoriška. Nesibaidau jokio darbo ir atsakomybės. Tačiau yra kur kas protingesnių, didesnę patirtį už mane turinčių žmonių. Jie ir privalo ateiti į Lietuvos valdžią, jeigu myli savo šalį. Aš Lietuvą, suprantama, myliu. Juk dar nepabėgau iš čia (juokiasi).

Kaip manote, ar velionis Jūsų vyras Algirdas palaikytų Jus, jei galėtumėte dabar su juo pasitarti dėl grįžimo į didžiąją politiką?

Puikiai žinau viena – jis man tikrai nesakytų, kad darau nesąmonę. Aišku, Algirdas neplotų katutėmis, nes puikiai žinotų, kad tapčiau labai užimta. O paskutiniais gyvenimo metais jis troško, kad kuo daugiau laiko praleisčiau su juo. Vis dėlto Algirdas visą laiką mane palaikė ir niekada nesijuokė iš mano planų bei norų.

Neseniai prezidento mirties metinių proga buvo atidengtas paminklas. Ar dažnai jį aplankote?

Dalyvavau iškilmėse, dažnai ten nueinu. Tuomet pasidaro lengviau širdyje. Ta vieta man labai brangi ir artima. Mėgstu ten nunešti gėlių ir uždegti žvakę. Labai įstrigo Algirdui skirti žodžiai „Amžinoji šviesa tegul tau šviečia“. Todėl ir noriu, kad jam visada šviestų šviesa ir kad jis ilsėtųsi ramybėje. Atėjusi prie kapo, visada persižegnoju, sukalbu maldą. Labai džiaugiuosi, kad naktimis nesapnuoju blogų sapnų apie Algirdą. Tai reiškia, kad jis ilsisi ramybėje ir jam viskas gerai.

Kristina, ar jau įpratote gyventi viena?

Apsipratau, nors buvo labai sunku (atsidūsta).

Galbūt norėtumėte šalia savęs turėti kitą žmogų?

Norėčiau turėti šalia Algirdą, daugiau man nieko nereikia. Tačiau suprantu, kad tai neįmanoma, nes jo nesusigrąžinsiu.

Ar tikėtina šalia Jūsų išvysti kitą vyrą?

Ne, Algirdo vietos neužims nė vienas vyras. Garantuoju, kad šalia manęs niekada nebus kito žmogaus. Tokio kaip Algirdas nerasiu, kad ir kaip norėčiau. O kitokio žmogaus man nereikia! Algirdas buvo ir liko mano širdyje. Amžiams!

Daug kalbų pastaruoju metu sulaukė Jūsų politinė sąjunga su ubagų karaliumi vadinamu Vytautu Šustausku. Kodėl nusprendėte eiti išvien būtent su šia asmenybe, su kuria žmonės jau Jus ėmė poruoti?

Mane keletą mėnesių atkakliai kvietė, ragino, kol galiausiai sutikau. O kad poruoja, tai čia nieko tokio. Mane su daug kuo poravo – net su Butrimu (buvusiu Kristinos vyru Antanu – aut. past.). Žiūrėkit, gal dar ir koks Mindaugas atsiras šalia manęs (juokiasi). Jei žmonės nori mane su kuo nors supiršti, kaip aš galiu iš jų atimti tokį malonumą? Tiesiog į viską žiūriu su šypsena, į tokias kalbas rimtai nereaguoju.
 

„Privatu“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką