Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 1d. 20:33

Kuriam iš šešių porų tipui priklausote jūs?

Laiminga pora
„Lily of France“ nuotr. / Laiminga pora

Tiesa yra ta, kad daugelis žmonių patys to nepastebėdami santykiuose prisiima tam tikrą vaidmenį. Santykių ekspertai ir psichologai atskleidė šešis dažniausiai pasitaikančius santykių tipus, – praneša dailymail.co.uk.

Kad ir kuriam tipui priklausytumėte, jį identifikavę galėsite džiaugtis laimingais santykiais ir sugebėjimu suprasti tiek savo paties, tiek savo partnerio norus.

Pasirodo, kad tai, kuriam žmonės santykių tipui priklauso, dažniausiai nulemia vaikystės patirtis.

„Dažniausiai, kai pradedame naujus santykius, manome, kad tai bus nauja pradžia ir sakome sau: „Dabar viską darysiu savaip.“ Bet, kai mes buvome tik vaikai visą informaciją siurbėme lyg kempinė. Todėl, net to ir nenorėdami, mes perėmėme savo tėvų elgesį. Taigi, jeigu jūsų tėvų santykiai buvo puikūs, kupini meilės, gali būti, kad tokie patys bus ir jūsų santykiai su partneriu“, – tvirtina santykių patarėja Val Sampson.

Taigi, kuriam santykių tipui jūs priklausote?

Katės ir šuns tipas

Jau iš pavadinimo aišku – ši pora nuolatos barasi tiek būdami dviese, tiek – viešumoje.

„Jie gali rėkti vienas ant kito prie bet kurių žmonių. Tačiau, jeigu jų paklaustumėte: „Kodėl jūs neišsiskiriat?“ jie atsisuktų ir pasakytų: „Gal išprotėjai?“, – tvirtina psichoterapeutė Avi Shmueli.

Tokio tipo porai priklausantiems žmonėms patinka nuolatiniai barniai ir po jų atplaukiantis susitaikymas (dažniausiai lydimas aistringo sekso).

„Tačiau, jeigu tokiuose santykiuose kuris nors partneris būna neištikimas ar padaro ką nors, kas sukelia nepasitikėjimą, tuomet šie santykiai gali virsti tikru pragaru. Tuomet barniai kyla dėl nesaugumo jausmo ir skyrybos gali būti labai skausmingos“, – aiškina santykių psichologė Susana Quilliam.

Persekiotojo ir atitolusiojo tipas

Tokiuose santykiuose kuris nors partneris nuolatos reikalauja dėmesio ir yra kamuojamas nesaugumo jausmo. „Kartais tokios poros gali pasikeisti vaidmenimis – taip gali nutikti, kai kuris nors pajunta, kad jo arba jos mylimasis prarado susidomėjimą juo“, – tvirtina santykių psichologė.

Daugeliu atvejų šiam tipui priklausančios poros gali tapti priklausomi vienas nuo kito.

Tėvo ir vaiko tipas

Tai tokie santykiai, kai vienas iš partnerių jaučiasi atsakingas auklėti savo antrąją pusę. Tokie santykiai dažniausiai išsivysto po to, kai pora susilaukia vaikų. Tačiau jie gali atsirasti ir tada, kai vienas partneris tampa pažeidžiamu – pvz. suserga ar netenka darbo.

„Tėvo vaidmenį prisiėmęs partneris rūpindamasis savo antrąja puse jaučiasi radęs savo gyvenimo tikslą. O vaiko vaidmenį prisiėmusiam partneriui gali trūkti savigarbos ir jis jausis slopinamas. Tėvystė juk nėra tik globojimas, tai kartu ir kontrolė“, – tvirtina Susana Quilliam.

Dievaičio ir jo gerbėjo tipas

„Šiai porai viskas yra arba juoda, arba balta. Vienas iš partnerių yra puikus, viskas, kas susiję su juo, yra nuostabu, o kitas partneris jį tik šlovina“, – teigia S.Quilliam.

Taip gali būti net ir tada, kai abiem partneriams puikiai sekasi. Garbintojo vaidmenį prisiėmęs partneris dažniausiai gali pakelti kito savigarbą. Tačiau tokie santykiai gali ilgai netrukti, nes nei vienas iš partnerių negali vystytis.

Geriausių draugų tipas

Tokio tipo pora dalijasi viską – pradedant nuomonėmis, hobiais ir baigiant drabužiais.

„Tai du individai, kurie atpažįsta savo ir partnerio panašumus“, – aiškina S.Quilliam.

Šiam tipui priklausanti pora dažniausiai puikiai sutaria. Tačiau jie taip stipriai būna susikoncentravę vienas į kitą, kad kitiems būna sunku tarp jų įsiterpti, įskaitant draugus ir, kai kuriais atvejais, jų vaikus. Seksualinis šios poros gyvenimas irgi gali nukentėti. „Jiems trūksta skirtingumo kibirkšties, kuri gali įžiebti aistrą“, – tikina S.Quilliam.

Brandžių santykių tipas

Tai funkcionalūs santykiai tarp dviejų suaugusių žmonių, suprantančių savo skirtumus ir nesureikšminančių iškylančių konfliktų.

„Jie jautrūs ir supratingi vienas kitam. Tai gali atrodyti tobula, deja, taip nėra. Ši pora nebūna spontaniška ir santykiuose jiems niekada nekyla jokių iššūkių. Jie viens kitam neatskleis tamsiųjų savo pusių ir dėl to jų santykiams gali trūkti ugnelės“, – tvirtina santykių psichologė Susana Quilliam.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką