Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 15d. 08:00

Kristina Ivanova pirmą kartą pilotavo lėktuvą: „Supranti, kad tavo rankose keleivių gyvybės“

Kristina Ivanova
Asmeninio albumo nuotr. / Kristina Ivanova

Kristina Ivanova socialiniuose tinkluose pasidalijo nuotraukomis ir džiaugsmu – jai pirmą kartą teko sėsti ne prie automobilio ar kitos tradicinės transporto priemonės vairo, o prie dviviečio ultralengvojo lėktuvo „AeroPrakt-22L2“. 15min moteris tikino, kad viskas sekėsi puikiai, ir užsiminė, kad ateityje svarstytų tokį lėktuviuką įsigyti.

15min Kristina pasakojo, kad skrydis lėktuvu iš tiesų nebuvo planuotas. Įspūdžių kupina kelionė buvo nulemta to, kad jos širdies draugas Andrius dabar kaip tik laikosi teises ir mokosi pilotuoti.

Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova su instruktoriumi
Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova su instruktoriumi

„Po praskridimų Andriui buvo pertrauka, ir pertraukos metu instruktorius manęs paklausė, ar aš noriu praskristi po apylinkes, nes jos labai gražios, – pasakojo K.Ivanova. – Taip išėjo, kad sėdom, praskridom, pažiūrėjom tas apylinkes, buvo labai gražus oras, palankios sąlygos skristi.“ Kaip pasakoja Kristina, tada jai instruktorius pasiūlė pilotavimo pamoką.

„Iš tikrųjų visiškai netikėtai, neplanuotai. Pats lėktuviukas yra ultralengvasis, jis skirtas mokomiesiems tikslams, yra du vairai, tai šiuo atveju man teko papilotuoti vienai be niekieno pagalbos“, – džiaugsmo neslėpė žinoma vizažistė.

Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova
Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova

Žinoma, šalia Kristinos visada sėdėjo profesionalus instruktorius, kuris viską prižiūrėjo, taip pat uždavinėjo klausimus, ar ši apskritai mėgstanti vairuoti – na, kad ir automobilį. O vairuoti Kristina tikrai mėgsta – teises turinti nuo 18 metų moteris sakė niekada su vairavimu neturėjusi problemų, nepaisant prastų oro sąlygų, todėl ir pilotuoti galbūt iš pradžių nepabijojusi.

„Bet vis tiek atsakomybė buvo labai didelė, ir viskas priklausė nuo kiekvieno mikromilimetro, kaip tu judi, jokių staigių judesių negali padaryti, jokių sukinių ar manevrų, nes iš tikrųjų labai jautrus vairas, tai tiesiog supranti, kad tavo rankose tavo ir kito žmogaus gyvybės“, – pasakojo K.Ivanova.

„Taigi, telefonu negalėtum skrolinti“, – juokėsi moteris. Tiesa, ji kartu tikino, kad šiokią tokią baimę dėl skrydžio vis dėlto jautė.

Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova
Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova

„Galiu pasakyti, kad taip karštis išmušė, jog galvojau – kas čia dabar bus?“ – savo pirmąją patirtį piloto kėdėje atsiminė Kristina. Kita vertus, ji tikino, kad ši baimė tikrai nebuvo didelė, yra tokių veiklų, kurių ji nė už ką nebandytų.

„Plaukimas laivu, kruizu man būtų šimtą kartų baisiau nei skrydis, – užsiminė vizažistė. – Bijau, nes esu skendusi, tai dar vis nepasitikiu vandeniu.“

Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova ir jos mylimasis Andrius jodinėja
Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova ir jos mylimasis Andrius jodinėja

Visgi moteris yra atvira visoms kitoms nekasdienėms veikloms, kurios yra nesusijusios su vandeniu – ji važinėja ralio automobiliais, kartkartėmis jodinėja, o ateičiai dar turi ir kitų įdomių planų.

Mylimasis – transporto priemonių aistruolis

Kristina, kalbėdama apie visas papildomas veiklas, kartu užsiminė ir apie tai, kad daug įtakos jai padarė antroji pusė Andrius. Jis ją pastūmėjęs užsiimti tuo, ko ji šiaip nedarytų.

„Aš sakau, kad man „teko“ įsigyti dviratį, nes nesu didelė dviračių mėgėja, retsykiais pasivažinėdavau kažkur pajūry, bet maniškis yra dviračių mėgėjas ir mėgsta su jais po Vilnių makaluotis. Taip išeina, kad tą laisvalaikį vis tiek suderini su antra puse, kaip ir jis derinasi prie tavo pomėgių, – kalbėjo Kristina. – Dėl skrydžio, tai aš tiesiog pasipainiojau jo trajektorijoje, tuo metu buvau kartu, buvau laiku ir vietoje, todėl ir pačiai išėjo pamėginti.“

Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova
Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova

Anot dainininkės, pats Andrius yra susižavėjęs įvairiomis transporto priemonėmis – gali vairuoti visas, išskyrus troleibusus. „Bet visas – nuo motociklų iki sunkiųjų sunkvežimių. Dar nebaigė išlaikyti teisių, kad galėtų plaukioti jachtomis, bet jam liko tik praktinės valandos, jeigu neklystu. Dabar buvo pilotavimo praktika ir teorija, o po to bus egzaminas. Instruktorius sakė, kad su ja labai gerai sekasi“, – mylimuoju džiaugėsi Kristina.

Pasak Kristinos, Andrius norėtų tokio darbo, kuris būtų kaip laisvalaikis, kuris jam šiuo metu yra įvairių transporto priemonių vairavimas, bet drauge turėtų ir pridėtinę vertę. „Pavyzdžiui, kokie nors skubūs pervežimai, kad ir organų. Tokių dalykų tikrai reikia, tai jis visai norėtų, bet kol kas vairuoja ir pilotuoja dėl savęs“, – pasakojo Kristina.

Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova ir jos mylimasis Andrius
Asmeninio albumo nuotr./Kristina Ivanova ir jos mylimasis Andrius

Moteris tikino kartais nesuprantanti, kam visų tų teisių širdies draugui reikėjo, bet mano, kad tai gali būti dėl to, kad jis – maksimalistas. „Jam, matyt, kaip berniukui, kaip vyrui, tuo metu buvo toks jaunatviškas maksimalizmas, kad reikia turėti viską, visas teises“, – juokėsi moteris. „Jis toks mėgėjas pabandyti daug ką“, – pridūrė.

Norėtų mokytis pilotuoti lėktuvus

Kristina juokėsi prisiminusi, kad dar tą pačią dieną, kai atvyko į aerodromą, ten vyko šuoliai parašiutu, todėl buvo pasvarsčiusi, kad dar ir šią ekstremalią veiklą įsirašyti į nuveiktų darbų sąrašą. „Nors gal asmeniškai nenorėčiau, man gana baisu. Ką norėčiau išbandyti toliau, tai oro balioną“, – teigė moteris ir pridūrė, kad tai nėra toks ekstrymas, todėl nebūtų baisu.

Vis dėlto prie pilotavimo Kristina galbūt svarstys sugrįžti – netikėtas ir neplanuotas bandymas ją privedė prie įvairių minčių. „Tikrai norėčiau ir neatmetu tokios galimybės pasimokyti, nes manau, kad ateityje turėsime ultralengvąjį lėktuvą“, – lūkesčiais dalijosi Kristina.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Kristina Ivanova su draugu Andriumi
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Kristina Ivanova su draugu Andriumi

Kristiną motyvuoja tai, kad, pasak instruktoriaus, labai daug moterų yra išsilaikiusių pilotavimo teises, skraido ir turi ultralengvuosius lėktuviukus. „Tikrai yra nemaža dalis moterų, tikrai tai nėra kažkoks „kosmosas“. Jeigu sako, kad patinka, tai tikrai galima ir teises išsilaikyti. Tik reikia žiūrėti, ar didelis poreikis, ar jis išvis yra“, – ateities planais dalijosi vizažistė.

Temos: 1 Kristina Ivanova

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką