Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kurortinio romano pavojai: kaip atskirti, jis – medžiotojas ar vyras–idealas?

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė-Milašienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveika, Ramune. Neseniai su drauge ilsėjausi šiltuose kraštuose, kur artimai susidraugavau su vienu vaikinu. Jis dirba to viešbučio barmenu. Tai buvo fantastiškas laikas! Niekada nebuvau patyrusi tokio dėmesio, pagarbos moteriai. Jaučiausi tikra karalienė. Grįžusi namo, neberandu sau vietos, nes tas vaikinas nei skambina, nei rašo, nors mes tarėmės...

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jis žadėjo atvažiuoti ir į Lietuvą. Vis galvoju, gal jam kokia nelaimė atsitiko. Net skambinau į viešbutį, bet sako, kad su baru negali sujungti. Kaip man visa tai suprasti ir ką man dabar daryti? Ramune, patark, nes einu iš proto. Lina, 22 m.

Sveika, Lina. Atrodo, kad atostogų svaigulys gerokai tau apsuko galvą – reaguoji taip, lyg būtum paauglė mergaitė. Savaitė ar pora savaičių tolimam egzotiškam krašte – tarsi iškritimas iš įprastos kasdienybės, kai tikrovė atrodo lyg paryškinta, kai norisi tokių pat nekasdieniškų, ryškių patirčių, kaip ir aplinka. Įsivaizduok, kad prieš atostogas, tavo draugė tau papasakoja panašią istoriją. Juk tikriausiai būtum pamaniusi, kad viltis užmegzti ilgalaikius santykius tokioje situacijoje nėra labai pagrįsta, ar ne?

Laiminga pabaiga – tik romanuose?

Aišku, būna netikėtų, rodos, neįmanomų susitikimų, kurie, priešingai visoms teorijoms, schemoms ir tikimybėms, išsiplėtoja į visą gyvenimą trunkantį artumą. Vis dėlto tokie susitikimai – išimtys. Kaip tik todėl jie taip traukia, taip dažnai aprašomi romanuose, vaizduojami filmuose. Tokiu metu užsimezgę nauji santykiai būna daug intensyvesni, sutikti žmonės gali pasirodyti nepalyginamai įdomesni nei yra iš tikrųjų.

Susiklosto labai palanki situacija kilti įvairioms projekcijoms: atsitiktinis simpatiškas vaikinas netrukus ima atrodyti būtent toks, kokio širdies draugo ieškojome visą gyvenimą. Pasitaikančius tikrovės „neatitikimus“ sugebame tarsi „nuslėpti“ nuo savęs, be pastangų ir nekritiškai surasti pateisinimus ir paaiškinimus tam, ko įprastai nepateisiname, kas mums nekelia didelio susižavėjimo.

Vaizduotė piešia svajonių vyro portretą

Suprantu, kaip apmaudžiai gali nuskambėti mano žodžiai, bet iš tavo laiško, Lina, susidaro įspūdis, kad tą barmeną tu nusipiešei vaizduotėje, kaip savo svajonių vyriškio paveikslą. Nesmagu pabusti iš gražaus sapno, keltis ir gyventi savo realų gyvenimą. Vis dėlto, norėdama susigaudyti situacijoje, visų pirma turi pabandyti blaiviai atsakyti sau pačiai į klausimus, į kuriuos vis tiek, anksčiau ar vėliau, teks atsakyti.Kol tu čia suki galvą, kas jam galėjo atsitikti, gal jis jau merkia akį kitai...

Ar tas vyras tikrai toks idealus, kokį jį iki šiol matei? Ar patirtas artumas nėra tavo pačios įsivaizduotas? Ar abipusis susižavėjimas iš pirmo žvilgsnio nėra panašesnis į „kurortinį romaną“, o jautrus nepažįstamasis – į patyrusį „išalkusių“ poilsiautojų medžiotoją? Juk visai tikėtina, kad jis kiekvienos naujos turistų pamainos metu, užmezga panašų romaną su kokia nors simpatiška poilsiautoja.

Kol tu čia suki galvą, kas jam galėjo atsitikti, gal jis jau merkia akį kitai. Taigi, Lina, matyt, atėjo laikas atsikvošėti. Priimk tai kaip patirtį, iš kurios gali pasimokyti, o kada nors vėliau – galbūt net ir iš širdies pasijuokti. Geros tau dar likusios vasaros.

Norite paklausti Ramunės? Rašykite: santykiai@15min.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką