Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 20d. 06:53

Kristinai Brazauskienei diagnozuota trečios stadijos melanoma

Kristina Brazauskienė
Stop kadras / Kristina Brazauskienė

Jau kuris laikas Kristina Brazauskienė buvo dingusi iš viešojo gyvenimo. Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlės teigimu, jai buvo diagnozuota trečios stadijos melanoma. Ir nors atsisakė operacijos, o vaistų reikėjo ieškoti užsienyje, moteris tikina, kad šiandien jaučiasi puikiai.

Žinią apie tai, kad serga klastinga liga, Kristina Brazauskienė patvirtino ir 15min. Ji teigė, kad pažengusios melanomos diagnozę iš medikų išgirdo prieš metus.

Kaip pasakojo K.Brazauskienė, ji atsisakė gydytojų pasiūlytos operacijos, tačiau viešnagės Amerikoje metu moteriai pavyko pritaikyti tinkamus vaistus.

„Gydytojai aptiko melanomą, ją sėkmingai išoperavo, tačiau jau buvo metastazės kairėje pusėje. Daktarų konsiliumas, nustatęs, kad išoperuotas limfmazgis – piktybinis, rekomendavo šalinti visus kairės pusės limfmazgius. Aš atsisakiau ir savo sprendimą patvirtinau raštu“, – pasakojo K.Brazauskienė.

Moteris pasakojo nesiryžusi operacijai, nes po jos reikia kas 2 savaites leisti specialius vaistus, kurie nėra kompensuojami, o per mėnesį kainuotų 8000 tūkst. eurų.

Visgi išgirdusi, kad serga, Kristina nepasidavė – iš Amerikos atsivežė ne tik vėžines ląsteles naikinančio guanabana vaisiaus, bet ir stiprių vaistų „graviola“, kurie, anot moters, keliais tūkstančiais kartų stipresni nei chemoterapija.

Serialas „Apie mus ir Kazlauskus“/Kristina Brazauskienė
Serialas „Apie mus ir Kazlauskus“/Kristina Brazauskienė

„Geriu vaistus, jie stiprina imuninę sistemą, todėl manau, kad ligą įveiksiu“, – pozityviai kalbėjo Kristina.

15min primena, kad melanoma – tai agresyviausia odos vėžio forma. Ši klastinga liga yra sparčiausiai plintantis ir didžiausią mirtingumą iš visų odos vėžių sukeliantis navikas.

Šis navikas atsiranda iš ląstelių, kurios gamina odos pigmentą melaniną, nuo kurio priklauso mūsų odos spalva bei tipas. Kiekvienais metais melanomos sergamumas didėja net 7–8 procentais, ir, anot medikų, pacientų amžius kasmet jaunėja. Kodėl taip yra?

Melanomos atsiradimui, kaip ir kitoms odos vėžio rūšims yra svarbus UV arba saulės spindulių poveikis. Manoma, jog apie 50 procentų melanomų išsivysto iš jau esančių gerybinių odos navikų – apgamų. Dauguma žmonių ant savo kūno tradiciškai turi nuo 10 iki 40 apgamų.

Komentarai: 26

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką