Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kristina Ivanova paaiškino: kodėl „Sodros“ skelbiama jos grožio salono darbuotojų vidutinė alga – 287,99 eur

Kristina Ivanova
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Kristina Ivanova
Šaltinis: 15min
14
A A

287,99 eurai – toks yra vidutinis atlyginimas darbuotojams atlikėjos Kristinos Ivanovos vadovaujamoje grožio studijoje „Kristina“. Dalis žinomos moters gerbėjų, pamatę tokius skaičius, nusistebėjo: nejau specialistų darbas išties vertinamas šitaip menkai? Tačiau K.Ivanova 15min paaiškino, iš kur toks skaičius gaunamas, ir tvirtina: iš tiesų, nė vienam jos darbuotojui už tiek pragyventi netenka.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Įsigaliojus Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisoms, nuo šiol visi gali sužinoti vidutinį skirtingose bendrovėse apdraustiems darbuotojams mokamą atlygį. Atlyginimų duomenis, remdamasis „Sodros“ sistema, paviešino portalas rekvizitai.lt.

Tad dabar galima sužinoti, kaip su „Sodroje“ apdraustais darbuotojais atsiskaito verslą kuriančios garsenybės (pateikiami skaičiai neatspindi atlygio, jei dirbama pagal autorines darbo sutartis – red.).

Šitaip nagrinėjant viešai prieinamą informaciją, už akių užkliūva duomenys apie atlikėjos Kristinos Ivanovos vadovaujamą bendrovę „Kristalija“ – grožio studiją „Kristina“.

Portale rašoma, kad šiame grožio salone dirba 6 socialiniu draudimu apdrausti darbuotojai, jiems mokamo mėnesinio atlygio vidurkis yra 287,99 eurų neatskaičius mokesčių. Tai – 2017-ųjų sausio mėnesio duomenys.

Atrodytų, 287,99 eurai – labai menka suma, juolab, kad atskaičius mokesčius ji tampa dar mažesnė.

Tačiau salonui vadovaujanti K.Ivanova sako, kad šis skaičius su realybe mažai ką bendro turi, ir paaiškino, kaip iš tiesų skaičiuojamas jos darbuotojų atlygis.

Su realybe – mažai bendro

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Kristina Ivanova
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Kristina Ivanova

„Viešai skelbiamas vidutinis atlyginimas nėra tikrasis, pilnas kiekvieno darbuotojo atlygis už darbą. Čia parodoma tik tam tikra dalis sumos, kurią darbuotojas uždirba iš viso. Prie tos sumos jis prideda už darbą kitur gautus pinigus. Beveik visi mano darbuotojai dirba ne tik pas mane, bet ir kitur. Yra tik vienas specialistas, kuris dirba vien pas mane, bet jam reikia derinti mokslus ir studijas“, – 15min sakė K.Ivanova.

Ką ji turi omenyje sakydama „dirba ir kitur“? „Dirbant pagal individualią veiklą, grožio srities specialistė turi platesnes galimybes dirbti pagal užsakymą. Pavyzdžiui, artėja vestuvių sezonas. Taip dirbančiai vizažistei nebus būtina klientę gražinti būtent salone. Ji gali eiti dirbti ten, kur pageidauja klientė. Tokiu formatu iš esmės dirba visas grožio sektorius“, – aiškina K.Ivanova.

Paaiškina detaliau: „Jei esate kirpėja, dirbti mūsų grožio salone yra keli būdai. Galite, pavyzdžiui, būti dirbanti pagal individualią veiklą, ir pasirašyti su mumis patalpų nuomos sutartį. Arba jei dar neturite savo, kaip specialistės, užtarnauto vardo, galite dirbti tiesiai mūsų bendrovei. Taip, tokie darbuotojai gauna minimumą, bet jie dirba atitinkamą valandų skaičių. Salone dirba daug žmonių, ir su kiekvienu yra skirtingi susitarimai. Grožio salonas nėra tokia standartinė įmonė, kurioje dirba būrys vadybininkų, ir visi – pilnu etatu. Kartais darbas grožio salone net gali priminti „įmonės darbą įmonėje“, – sako.

Nėra taip, kad kirpėja uždirba 150 eurų dirbdama pilnu etatu. Be to, nepamirškime, kad vidurkis skaičiuojamas sudedant ir paprasto darbuotojo, ir vadovo atlyginimus, – komentavo Kristina.

Ji paaiškino ir dėmesį patraukusį skaičių – 287,99 eurai.

„Įsivaizduokite, kad vienas darbuotojas uždirba 500 eurų, o kitas, tarkime, 40 eurų per mėnesį. Viskas normalu: jis per tą mėnesį darbe praleido 5 valandas, nes kartą atėjo padaryti makiažo. Tiek ir uždirbo. Vidutinis atlyginimas skaičiuojamas išvedus visų darbuotojų atlyginimų vidurkį, taigi šiuo atveju, 500 bus sudėta su 40 ir padalinta iš dviejų. Nėra taip, kad kirpėja uždirba 150 eurų dirbdama pilnu etatu. Be to, nepamirškime, kad vidurkis skaičiuojamas sudedant ir paprasto darbuotojo, ir vadovo atlyginimus“, – komentavo Kristina.

Kiek moka kiti

15min pasidomėjo ir kitų žinomų žmonių, kurie plėtoja savo verslą, bendrovių situacija.

Pavyzdžiui, Rekvizitai.lt skelbiamais šių metų sausio „Sodros“ duomenimis, kuriuos pateikia rekvizitai.lt, UAB „Beatos virtuvė“ dirba 14 socialiniu draudimu apdraustų darbuotojų, vidutinis atlyginimas siekia 562,20 eurų per mėnesį.

Virtuvės šefo Martyno Praškevičiaus vadovaujamo ir 2016 metais geriausiu Vilniuje pripažinto restorano „Stebuklai“ 35-ių apdraustų darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia 617,77 eur.

Ingos Valinskaitės vadovaujama ir TV laidas kurianti bendrovė „Valius“ socialiniu draudimu yra apdraudusi 7 darbuotojus, jų vidutinis atlyginimas 669,93 eurų.

Bendrovėje „Fashion House Juozas Statkevičius“, Rekvizitai.lt duomenimis, dirba 12 apdraustų žmonių, o jų vidutinis atlygis, neatskaičius mokesčių, siekia 421,77 eur.

Rimvydo Širvinsko bendrovės „Makalius“ darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia 1484,64 eur. Iš viso bendrovėje dirba 33 apdrausti darbuotojai.

Edmundo Jakilaičio bendrovės „Media-3“ aštuonių apdraustų darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia 566,14 eur.

Dizainerio Roberto Kalinkino bendrovės „Robert Kalinkin“ darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia 627,08 eur. Iš viso bendrovėje dirba 7 apdrausti darbuotojai.

Agnės Grigaliūnienės vadovaujamos bendrovės „Gyva komunikacija“ darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia 855,83 eur. Iš viso bendrovėje dirba 6 apdrausti darbuotojai.

Verslininko Ali Gadžijevo bendrovės „ALI šokoladinė“ darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia 595,39 eur. Iš viso bendrovėje dirba 47 apdrausti darbuotojai.

Alfo Ivanausko bendrovės „Virtuvės mitų griovėjai“ darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia 1148,91 eur. Iš viso bendrovėje dirba 18 apdraustų darbuotojų.

Virtuvės šefo Liutauro Čepracko bendrovės „Virtuvės projektai“ darbuotojų vidutinis atlyginimas siekia 503,72 eur. Iš viso bendrovėje dirba 17 apdraustų darbuotojų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką